Arkadaşlar acill yardım

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eğer bakımı ve tamiri gerçekten doğru yapan ustanız varsa dediğiniz mantıklı ancak sanayi esnafı da bakım dışındaki tamirlerde bir yeri yaparken genelde başka bir yeri bozuyor :( işinin ehli ustanız varsa kıymetini bilin :)

Aracınız
Bugun götürdüm servise ampülün patlak olduğunu söylediler. Garanti dışıymış 400 lira dediker. Bende özel honda servisinde taktırdım. Photon 200 liraya . Fakat aklıma takıldı. Acaba farla alakalı veya elektronikle alakalı bir sıkıntı olursa garanti dışında derlermi orjinal marka takmamışsınız diyerek? Garantiden çıkmış mı oluyor acaba şimdi? Sizce nasıl olur

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kardeşim sa benim sol farda aynı sıkıntı sadece ampülleri değiştirince sıkıntı geçiyormu

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Garantiye hiç bişey girmiyor. Kullanmıcaksınız özellikleri kullanırsanız kullanıcı hatası vb şeyler oluyor. Kullanmayın ki bozulmasın.

Aracınız
Yer degistirerek ampulde mi yoksa beyinde mi oldugunu cozebilecegini dusunuyorum. Sagi sola solu saga takarak. Eger ampuldeyse disardada pahali ama 400 tl komik bi rakam ben 45 tlye aliexpressten almistim is goruyodu.

VTEC Otomatik (ES7) - Beyaz - 2004
Elegance Eco Otomatik (FB7) - Beyaz - 2013
Elegance Eco Otomatik (FC5) - Beyaz - 2017

Aynı sorun bendede oldu ampülü 40 tl ye değiştirdim fakat tekrarladı ilk ampül kısık sönüyordu yenisi bir müddet sonra hemen sönüyor sıkıntınnedir

hguclu

0
Aracınız
Bugun götürdüm servise ampülün patlak olduğunu söylediler. Garanti dışıymış 400 lira dediker. Bende özel honda servisinde taktırdım. Photon 200 liraya . Fakat aklıma takıldı. Acaba farla alakalı veya elektronikle alakalı bir sıkıntı olursa garanti dışında derlermi orjinal marka takmamışsınız diyerek? Garantiden çıkmış mı oluyor acaba şimdi? Sizce nasıl olur

Selamlar. Benim 2012 elegance da da sağ ampul birkaç saniye sonra sönmeye başladı. Aliexpress ten çifti 35 TL ye D4S ampul aldım ve sağ ampulü değiştirdim 3 gündür sıkıntı yok. Ancak sol tarafta da pembeleşme ve zayıflama var. O ampule iptal sanırım. Onu da kendim değişmek istedim ama sağ tarafa göre arka boşluğu çok az, aksesuarcıya götürdüm tampon far sökülmeli dedi. Tampon ve farı sökmeye gerek olur mu, sizin usta nasıl değiştirdi?

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
[MENTION=9955]hguclu[/MENTION] arkadas ugrasmamak icin kolay yolu soylemis. Ben ciftini degistirttim tampon far falan sokulmedi. Ama baya zorlanmisti degistiren arkadas.

HUAWEI MT7-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

hguclu

0
Aracınız
[MENTION=9955]hguclu[/MENTION] arkadas ugrasmamak icin kolay yolu soylemis. Ben ciftini degistirttim tampon far falan sokulmedi. Ama baya zorlanmisti degistiren arkadas.

HUAWEI MT7-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Teşekkür ederim. O zaman uğraşacak birini bulmam lazım ya da en son çare kendim uğraşacağım.

hguclu

0
Aracınız
Teşekkür ederim. O zaman uğraşacak birini bulmam lazım ya da en son çare kendim uğraşacağım.

Uğraşacak biri olarak biraderi buldum beraber farın arkasından değiştirdik ama gerçekten uğraştırıyor. Sigorta kutusunun tırnaklarını çıkarıp biraz arkaya aldık, hava giriş kısmını da sürekli arkaya doğru bastırarak zar sor söktük. Eski ampul de soket başlığına kaynayınca iyice zorlaştı. Onu da ampulün tırnaklarını açıp soket ile birlikte çıkardık dışarıda ayırdık. Ampul ve tırnak yapısını bilmek isteyenler için ben kendim sökerken fotoğrafını çektiğimde ne olduğunu gördüğüm için bilgi amaçlı paylaşıyorum. Bir de 35 tl ye aydınlatma durumu... IMG_20180307_122123.jpgIMG_20180311_181710.jpgIMG_20180311_213749.jpg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=9955]hguclu[/MENTION] Paylaşım için teşekkürler.

Geri