Civic FC5 1.6i-VTEC Elegance araçtan 1.6i-DTEC Elegance araca geçilir mi?

Ad Soyad
Hm
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba, aracım safkan benzinli, yakıt konusunda çok muzdaribim. LPG'de taktırmak istemiyorum, onun için aklımda böyle bir düşünce var, şu an ki aracım 1.6i-vtec elegance paket 2019 model, takas edeceğim araç ise 2020 model 1.6i dtec elegance, kmleri iki aracın da 70 bin km. kafa kafaya takas yapacağız, size sorum şu; hondanın dizeli nasıl üzer mi ve zf-9 şanzıman genel olarak nasıl?

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Dizeller için aklımda kalan şey, ön kaput yaya koruma özelliği olması. Bunun bildiğim kadarıyla eksi yanı şu, kaza anında kaput kendini öne doğru atıyor yayayı korumak için ancak sonrasında bu parçalar çok pahalı diye duymuştum. Kullananlar da bilgi verecektir.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba, aracım safkan benzinli, yakıt konusunda çok muzdaribim. LPG'de taktırmak istemiyorum, onun için aklımda böyle bir düşünce var, şu an ki aracım 1.6i-vtec elegance paket 2019 model, takas edeceğim araç ise 2020 model 1.6i dtec elegance, kmleri iki aracın da 70 bin km. kafa kafaya takas yapacağız, size sorum şu; hondanın dizeli nasıl üzer mi ve zf-9 şanzıman genel olarak nasıl?
Kaput sistemine mutlaka bakın. Diğer bir COK ÖNEMLİ konu ise partikül filtresi (DPF). Bu konuyu ayrıntılı araştırın, kullanımınızı değerlendirin ondan sonra yeni nesil dizel araç alın bence.

DCO-LX9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri