Civic Centilmenliği[emoji122]✌️[emoji106]

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Aracımla ataşehirden pendiğe doğru otoyoldan gelirken siyah fd6 civic orta şeride geçip camı açıp el sallamıştı. Karşımdan gelen civiclerin selektör yaptığı,yanımdan geçenlerin de korna çaldığına çokça şahit oluyorum. Ama bende mi bi sıkıntı var anlamıyorum ne zaman birisine yol versem başıma bişey geliyor, 3 defa kaza yaptım(civic almadan önceki aracımla) 3ü de yol verme yüzünden. O yüzden artık trafik ışıklarında ve yaya geçidi olmayan yerlerde yol vermiyorum. Hele ki emniyet şeridinden gelip te önüne girmeye çalışanı kesinlikle araya almıyorum. Onun dışında şehir içi düşük hızlarda yayanın çok olduğu yerlerde tabi ki yol veriyorum. Bana birisi yol verince adam bi incelik yapıp durmuş bende daha fazla bekletmeyim diyerek koştur koştur geçiyorum ama ben birisine yol verince de yola masa atıp bi okey oynamadıkları kalıyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merhabalar yazılanları okudum. Beni mutlu ettiniz. Teşekkürler civic ailesi. Galiba pişman olmayacağım bir ortama geldim.

Hayirli olsun hocam araciniz. Eskisehirden misiniz hemsehriyiz sanirim:) araci kaca aldiniz ufuktan. Onlar cok tok satici parayi seviyor hic indirim yapmiyorlar. cevre illere sormussunuzdur umarim

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Aracımla ataşehirden pendiğe doğru otoyoldan gelirken siyah fd6 civic orta şeride geçip camı açıp el sallamıştı. Karşımdan gelen civiclerin selektör yaptığı,yanımdan geçenlerin de korna çaldığına çokça şahit oluyorum. Ama bende mi bi sıkıntı var anlamıyorum ne zaman birisine yol versem başıma bişey geliyor, 3 defa kaza yaptım(civic almadan önceki aracımla) 3ü de yol verme yüzünden. O yüzden artık trafik ışıklarında ve yaya geçidi olmayan yerlerde yol vermiyorum. Hele ki emniyet şeridinden gelip te önüne girmeye çalışanı kesinlikle araya almıyorum. Onun dışında şehir içi düşük hızlarda yayanın çok olduğu yerlerde tabi ki yol veriyorum. Bana birisi yol verince adam bi incelik yapıp durmuş bende daha fazla bekletmeyim diyerek koştur koştur geçiyorum ama ben birisine yol verince de yola masa atıp bi okey oynamadıkları kalıyor.

Son cümleye sonuna kadar katılıyorum ve bu konuyla ilgili şu şekilde bir kanıya ulaştım. Gezdiğiniz mühit düzgünse çoğunlukla yol verdiğinizde telefona bakarak, yavaş yavaş karşıya geçiyorlar, ekonomik alım gücü ortalaması daha düşük bir yerde ise yine geneliyle yol verildiğine mutlu olup adımlarını hızlandırıyorlar.

Yol vermek önemli ancak yol verilen kişilerin kendisine duyulan saygıya umarsızca yaklaşmaları herkes kadar beni de sinirlendiriyor. Bir gün birisine ölüm korkusu yaşatacağım bu gidişle önce yol verip sonra üstüne sürerek, otomatik frenleme kapanmış kusura bakma hızlı yürüseydin sen de diyerek. ?

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
buradaki honda sürücüleri genellikle sakin ve kurallara uyan yapıda insanlar, yolda olsun park yerinde olsun birbirlerine karşı olumlu etkileri burada da var.

Geri