Aracınızı nasıl yıkıyorsunuz ?

Banada alırsan sonax veya meguiars marka şampuan al diyolar, memnunsanız bende sonaxı deneyeyim o zaman. teşekkürler .
Hocam bosver sonax ı felan carpex carnauba cilali sampuan al fiyatida uygun kalitelide opette kaliteli sungerler var firca yerinede ondan alip kullanabilirsiniz arac ici cizikler icinse lastik parlatici tavsiye ederim:)

SM-G7105 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

A.Acar

0
Mequiars sarı şampuanını kullan Yada aracının pasta cilası düzgünse mor şampuanını kullan kesinlikle etkisini göreceksin

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Genelde benzin istasyonlarında önce aracın kabasını suyla atıp sonra gojo marka oto şampuanı ile köpürtüp sonra bol su ile yıkıyorum. Her ne kadar fırça kullanmak istemesemde araç beyaz renk olunca özellikle yaz aylarında aracın önüne yapışan sinek ve böcek izlerini fırça kullanmadan çıkaramıyorum ama kime sorsam fırça kullanma aracın boyasına zarar verir diyorlar. Şimdi oto şampuanımda bitince güzel kaliteli bir oto şampuanı, sonrasındada kurulamak için kaliteli bir bez arıyorum. Ayrıca fırça kullanma onun yerine şunu kullan diyebileceğiniz bir ürün var mı ya da yanlış yapıyorsun arabayı şöyle yıka diyebileceğiniz önerileriniz var mı ?
Şimdiye kadar araç içini hafif nemli bir bez dışında hiçbir şeyle silmedim ama kız arkadaşım sağolsun :) ön koltuğa oturduğunda elindekileri ayağının yanına koyarken kutu,çanta vs ile ön torpido kısmında birkaç çizik oluşturdu . Onları gidermek için önerebileceğiniz bir şey var mı veya ön konsol kısmını silerken kullanabileceğim parlatıcı,temizleyici bir ürün ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi günler .

Meguiars sarı cilalı waxlı şampuan aldım 1,5 litre ye yakın paketi ,önce aracı suyla yıkayıp sonra bir kovaya şampuanı birkaç kapak döküyorum sonrada iyice karıştırıp yine microfiber el eldiveni ile her tarafını sürtüyorsunuz. Biraz bekleyip köpük ve cilanın etkisini göstermesini sağladıktan sonra microfiber geniş bezle durulayınca iz leke bir şey kalmıyor. Lastik ve jantlar içinde parlatıcıyı sürdünüzmü tamam yaklaşık ayda bir yıkayabilsemde yetiyor bana. Yıkama işine cilalı yıkamaya markalı yılamacıda 40 tl bayılıp birşey yapılmadığını gördükten sonra kendim yıkamaya karar verdim araştırıp iyi ürünlerden ( meguiars marka hepsi) oluşan yıkama malzemelerini yakalık200 tl ye aldım petrole gidip 4 tl su parası ödeyip kendimede egzersiz olacak şekilde yıkamayı kendim yapıyorum gayet te memnunum hem ekonomik hem araç güzel hem sağlıklı gece geç saatler veya sabah erken saatler petroller için en ideal zamanlar.

Aracınız
Aracınız
Aracınız
Civic FB7 2015
Bahsettiğiniz iki ürün çok farklı ürünler. Birisi araç 12Vdc çıkışından besleniyor ve haliyle oldukça düşük güçlü, diğeri 220Vac şehir şebekesinden beslenerek çalıştırılabilecek bir makine, elektrik prizine erişebileceğiniz bir yerde kullanabilirsiniz. Ancak araç süpürgelerinden de pek bir verim alınabileceğini düşünmüyorum, belki ancak çok yapışmamış tozları-çöpleri çekebilir. Aracının tabanındaki halı, keçe gibi çöpü tozu tutuyor, güçlü süpürge ile bile tabandaki çöpler zor çıkıyor. 12W güçte bir süpürgenin düzgün bir temizlik için yeterli olduğunu düşünmüyorum. Dediğim ufak tefek tozu çöpü ancak temizleyebilir.

Buldum

n11.com'dan Black&Decker NV1210AV 12V/12.5Watt Araç Süpürgesi seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
https://urun.n11.com/supurge-ve-yik...nv1210av-12v125watt-arac-supurgesi-P171314375

Bunu alcagima
https://m.akakce.com/p/?408433

Bunu alirim

Biri 13 watt emiş

Digeri 2000 watt

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam bu ürünlerde Watt önemli değildir evime çok iyi bilinen bir markanın bilmem kaç Watt güce sahip bilmem ne teknolojisine sahip diye reklamı yapılan süpürgesini aldım yaklaşık 6 ay sonra eski güçsüz görünen süpürgeden bir farkı olmadığını anlayınca Watt ın bir önemi olmadığını verimin bir önemi olduğunu anladım şuan için 35 Watt gücünde şarjlı ilk alışta birazda tuzlu bir markanın süpürgesini kullanıyoruz kesinlikle o çok güçlü watt özelliği ile reklamı yapılan süpürgeden en az 5 kat daha iyi çekiş gücüne sahip ve kullanışlı. Onedenle Watts çok takılmayın ben bu ürünü kullana bir arkadaşımda gördüm kendimde bir aracımda denedikten sonra aldım kesinlikle araç temizlemek için ideal ve oldukça güçlü mutlaka ev süpürgesi gibi olmaz ama alanı düşündüğünüzde eve göre Kısıtlı bir alan olduğu için hissetmezsiniz bile bu tür süpürgelerde Watt değil emiş gücü ( su etmiş gücü 380 mm, toz etmiş gücü 500 mm hava ) önemli asıl meselede orada zaten o nedenle bu tür ürünler içerisinde emiş gücü en yüksek markalardan birisi bu Black decker daha güçlüsünü isterseniz dyson ın bir modeli var oda oldukça pahalı bir ürün.. diğer markaların bir çoğunda emiş gücünden hiç bahsetmezler çünkü ürün verimi ve işe özgü gücü orada saklıdır o nedenle hangi sınıf süpürge alırsanız alın Watt a değil emiş gücü karşılaştırmasına bakın derim.

Aracınız
Bu çakmak şarjzlı modelde kişilere göre değişmekle birlikte tek dezavantaj araç çalışmadan çalıştıramıyorsunuz. Ama bu sıkıntıya yönelik bazı modellerde varmış araştırmak gerekir.

Aracınız
Civic FB7 2015
Watt birimi gücü ifade eder. Süpürge gibi ürünlerde kataloglarda verilen güç (Watt) değeri büyük çoğunlukla cihazın çektiği elektriksel güçtür. Kendine güvenen bazı marka ya da cihazlarda hava emiş gücü de teknik özelliklerde belirtiliyor. Cihazın süpürmedeki verimini de zaten çektiği elektrik gücüne karşın üretmiş olduğu emiş gücü belirler. Emiş gücü de temelinde basınç ifadesidir ve bu da tek başına bir ölçü sayılmaz. Belirtilen basıncı hangi akış hızında (örneğin litre/dakika gibi) sağladığı da önemli diğer bir etkendir. Burada Watt önemli değil diyemeyiz, süpürgelerde emiş uçlarının, borularının ve hazne yapısının sayesinde mümkün olan en yüksek verim elde edilmeye çalışılsa da nihayetinde motor gücü sınırlayıcı etkendir. Ne kadar ekmek, o kadar köfte... Bu nedenle bahsedilen araç süpürgeleri hafif toz-çöp alma işlemleri için sizi tatmin edebilir belki saygı duyarım, ancak yaptığı temizlik yüzeysel olacaktır.

Hocam bu ürünlerde Watt önemli değildir evime çok iyi bilinen bir markanın bilmem kaç Watt güce sahip bilmem ne teknolojisine sahip diye reklamı yapılan süpürgesini aldım yaklaşık 6 ay sonra eski güçsüz görünen süpürgeden bir farkı olmadığını anlayınca Watt ın bir önemi olmadığını verimin bir önemi olduğunu anladım şuan için 35 Watt gücünde şarjlı ilk alışta birazda tuzlu bir markanın süpürgesini kullanıyoruz kesinlikle o çok güçlü watt özelliği ile reklamı yapılan süpürgeden en az 5 kat daha iyi çekiş gücüne sahip ve kullanışlı. Onedenle Watts çok takılmayın ben bu ürünü kullana bir arkadaşımda gördüm kendimde bir aracımda denedikten sonra aldım kesinlikle araç temizlemek için ideal ve oldukça güçlü mutlaka ev süpürgesi gibi olmaz ama alanı düşündüğünüzde eve göre Kısıtlı bir alan olduğu için hissetmezsiniz bile bu tür süpürgelerde Watt değil emiş gücü ( su etmiş gücü 380 mm, toz etmiş gücü 500 mm hava ) önemli asıl meselede orada zaten o nedenle bu tür ürünler içerisinde emiş gücü en yüksek markalardan birisi bu Black decker daha güçlüsünü isterseniz dyson ın bir modeli var oda oldukça pahalı bir ürün.. diğer markaların bir çoğunda emiş gücünden hiç bahsetmezler çünkü ürün verimi ve işe özgü gücü orada saklıdır o nedenle hangi sınıf süpürge alırsanız alın Watt a değil emiş gücü karşılaştırmasına bakın derim.

Geri