2018 hb sport plus yavaşlarken gelen uğultu

mali82

0
Aracınız
arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım aracım daha 600 km de şöyle bir sorunum var yada sorun mu bilmiyorum.her zaman olmamakla birlikte genellikle yüksek devirlii kullanımdan sonra gerçi aracım rodaj döneminde olması münasebetiyle maksimum 3500 devirden fazla çevirmiyorum ancak ayağımı gazdan çekip frene hafif bastıktan sonra yavaşlama esnasında motordan mı şanzımandan mı olduğunu bilmediğim bir uğultu sesiyle karşılaşıyorum sanki motor kompresyonu gibi gürültülü bir ses geliyor araç durasıya kadar.bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum teşekkürler.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam şimdi dediğiniz yüksek hızda fren yaparken aracın vites düşürmesi ve akabinde çıkan ses midir acaba? O ses çıkarken devir kaçlarda oluyor? Aracı günlük kullanımda 3000 e getirmiyorum bile. Hani onun üstüne çıkıyorsanız kükrüyor resmen. Düz yolda gidin ve kulakcikla soldaki eksi olana basın vites düşünce o ses geliyorsa motorun sesidir.

COR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mali82

0
Aracınız
Hocam şimdi dediğiniz yüksek hızda fren yaparken aracın vites düşürmesi ve akabinde çıkan ses midir acaba? O ses çıkarken devir kaçlarda oluyor? Aracı günlük kullanımda 3000 e getirmiyorum bile. Hani onun üstüne çıkıyorsanız kükrüyor resmen. Düz yolda gidin ve kulakcikla soldaki eksi olana basın vites düşünce o ses geliyorsa motorun sesidir.

COR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

devir 1500 -2000 aralığında ayağımı gazdan çekip hafif frene basıp yavaşlamaya başladığım zaman oluyor ama sakin kullanımlarda böyle birşey yok her zaman yapmıyor vites d konumunda yolda düz yokuş aşağıda değil acaba motor freni mi dedim ama devir de düşük durasıya kadar sanki motor kompresyonu gibi bende tam çözemedim onun için için yazıp emin olamak istedim..daha önceki aracım fd6 onda böyle birşey yaşamadım ilk defa cvt kullanıyorum acaba onunla mı alakalı

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Şimdi şanzıman farklı bu araçta turbo da var onun etkisini mi hissediyorsunuz acaba. Yani servise yakınsanız test aracıyla sürüş yapın o dediğiniz şeyleri yapın deneyin. Olmadı serviste ustayla test sürüşü yapın gerçi o şekilde genelde normali böyle diyorlar siz bir araçla deneyin bence aynısı oluyorsa içiniz rahat olur ;)

mali82

0
Aracınız
gerçi evet ilk defa turbolu bir araç kullanıyorum yüksek hızlardan sonra yavaşlama esnasında olması turboyla alakalı olabilir mi şimdi siz turbo deyince aklımda bir acaba oluştu çünkü sakin kullanımlarda yok bu olay cvt ile alakalı olsa sürekli yapar diye düşünüyorum..servise 1000 bakımına gideceğim zaten o zaman ustayla bir test sürüşüne çıkacağım.araçla yavaş gitmek mümkün değil ki ister istemez gazlıyoruz biraz rodaj bittikten sonra ne olur bilemiyorum kendimi zor tutuyorum :)

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Turboda sıkıntı yoktur 1000 bakımında gösterin aracı sorularınızı sorun güzelce.

Geri