2001 Civic yakıt değerleri

Selamın aleyküm yeni üye oldum bende 2001 Civic var ve 6 senedir bende cok memnunum hiç şikayetim olmadı şimdi 2013 model olan orijinal tüplü modellerinden almak istiyorum fakat fabrika değerlerinde şehir içi 10 şehir dışı 5.4 litre yazmakta fakat bu benzin mi değeri acaba eğer benzin ise gazda ne kadar yakmaktadır bilgisi olan varmı acaba

Selamın aleyküm yeni üye oldum bende 2001 Civic var ve 6 senedir bende cok memnunum hiç şikayetim olmadı şimdi 2013 model olan orijinal tüplü modellerinden almak istiyorum fakat fabrika değerlerinde şehir içi 10 şehir dışı 5.4 litre yazmakta fakat bu benzin mi değeri acaba eğer benzin ise gazda ne kadar yakmaktadır bilgisi olan varmı acaba

O benzin tüketimi, bende fd6 cıvıc var aynı motor manuel şanzıman ile birlikte gerçekçi değeri uzun yol (klima açık,araçta 4 kişi bagaj dolu halde) 6.5 lt şehir içi trafik 9, 9.5 lt atmosferik araçlar özellikle 1.6 ve altı hacimlerde şehir içinde yakıyor bu hepsinde böyle ülkemizin ekonomik şartlarında yani bu yakıt fiyatları ile en mantıklı araç şuan benzin+lpg çünkü bu motorlar cidden düşük bakım maliyeti ile uzun kmler devirebiliyor, dizel 6.30 civarında sanırım şuan mantıken dizel motorda bulunan dpf,enjektör,tubo vb. Arıza çıkarabilecek elemanlar bu motorda yok yağsız susuz kalmadığı sürece sıkıntı çıkartmayacak motorlar

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö