2009 LPG'li Civic Otomatik, Seyir Halindeyken Stop Ediyor !!!

Herkese iyi gunler. 1 bucuk ay once 2009 civic aldim. Ozellikle son 3-4 gundur yapmaya basladi, ozellikle sabahlari yolda giderken ayagimi gazdan cekince aracta devir düşüyor ve arac stop ediyor. Araci tekrar calistirmak zorunda kaliyorum. Tekrar calistirdigimda ise hic problemsiz arac calisiyor. Lpgde surerken de yapiyor, daha gaza gecmeden benzindeyken de yapiyor. Sebebini bilen var mi ? İnternette arastirdim ama bogaz kelebeginden olabilir diyenler de var, motor siboplari yanmis olabilir diyenler de var. Boyle birseyi yasayan oldu mu ? Veya denk gelen oldu mu ? Yardim edebilir misiniz ?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Herkese iyi gunler. 1 bucuk ay once 2009 civic aldim. Ozellikle son 3-4 gundur yapmaya basladi, ozellikle sabahlari yolda giderken ayagimi gazdan cekince aracta devir düşüyor ve arac stop ediyor. Araci tekrar calistirmak zorunda kaliyorum. Tekrar calistirdigimda ise hic problemsiz arac calisiyor. Lpgde surerken de yapiyor, daha gaza gecmeden benzindeyken de yapiyor. Sebebini bilen var mi ? İnternette arastirdim ama bogaz kelebeginden olabilir diyenler de var, motor siboplari yanmis olabilir diyenler de var. Boyle birseyi yasayan oldu mu ? Veya denk gelen oldu mu ? Yardim edebilir misiniz ?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ateşleme problemi de olabilir :)
En güzeli düzgün bir ustaya göstermeniz bu şekilde çok fazla yerden kaynaklanıyor yorumu çıkar.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Klasik bir cevap olacak ama subap ayarı en son ne zaman yapıldı :)

Büyük ihtimal ateşleme. Önceki palio aracımda aynı sorun bobinden çıkmıştı.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri