2006 1.6 i vtec civic

Arkadaşlar aracım otomatik premium. Hissettiğim kadarıyla 2. Vitesten üçe geçerken titreyerek geçiyor üçüncü vitese geçince titreme duruor. Bazen vites geçerken cıııyk diye bi seste duyuyorum. Bayır çıkarken daha çok oluyor bu. Ama gaza biraz fazla bastığımda hiç sıkıntı yok vites geçişleri harika o zaman. Bu sıkıntı nedir bilen varmı? Ustam sağ akstan olabilir dedi yaptırdık boşluk varmış yaptı. Ama sıkıntı düzelmedi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar aracım otomatik premium. Hissettiğim kadarıyla 2. Vitesten üçe geçerken titreyerek geçiyor üçüncü vitese geçince titreme duruor. Bazen vites geçerken cıııyk diye bi seste duyuyorum. Bayır çıkarken daha çok oluyor bu. Ama gaza biraz fazla bastığımda hiç sıkıntı yok vites geçişleri harika o zaman. Bu sıkıntı nedir bilen varmı? Ustam sağ akstan olabilir dedi yaptırdık boşluk varmış yaptı. Ama sıkıntı düzelmedi.

Şanzıman yağı ne zaman değişti?
Yakın zaman da değişim olmadı ise yağ değiştirip deneyin.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Onada baktırdım sıkıntı yok dedi usta yağında. Subap ayarı mı gerekiyor acaba

Motor rölanti de dengesizlik yapıyor ve sesi farklı çıkıyor ise sübap ayarı istiyor demektir, usta şanzımanın sadece yağ seviyesine yorum yapmış olabilir, ne zaman değiştiğini bilmiyor iseniz yağ değişimini öncelikle yaptırın derim.

Doğru yağ seviyesine yorum yaptı. Aracı yeni aldım 1 ay oldu ben kendim yağını falan değiştirdimde şanzımanına ellemedk onuda değiştireyim ozaman. Teşekkür ederm hocam cevapların için.

Geri