2004 honda benzinde gazda tekleme yardım

Aracım 2004 vtec benzindede gazdada tekliyo bobinin biri arızalıymış değiştirdim ancak tekleme sorunu azalsada bitmedi nasıl bir yol izlemem lazım
03 $ Emisyonla ilgili DTC'leri isteyin (Tanılama Sorunu

$ 07
Emisyon ile ilgili teşhis problemi kodları tespit edildi
mevcut veya son tamamlanan sürüş çevrimi sırasında
(= Bekleyen Kodlar

Bu iki hatayı veriyo öğrenmem mümkünmü

Aracınız
Civic FB7 2015
Arıza tespit cihazına bağlandığında bunlar mı çıktı?
Çıkan sorunları yazıdan çok anlayamadım ama
Aracın bujileri buji kabloları bobinler gözden geçirilmeli. Direk değiştirmeyin ateşlemeye bir usta bakarsa iyi olur. Burda sorun yoksa oksijen(lamda )sensöründe sorun olabilir. Ama başka bir cihaza da aracı bağlatırsanız iyi olabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Motor lambası sürekli yanık gazda çalışırkende yokuşlarda veya fazla gaz verdiğimde ışık yanıp sönmeye başlıyo ve sinirimi bozuyo gaz yemeden boşa bağırıyo benzinde kullanırken aynı problemi yaşamıyorum

Bobinin biri gidikti bayağı bi çekişten düşüyodu bobini değiştirince bu sorun ortadan kalktı ama arada hala tekleme yapıyo

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
2004 honda benzinde gazda tekleme yardım

Arızalar hep emisyon kaynaklı yani egsoz hattından algılanan sorunlar. Orada da lambda(oksijen) sensörü bulunuyor. Bu sensör egsozdan çıkan gazın içerisindeki oksijen miktarını ölcer ve ecu ya bilgi verir. 1.1-1.2 yada 0.9-0.8 olarak algılar zengin yada fakir karışımı ve daima 1.0 da tutmaya çalışır. İdeal oran budur. Bu sensörde sorun varsa araç zengin/fakir karışım ayarını yapamaz,tekleme vuruntu stop etme durumları olabilir.Ateşleme problemi varsa oksijen sensörü doğru çalışıyorsa yine aynı sorunlar olabilir.Bobinleri genelde set olarak değiştirmeyi önerirler belki bunula alakalıdır. Bobin ucuz bişey de değil umarım bobin kaynaklı değildir. İşin ehli bir ustaya göstermkte fayda var tabi ki biz sadece fikir yürütüyoruz. Çözümü bizimle paylaşırsanız iyi olur.

iPhone cihazından gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
O yanıp sönme olayı misfire(Silindirde ateşleme yok) ile ilgili oluyo genelde. p0301den 304e kadar kodları var 1. 2. 3. ve 4. silindir. Enjektörden tut buji bobin buji kablosu ile alakalı olabilir ama öncelikle arıza kodunu bul ve hangi silindir ile alakalı olduğunu tespit edip o silindirin ateşleme elemanlarını kontrol ettir.

Geri