Arkadaşlar 1.6 i dtech 1.6 i vitecmi?

Honda’nın dizelleri tutulmuyorumu benzinli fd6 dan daha uygun yorumlarınızı bekliyorum saygı değer arkadaşlar yeni 2010 elegance makyajlı kasa aldım dizelini sonradan gördüm pişmanım dizeline niye almadığıma sizin fikriniz nedir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar 1.6 i dtech 1.6 i vitecmi?

Honda’nın dizelleri tutulmuyorumu benzinli fd6 dan daha uygun yorumlarınızı bekliyorum saygı değer arkadaşlar yeni 2010 elegance makyajlı kasa aldım dizelini sonradan gördüm pişmanım dizeline niye almadığıma sizin fikriniz nedir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Civic’lerin tutulmasının temel nedeni dayanaklılık, otomatik şanzımanı, LPG uyumu ve sedan karoseridir. Civic HB’lerde dizel motorla gelmelerine rağmen otomatik şanzımanlı modelinin olmaması ve sedan versiyona göre daha pahalı olması nedeniyle pek satılmadı. Halbuki izolasyon, malzeme kalitesi, yakıt tüketimi ve çekiş gücü bakımından HB kasalar Sedanlardan oldukça üstünler. Şahsen manuel araç almayı düşünsem direk HB dizele yönelirdim ama otomatik şanzıman + LPG tercihim nedeniyle HB dizel tercih şansım yoktu

Aracınız
Bence dizel civic çok iyi... yalıtımı sınıfının üzerinde. Motora sesi hiç çıkmıyor. Ayrıca çok az yakıyor. Misal benim 90bg dci motor clio ile yakıt ortalamam 4.3tu... civic ile 4.3 4.5 civarı yakıyorum. Yol ve koşullar aynı...clio 1100kg civic 1400kg... piyasası da çok iyi hemen satılıyor...

Geri