Civic FK7 1.5 cvt 182 hp 10000 bakim

IMG_9720.JPGIMG_9729.JPG

Sivas honda , Bünyamin usta ile tanıştık sagolsun çok ilgilendi, yağ konusunda tereddütlerim vardı , sagolsun servis e aldı bakim suresinde de servisteydim, bakımın en önemli parçası yağ , servislerde shell yağ koyduklarını öğrenince görmeden is yaptırmam dedim,,
kendimi kıl müşteriler gibi hissettim :))
Sol direkte ses vardı yalıtım yaptılar
Silecekler yağmurda ses yapıyordu , hallettik dediler
Navigasyon güncellenmiyor son sürüm bu ilginç eski haritalar :(

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Valla bu fırsatı yakalamışsınız ne güzel her servis aynı hassasiyeti göstermiyor. Benim de bakım yaklaştı özellikle şu direklerden gelen sesler sorun yapıyor inşallah düzelir. Biraz kullanın da kesildi mi acaba merak ediyorum?

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Valla bu fırsatı yakalamışsınız ne güzel her servis aynı hassasiyeti göstermiyor. Benim de bakım yaklaştı özellikle şu direklerden gelen sesler sorun yapıyor inşallah düzelir. Biraz kullanın da kesildi mi acaba merak ediyorum?
Benim direklerden ses gelmemesine rağmen yapacaz diye tutturdular:) yaptılar da. Etrafta tampon altında cizikler vardı rötuş yaptilar.. Ilk defa bu kadar ilgi gördüm Honda inallarda

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Benim direklerden ses gelmemesine rağmen yapacaz diye tutturdular:) yaptılar da. Etrafta tampon altında cizikler vardı rötuş yaptilar.. Ilk defa bu kadar ilgi gördüm Honda inallarda

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Servislerden beklediğimiz hareketler bunlar ama maalesef her zaman bu ilgi olmuyor. Umarım bende gittiğimde aynı ilgiyi görürüm.

Aracınız
10 bin bakımların maliyetini de yazrmısnız. ben 800tl ödedim. bence çok. Kocaeli haldıza.
60tl lik di sanırım yakıt katkısı da koyalım dediler. toplam 800tl.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
bugün yetkili servise gittik 944 lira bayıldık geldik
clear.png
ooh iyi geçirdiler bana da
clear.png
neyse, arabayı teslim ettim vuruk cızık varmı diye baktılar tabi bende baktım oradaki yetkili bayanla beraber sonra bayan dedi ben işlemlerinizi yapayım dedi ve istediğiniz ekstra birşey varmı? dedi, dedim ki; ben bakım yapılacak noktaları tek tek seçmek istiyorum. 0w20 honda tip 2 motor yağı isterim dediler ki birde 10w-40 varmış aman ha o zaten eski araçlaraymış, yağ hava polen filtreleri, ön alt takım kontrolü, fren kontrolü, kaçak kontrolü, tekerlek rotasyonu dedi buraya kadar tamamdır dedim tekerlekleri rotasyon istemem, tel kırıyorum sonra rotasyonu iptal ettik cam suyu da koymayın dedim, aracınız yıkamadan sonra 12:00 de teslim edilecek dedi dedim yooook yıkamayın benim arabayı acelem var erkenden bitsin dedim 960 lira tutacak dediler arabayı alırken ödersiniz dedi, saat 9:25 de gelmişim servise 9:30 a randevuluyum ne diye 12:00 ye kadar ne yapacaksınız ki yani
clear.png

Sonra arabanın etrafında dolaşırken araç kabulde görevli arkadaş dedi ki yasak burası ben dedim bakacağım bakım yapılırken izleyeceğim neyse zor zahmet anlaştık arkadaşla 5 metre kadar uzaktan izledim, 10:00 da çay molasından sonra sıra geldi benim arabaya lifte kaldırıyorlar ilk önce lastik havalarına bakıyorlar çok ilginç
clear.png
lastik havası çok acil yapılası birşey heralde, sonra bijonların sıkılığını kontrol etmek için bir tane tork anahtarı geldi dört lastiği sıktılar cırladı etti. Sonra ön takım kontrolü sonra tekerlekleri çevirip çevirip bakarken dikkatimi çekti lastiğin arasındaki taşları lastiği çevirip çevirip tornavida ile temizliyor bu usta
clear.png
yağı boşalttılar tapanın pulunu değiştirdiler, bir yandan da arabaya bulaşan yağları harıl hurul siliyorlar, el feneri yok bu ustalarda açmış hepsi cep telefonu ışığıyla iş yapıyor, yağ filtresini de taktıktan sonra indirdiler ve 4 litrelik bidondan yağ doldurdular tabancadan varilden değil burası güzel, hava filtresi sıkıntı dört tane 10 civata koymuşlar benim eski hyundai de klips vardı elle değişiyordu filtre bunda illa anahtar lazım filtreye. Kaputun kapanırken kilitleyen mekanizmaya yağ sıktılar polen filtresi değiştirildi, farlar lambalar hepsi kontrol edildi, OBD soketine cihaz bağlayıp baktılar, soğutma suyu deposu da tamam sonra bu usta aldı arabayı servisin içinde gazlayıp sert frenler yaptı el frenine falan asıldı öyle kalkmaya çalıştı etti fren kontrolü biraz kaba kuvvetle oluyormuş artık ne yapacağız olsun.

yedek parça bölümüne gittim hava filtresi ve polen filtresi sordum dedim perakende alacağım hava filtresine 169tl dediler polen 185 lira dedim bakımdan sonra para kalırsa gelirim (gelemedim)

millet 10:00 da çay molasına gidince bende gittim cam bardakta güzel beleş bir çay içtim baktım çaycının gözler çekik teni beyaz Türkçesi yarım yamalak görünce heralde honda servisinde başka yer kalmadı da çaycıyı japonyadan getirmişler dedim dayanamadım sordum memleket neresi abla ? özbekistan dedi
clear.png

Arabayı teslim alırken iyi dövmediler
clear.png
dur bakalım ya dedim bakacağız öyle teslim alacağım, bi yağ çubuğunu çektim baktım bir yandan da araç teslimde görevliye saydırıyorum bak fazla doldurduysa keçe patlatır az ise canım sıkılır dedim çektim çubuğu tam full çizgisinde filtre kutusunu yokladım güzel sıkmışlar altına girdim baktım eşofmanlarla yerde yuvarlanıyorum serviste
clear.png
yağ izi de yok muhafaza da düşmez heralde sıkmışlardır dedim çıktım arabanın altından 11:00 de çıktık oradan

serviste evrak işi yapan personel barut gibi her an patlayabilir düzeyde ama ustaların eli poposunda çalışıyorlar biraz goygoy yapıyorlar.

Nitekim memnun kaldım çok şükür atlatıldı bu da .

Geri