Aracınızdan Memnun musunuz?

mkkadi

0
Merhaba arkadaşlar. Araç piyasasının geldiği yer malumunuz. Artık B sınıfı C sınıfı dediğimiz araçların bile fiyatı ortada. Bu fiyatları verdiğimiz arabaların muadillerine göre avantajları ve dezavantajları söz konusu. Civic kasanın da kendince rakiplerine göre avantajlı olduğu konular olduğu gibi dezavantajlı olduğu konular da var. Aracın sahibi ve kullanıcı olarak aracınızdan ne kadar memnun olduğunuzu, yaşanan sorunlara rağmen aynı aracı tercih edip etmeyeceğinizi merak ediyorum açıkçası.

Merhaba arkadaşlar. Araç piyasasının geldiği yer malumunuz. Artık B sınıfı C sınıfı dediğimiz araçların bile fiyatı ortada. Bu fiyatları verdiğimiz arabaların muadillerine göre avantajları ve dezavantajları söz konusu. Civic kasanın da kendince rakiplerine göre avantajlı olduğu konular olduğu gibi dezavantajlı olduğu konular da var. Aracın sahibi ve kullanıcı olarak aracınızdan ne kadar memnun olduğunuzu, yaşanan sorunlara rağmen aynı aracı tercih edip etmeyeceğinizi merak ediyorum açıkçası.

Biz cıvıc’den memnunuz 2000 modeli vardı şuan 2010 modeli var artıları eksileri mevzusu görecelidir sadece araba alırken değil her ürünü alırken bize göre artı ve eksilerini karşılaştırıp ona göre alıyoruz bize göre cıvıc bizim kullanımımıza en uygun araç düşük bakım maliyeti, piyasasının çok iyi olması,geniş olması 5 kişi rahat rahat yolculuk yapabiliyoruz,lpg de yakıt ekonomisi aynı şekilde lpg de düzgün montaj ile hiç bir sorun yaşanmaması izmirin köstebek gibi yollarında bile alt takımlara kolay kolay sorun yaşanmaması en ufak boşluk dahi olmuyor kısaca araba denilen icat harcatıyor, ama ben az harcayım yağını suyunu koyup yıllarca bineyim dersen HONDA

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Civic ve düşük bakım maliyeti yan yana çok komik durdular be hocam

Triger zincirli değişim derdin yok ,buji iridyum 100 bin km de bir değişiyor ağır bakım namına bir şey yok motorda siz bundan daha düşük maliyetli bir motor bulduysanız size hayırlı olsun

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Nesi komik anlamadım ? 250 tl ye 10 bin bakımını yaptırıyorum hemde eneos yağ bosch filitre seti ile

Fezalii arkadaşımız Fc5 sahibi. Çoğu Honda sahibi Garantisi bozulmasın diye serviste bakım yaptırıyor. Bundan dolayı bakım maliyeti yüksek oluyor. Forumda konusu mevcut.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Fezalii arkadaşımız Fc5 sahibi. Çoğu Honda sahibi Garantisi bozulmasın diye serviste bakım yaptırıyor. Bundan dolayı bakım maliyeti yüksek oluyor. Forumda konusu mevcut.

O aracın suçu değil, yetkili servisin suçu koyduğu 0.5 lt cam suyunu bile faturaya yansıtan yetkili servislere gitmeyin kardeşim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bende manuel vtec 2 mevcut. 2001-2005 arası C segmenti olarak karşılaştırıyorum. Artıları kısa vites aralıkları, seri motor, gaz tepkileri ani, yakıt ekonomisi, zırt pırt sanayiye gitmez, şöför görüş mesafesi süper, parça sıkıntısı yok, kasası hala eskimedi kendini gösteriyor. Eksileri ses izolasyonu, donanım zayıf, koltuklar arada bir gevşer, debriyaj pedalı ses yapar, direksiyon kutusu hassastır bozuk yolda ses yapar, boşluk oluşur. Elhasıl diğer markalarada baksam yine Honda derim. Şuan piyasası çok yüksek o kadar etmez diye düşünüyorum.

Arkadaşım merhaba, ben ilk kez Honda aldım. Hayatımda hiç Japonlara binmemiştim. Hep VW grubuna bindim. Ama malum rakamlar nedeniyle ve sanayideki ustamın önerisiyle 2018 Civic F5 Eco executive otomatik LPG aldım. Çok fazla yol yapıyorum ve şu an aracım 34500km de. Hemen her şeyinden çok memnunum. Sessiz, konforlu rahat ve yumuşak bir araç. Aksesuar yelpazesi de gayet geniş. Kullanımı inanılmaz rahat ve ekonomik. Arkadaşların yorumu doğru, tatminkar performans için yüksek devir kullanmanız gerekiyor. Olumsuz olarak ifade edebileceğim tek yönü atmosferik motor nedeniyle devirlenmesinin turbolara göre zayıf olması. Ama hızlandıktan sonra dibine kadar sorunsuz gidiyor. Yokuş çıkışta hızlanmada biraz zorlanıyorsun. Gerisi bana göre 10 numara. Cvt şanzıman belki yavaş olabilir ama bu motordan dsg performansı beklemek abartı olur sanırım. Ekonomisine bakarsan kullanıma göre 30-35 kuruş arası yakıyor. Servis maliyetlerine gelirsek pek de ucuz değil. 30000 bakımı 1400tl idi. Ustamın önerisiyle servise gitmedim sanayide yaptırdım ve 500tl verdim. Her ay 4500-5000 km yol yapan biri için gayet iyi. Hesapladık 40000 bakımı 2400tl. Yılda altı bakım yapsam ortalama 1500TL*6 kere olmak kaydıyla yılda minimum 9000TL EDİYOR. Zaten 2-3 yılda 100000 i geçeceğim. Ciddi bir şey bile çıksa zaten masrafını Ödemiş oluyorsun. Herkesin ortak fikri gayet sorunsuz bir araç olduğu. Böyle olunca ve de sanayide güvendiğin bir ustan varsa gerisi önemli değil. Tüm bunlardan dolayı ben memnunum. Yeniden Honda alırmıyım kesinlikle evet. Belki bütçem olursa yeni dizel otomatik olanı olabilir. Ama bu koşullarda hiç de ekonomik değil. Düşünürseniz kaygılanmayın. Sevgiler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri