Arkadaşlar Golf 6 TDİ kullanıp Civiğe geçenlerden yardım istiyorum

Arkadaşlar öncelikle 2013 Fb7 ile 2 yıldır aranızdayım. Aracımı değiştirip düşük kmli golf6 tdi düşünüyorum fakat Honda aracımın konforunu verecek mi , arızaları olur mu vs. kafamda bir sürü soru mevcut.
Aracım dream donanım olup ekstra olarak double ekran ve Çelik jantı mevcut ve aracım hâla görsel açıdan golf 6 ya göre daha hoş duruyor .. Fakat aracımın km’sinin yükselmesi ( şuan 110 binde ) ve soğuk yerde yaşadığım için kısa mesafelerde benzinden LPG’ye geçiş olmadığı için yakıt bakımından sorun yaşıyorum. Km olarak 2 yılda 50 bin km’ye yakın yol yaptım. Yani yakıt olarak ve aracı tek kişi kullandığımdan ötürü HB araç düşünmekteyim.
İki aracıda kullanan varsa yorumlarınızı alabilir miyim ? Birbirlerine göre Olumlu olumsuz taraflarını özellikle
Herkese iyi forumlar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=4673]İntercooler[/MENTION] 1 ay önce arkadaşım 2015 golf tdi aracını satıp fc5 civice geçti, golfün artıları yüksek torq ve yalıtım. Civic artıkları geniş iç mekan bagaj ve donanımı.
Aynı olan kısımları yakıt maliyeti.

Aracınız
Kısa mesafe Diesel motor çok problem. Benzin içinde sağlıklı değil. Ekonomi yapmak isterken çok daha fazla masrafiniz olabilir. 110k hiç bir şey değil Honda motoru bu gelen gideni aratir.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar öncelikle 2013 Fb7 ile 2 yıldır aranızdayım. Aracımı değiştirip düşük kmli golf6 tdi düşünüyorum fakat Honda aracımın konforunu verecek mi , arızaları olur mu vs. kafamda bir sürü soru mevcut.
Aracım dream donanım olup ekstra olarak double ekran ve Çelik jantı mevcut ve aracım hâla görsel açıdan golf 6 ya göre daha hoş duruyor .. Fakat aracımın km’sinin yükselmesi ( şuan 110 binde ) ve soğuk yerde yaşadığım için kısa mesafelerde benzinden LPG’ye geçiş olmadığı için yakıt bakımından sorun yaşıyorum. Km olarak 2 yılda 50 bin km’ye yakın yol yaptım. Yani yakıt olarak ve aracı tek kişi kullandığımdan ötürü HB araç düşünmekteyim.
İki aracıda kullanan varsa yorumlarınızı alabilir miyim ? Birbirlerine göre Olumlu olumsuz taraflarını özellikle
Herkese iyi forumlar

Bence geçme cıvıc sana harcatmaz daha çok uzun yıllar binebilirsin harcamadan 110 bin km honda için hiç birşey

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Aracınız
Golf biraz daha pahalı genelde. Hasar kayıtlıları bile fahiş fiyatlarda. İmkan varsa Golfe Passata geçmek isterim. Malzeme kalitesi çok hoşuma gidiyor.2013 sonrası DSG lerdede iyice sorunsuz olmaya başlandığı şeklinde olumlu yorumlar var.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
[MENTION=4673]İntercooler[/MENTION] golf’ün 1.2 tsı bir süre kullandım. Yakıt olarak fena sayılmaz. Dizelini kullanmadım. Kısa mesafede lpg ye geçmeyen yada lpg kullandığınıza değmediğinden şikayet ediyorsunuz fakat dizelin de ısınana kadar tüketimi yüksek olacaktır. Aslında 2 yılda 50 bin az değil. Ama devamlı 20 km altı kullanıyorsanız dizel yada lpg li değil düşük hacimli benzinli kullanmak daha iyi olacaktır. 1,2-1,0 tsı motora sahip gayet verimli motora sahip araçlar var. Dsg şanzıman her zaman risk taşıyor. 6 ileri kuru ve 7 ileri kuru tip olanlarda ısınma ve mekatronik arızaları mevcut. Dsg nin en az arıza riski olanı 2.0 tdı motorlara entegre 6 ileri yağlı tip olanları. Benzinli sedan araçtan inip hb dizel araca geçmek istemek ve bunu karşılaştırmasını yapmak kolay değil. Ama şundan emin olabilirsiniz,yakıt tüketimi konusunda kısa mesafede beklentiniz yüksek olmasın. Uzun yolda da lpg li araç dizele oranla daha tutumlu bile olabilir.

iPhone cihazından gönderildi.

[MENTION=4673]İntercooler[/MENTION] golf’ün 1.2 tsı bir süre kullandım. Yakıt olarak fena sayılmaz. Dizelini kullanmadım. Kısa mesafede lpg ye geçmeyen yada lpg kullandığınıza değmediğinden şikayet ediyorsunuz fakat dizelin de ısınana kadar tüketimi yüksek olacaktır. Aslında 2 yılda 50 bin az değil. Ama devamlı 20 km altı kullanıyorsanız dizel yada lpg li değil düşük hacimli benzinli kullanmak daha iyi olacaktır. 1,2-1,0 tsı motora sahip gayet verimli motora sahip araçlar var. Dsg şanzıman her zaman risk taşıyor. 6 ileri kuru ve 7 ileri kuru tip olanlarda ısınma ve mekatronik arızaları mevcut. Dsg nin en az arıza riski olanı 2.0 tdı motorlara entegre 6 ileri yağlı tip olanları. Benzinli sedan araçtan inip hb dizel araca geçmek istemek ve bunu karşılaştırmasını yapmak kolay değil. Ama şundan emin olabilirsiniz,yakıt tüketimi konusunda kısa mesafede beklentiniz yüksek olmasın. Uzun yolda da lpg li araç dizele oranla daha tutumlu bile olabilir.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Dizel araç hakkında tereddütlerimi giderdiniz. Sanırım şu 1.2 tsi manuel motoru incelemek en mantıklısı.
1.2 tsi yakıt tüketimi , performans nasıl ?

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
[MENTION=4673]İntercooler[/MENTION] ş.içi 6,5-7 litre civarında geziyor tüketim. Uzun yolda da 5 civarı. Aracın konforu benim hoşuma gitti. Hondaya göre daha tok bir araç (fd6/fb7). Yol sesi daha az alıyor. 1,2 tsı golf, 1,0 ecoboost focus , A3 1,2 tfsı , megane 1,2 tce inceleyebilirsiniz. Hepsinin hp değerleri 105 in üzerinde ve torkları civicten daha yüksek. Manuel tercih ettiğinizde otomatiklerin gücü bir miktar törpülediğini de düşünürsek daha iyi bir çekiş hissedersiniz. Zevkinize bakış açınıza ihtiyaçlarınıza göre tercih sizin. Kolay gelsin.

Aracınız
Ben leondan geçtim civice... Kullanım olarak kesinlikle daha iyiydi bence.. Konfor konusunda civici arayacağınızı sanmıyorum. 1.2 tsi nin performansı da iyidir. Küçük motor diye korkmaya gerek yok. Arabayı kullandığınız zaman hiç fark etmiyorsunuz 1.2 motor kıllandığınızı...

Geri