Fe1 Ön Göğüs Tam Oturmama

İyi günler.
2024 model 1,5 Eco Ecexutive Plus model araç sahibiyim. Aracımı aldıktan sonraki gün ( 03.05.2024 tarihinde satın aldım.) Ek’te fotoğrafları ile bildirmeye çalıştığım hatayı/kusuru fark ettim. Tespit ettiğim bu hata/ kusur / yanlış montaj şudur: Ön konsolun sağ tarafı daha yukarıda durmakta ve sağ ön direk üzerindeki kaplama ile ön konsolun normal montaj yapıldığı zaman tam olarak örtüşeceği yerler tam denk gelmemekte / örtüşmemektedir. Bu hatayı showromdaki diğer araçlarda da tespit ettim. Söz konusu hatanın sebebinin yanlış montaj olabileceğini düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_4268.jpeg
    IMG_4268.jpeg
    173 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_4269.jpeg
    IMG_4269.jpeg
    194.9 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_4276.jpeg
    IMG_4276.jpeg
    190.2 KB · Görüntüleme: 31
hocam yanlış anlamayın araçlarımızın sadece sağ tarafı böyle olsa anlayacağım ama sağıda soluda bu şekilde dedim biraz global bakınayım Ingiliz üretimi FE 2.0 Hybrid AB modelinden Kanada üretimi ABD modeline, Japon üretimi FL5 lere kadar baktım hepsinde bu nokta böyle hem sağ hem sol.

sorun nedir açıkcası ya ben anlayamadım yada sorunu göremedim dediğim gibi İngilteresinden,Thailandına,Kanadadan Japonyasına baz modelinden Bose dahil tüm modellerinde bu şekilde zaten?

1714978525346.png

Yanlış anlatiyacağım bir durum yok. Buradan bakıldığı zaman bir sorun gözükmüyor ama ayrıntı fotolarda ok ile işaretlemeye çalıştığımda iki parçanın birleşim yeri (direk kaplaması ve ön göğüs) birbirini tutmuyor.

şahsen bendeki araca dediğiniz gibi hem üstden baktım hem içeriden ve gösterdiğiniz noktalar birebir bendede bu şekilde,
yabancı forumunda sadece ingiltere üyelerinden birine ulaşabildim ve açıkcası onun aracı 2.0lt hybrid hatchback kasa ondada birebir bu şekilde.

özetle bir problem olduğunu düşünmüyorum, konu başlığınız göğüs tam oturmama olunca sanki aracın üretim hatası var ve işçilikte sıkıntı var algısı yaratıyor başlık oysa sorun a sütününün görsel anlamda sizin istediğiniz kadar göğüs ile uyumlu olmaması yani esasında teknik bir sorundan ziyada görsel.

Hocam direksiyona oturduğunuz zaman camın alt kısmında bulunan siyah kısma bakın. siyah kısım sağ tarafta hiç gözükmez iken orta ve sürücü tarafında bariz gözükmekte.Yani anlatmaya çalıştığım ön konsolun sağ tarafı yukarıda durmakta.

hocam sanırım ben sizi yanlış anlıyorum bir şekilde, acep siz sizin araçtaki sol şöför tarafınıdamı atsanız/paylaşsanız ozaman varsa bir fark belki daha iyi anlayabiliriz.

yani an itibariyle paylaştığınız sağ taraf ile ilgili gerek içeriden gerek camın üstünden dışarıdan çektiğiniz açıdan gözüktüğü gibi benim aracımda,başka ülkedeki araçlarda

açıkcası siz kendi açıklamanızdada zaten sizin baktığınızdada diğer showroomdaki araçlardada bunun aynısını gördüğünüzü dile getirmişsiniz, açıkcası okadarda tesadüf olacağını düşünmüyorum yani sizdeki,showroomdaki,bizdeki,ingilizdeki araçların hepsi goğüs montaj hatasına sahip değil herhalde?

daha çok estetik/görsel bir olay sizin takıldığınız ve açıkcası değil 10 10000 defa aynı aracı alsam gözüme batmayacak nitelikte basit birşey,büyütülecek bir durum göremedim be hocam.

aldıktan sonra fark ettim ve showroomdaki araçlardada bu böyle yorumunuzdan anladığım siz sorunu sonra farkettiniz ve akabinde zaten servise gittiniz,peki oradaki arkadaşlar ne dedi?

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim saolun. Evet mekanik anlamda sorun oluşturacak bir durum değil ama benim kullanımım esnasında sürekli gözüme takılıyor. Ben Honda Türkiye’ye de ilettim durumu onlarda bir farklılık olduğunu kabul ediyorlar ama kullanıma engel bir durum olmadığını söylüyorlar.Gittiğim servisteki servis danışmanı da aynı sorunu benim söylemem ile gördü ve kabul etti ama torpidoyu sökmeyelim bunun için dedi. Bende bu kadar göz önünde olan ve çok basit olan bu hatanın/ kusurun yapılmış olmasına anlam veremiyorum.

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim saolun. Evet mekanik anlamda sorun oluşturacak bir durum değil ama benim kullanımım esnasında sürekli gözüme takılıyor. Ben Honda Türkiye’ye de ilettim durumu onlarda bir farklılık olduğunu kabul ediyorlar ama kullanıma engel bir durum olmadığını söylüyorlar.Gittiğim servisteki servis danışmanı da aynı sorunu benim söylemem ile gördü ve kabul etti ama torpidoyu sökmeyelim bunun için dedi. Bende bu kadar göz önünde olan ve çok basit olan bu hatanın/ kusurun yapılmış olmasına anlam veremiyorum.
Thread 'Honda civic fe1 182hp arka lastik orantısızlığı'
https://www.civictr.com/threads/honda-civic-fe1-182hp-arka-lastik-orantisizligi.264344/ valla hocam mevcut konuyu yeni gördüm dediğiniz gibi montaj kaynaklı olabilir. Bende linkini paylaştığım konu ile bir sorun yaşamıştım. Bu durum için yetkili servise kadar gittim mevcut durumu kabul ettiler ve montaj kaynaklı veya tampon kalıp kaynaklı olabilir dendi ve öylece kaldı

Geri