2011 civic sarı yağ ikaz lambası yanıp sönüyor

Merhaba arkadaşlar

Bugün izmit istanbul otoyolunda giderken birden sarı yağ ikaz lambası yanıp sönmeye başladı. Sağa çekip yağ kontrolünü yaptım. Ama yağ yarımın üstündeydi sonra arabayı tekrar çalıştırdım lamba sönmüştü. Daha sonra izmit e dönerken tekrar aynı yerde lamba yanıp sönmeye başladı. Yollarda kar vardı sıcaklık - 3 derece gösteriyordu Tesadüf mü bilmiyorum aynı yerde yanması. Sorun ne olabilir daha önce başına gelen var mı? Neden yanıp söner bu sarı yağ lambası?

Teşekkürler

Aracınız
lpg ayarlamalarını yapan ve test sürüşüne çıktığımız ustayı aradım. motor yıkandı mı diye sordu, evet dedim. bakımları yapan arkadaş motoru yıkadım, siz de yıkarsanız şuraya dikkat edin demişti. oraya su değmemesi gerekiyor demişti. lpg ustası da su gelmiş olabilir, oksitlenme yapmış olabilir dedi. tekrar getirin dedi :(
sonuçları tekrar yazarım

Aracınız
lpg ayarlamalarını yapan ve test sürüşüne çıktığımız ustayı aradım. motor yıkandı mı diye sordu, evet dedim. bakımları yapan arkadaş motoru yıkadım, siz de yıkarsanız şuraya dikkat edin demişti. oraya su değmemesi gerekiyor demişti. lpg ustası da su gelmiş olabilir, oksitlenme yapmış olabilir dedi. tekrar getirin dedi :(
sonuçları tekrar yazarım
Bu hikayenin sonu nasıl bitti merak ettim.

Tsunami TS

m1cars

0
Ben de yaşıyorum aynı problemi motor isindiktan sonra kırmızı yağ lambası yanıp sönüyor ara sıra ama bu sadece motor rolantideyken oluyor. Yağ seviye sensörü dedi iki tane usta mersinde. Çıkma parça buldum değiştirdim ama sorun tamamen çözülmedi. Bugün de bir usta yag pompası dedi. Böyle binersen de sorun olmaz dedi. Ne yapacam bilmiyorum. Bu sorunu yaşamış ve çözmüş birisi varsa lütfen yardım.....

ERKA44

0
Aracınız
benim aracada lpg takıldı sarı yağ lambası devamlı yanmaya başladı kontak kapa ac sönüyor arkadaşın biri obd modu varmış lpgnin onu kapatmış birdaha yanmamış obd moduda kapanıp hiçbir hata yakmassa oda sorun olur gibi geliyor bana nasıl çözecez bu işi anlamadım honda civic 2009

Geri