Aracınızı nasıl yıkıyorsunuz ?

Slm arkadasim oncelikle ben benziklikteki basincli makinalarda yikiyorum yikama yerine geldigim zaman aracimi istop ediyorum on kaputu acarak on koputu ve motorun sicaklini aliyorum bide fren disklerin sogumasini bekliyorum onlar sogurken arac yikama malzemeleri mi hazirliyorum kullandigim sampuan sonax cilali sampuani yanimdada bir kova 5lt su getiriyorum sampunani hazir getirdigim zaman on kaputu kapatıyorum fis fis sisenin icine turtle wax super sokucu sampuanini sisenin icine biraz koyuyorum arabanin jantlarina camurluk iclerine arabanin yuzeyine sikiyorum sonra basinli makinayla kaba pisligi indirmis oluyorum sonra hazirladim sampuanla araci 5 tl yumusak sungerle yikiyorum sonra su tutuyorum tuttuktan sonra bimde satilan 5 li mikrofiber bezle kuruluyorum sonra kuruladiktan sonra bimde satilan mavi silikon aracin gohusunu siliyorum herhangi zarar vermiyon tum plastikleri onla temizliyorum cok guzel parlatiyorur cok farah oluyor boyle temizligi yapmış oluyorum

GT-I9060 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

arkadaşlar ön tampondaki krom bölgede su lekesi gibi şeyler var çıkartamadım kireç lekesi de olabilir emin değilim. Çıkarmak için ne yapabilirim önerisi olan var mı?
Arkadisim benimde aracimin on izgarlik onlan yer krom oraya ben arac cilasi surdum denedim bikere lekeleri aldi guzelde parlattik ben oyle yapiyorum

GT-I9060 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2004
Arkadaşlar, Honda Civic'lerin boyaları incedir. Japonlar doğacı oldukları için almanlar gibi kalın boyamıyorlar. Pasta Cila çok yaptırırsanız aracın boya katmanını bitirirsiniz..

Neyse konuya döneyim : Ben aracıma benzinlikteki köpüklerden yıkatmıyorum araçta zaten boya koruma var , boyaya zarar veriyor. Arap sabunuyla yıkıyorum.. İlla cila parlama yapmak istiyorsanuz MEGUIARS Ultimate Quik Wax Hızlı Sprey Wax Cila öneririm.
Bunun dışında aracı cila görünümü kazandırmak istiyorsanız lanolin içeren saç kremi bulup aracı suya tuttuktan sonra aç kremiyle kibarca süngerle ovalarsınız sonra tekrar su ve kurulama yapın araç profildeki resimdeki gibi parlar..
Far temizliği için diş macunu kullanabilirsiniz fakat sadece far yüzeyine uygulayıp bezle alın. öyle macunu tampona değdirmeyin..

Aracınız
Civic FC5 2020
ben dalinle yıkıyorum arkadaşlar, içinde kimyasal birşey olmadığı için boyaya zarar vermiyor.

Geri