Civic FB7 40.000 Bakımlarımızı burada paylaşalım

Necat

0
Merhaba arkadaşlar. Civic 2014 makyajlı kasa kullanıcısıyım. Aracım LPG'li ve 41.700km'de. Bugün 40 bin bakımı için Trabzon Honda servisine başvurdum. 1030TL subap ayarı dahil bakım ücreti istediler. Son zamanlarda aracımda gaz pedalı istediğim tepkiyi vermemeye başlamış, yakıt artmış ve ek olarak fren mesafesi de artmıştı.

Servis fren balatalarının iyice yıprandığını ve ancak 5000km daha idare edebileceğini belirtti. İsteğe bağlı olarak şimdiden yenilenmelerini önerdiler. Ön arka fren balataları ile ön iki diski de bu balatalarla birlikte değiştirecekler. Fiyat olarak 1400TL istendi bu işlem içinde. Toplamda 2400TL'ye geliyor bu bakım. Sizce bu fiyat nasıldır, beklentimin oldukça üstünde çıktı aslında.

Ek olarak yeni lastikler almayı düşünüyorum, aracımın üzerinde 1.5 yıldır kış lastikleri takılı durumda ve konforu iyiden iyiye bozuyor. Michelin düşünüyorum, sizin öneriniz ne olurdu? Teşekkürler.
40 binde arka balata değişimini duymuştum da (küçük olmasından dolayı ) ön balata kullanıma bağlı hadi diyelim diskler ne alaka bir dışarıya göstermek lazım. Benim araç aynı model 56 binde arka baltayı dahi değiştirmedim dışardan brembo marka balata aldığım halde tabi kullanımında sert duruşları yapmıyorum. İllaki değişmesi gerekse dışardan yaptırın zaten garantiyi bozmuyor diye biliyorum

SM-T700 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merhaba arkadaşlar. Civic 2014 makyajlı kasa kullanıcısıyım. Aracım LPG'li ve 41.700km'de. Bugün 40 bin bakımı için Trabzon Honda servisine başvurdum. 1030TL subap ayarı dahil bakım ücreti istediler. Son zamanlarda aracımda gaz pedalı istediğim tepkiyi vermemeye başlamış, yakıt artmış ve ek olarak fren mesafesi de artmıştı.

Servis fren balatalarının iyice yıprandığını ve ancak 5000km daha idare edebileceğini belirtti. İsteğe bağlı olarak şimdiden yenilenmelerini önerdiler. Ön arka fren balataları ile ön iki diski de bu balatalarla birlikte değiştirecekler. Fiyat olarak 1400TL istendi bu işlem içinde. Toplamda 2400TL'ye geliyor bu bakım. Sizce bu fiyat nasıldır, beklentimin oldukça üstünde çıktı aslında.

Ek olarak yeni lastikler almayı düşünüyorum, aracımın üzerinde 1.5 yıldır kış lastikleri takılı durumda ve konforu iyiden iyiye bozuyor. Michelin düşünüyorum, sizin öneriniz ne olurdu? Teşekkürler.
Ben 60 binde degistim arka balatayi.. onleri de 90 bin bakimina biraktim. 80 bini bu hafta basinda bakima girdim.
Diskler zaten hic degismez daha cok var.. karadrbizli arkadasim dikkat et..

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merhaba,

Ankara Honda Bora 40 bin bakımı için 970 TL fiyat verdi ve önceden kendimizin götürdüğü yağı kabul ederken artık dışarıdan yağ kabul etmiyoruz dediler. İnternetten Honda özel servislere baktım 3 tanesini aradım ortalama (LPG bakımı hariç) 400 - 420 TL veriyorlar. LPG bakımı için LPG ciye gittiğimiz zaman 100 TL lik bir ücreti çıkıyormuş. Görüştüğüm 3 özel servis de her 10 bin km bir LPG bakımına gerek yok 15 bin veya 20 bin km de bir yaptırsan yeterli diye söylediler. Ondan dolayı LPG'nin büyük ve küçük filtrelerini değiştirmedim, 50 bin bakımında değiştireceğim.

Balatalara baktılar daha 20-30 bin km daha gider dediler. Sübap ayarına Bora 390 TL fiyat söyledi, özel servisler 200 tl civarı dediler. Özel servislerden birisi 20 binde bir yaptır iyi olur derken diğeri gerekmiyorsa 60 binde yaptırsan da olur dedi. Araca binip sürüş testi yaptı ve sübap ayarına gerek yok dedi, frene bastığın zaman araç stop edecek gibi olursa devir saati çok fazla düşerse veya titreme yaparsa o zaman sübap ayar zamanı gelmiş demektir, fark edersin zaten dedi.

Aradığım özel servisin birisi yağı sen getirirsen 3 filtre ve yağ değişimi 150 TL olur dedi. Daha uygun fiyatlı özel servislerde var yani.

Garanti durumu olarak motor bakımını dışarıda yaptırdığım için motor garanti dışı kalıyormuş fakat Honda motorları ilk başta sorun vermiyorsa sonra kolay kolay sorun vermez zaten dediler, bunun dışında örneğin cam açma motorunda bir sorun olursa garantiye yine girer diye bilgi verdiler ama ne kadar doğrudur bilmiyorum.

Konya'da işin ehli özel Servis olan, hatta yetkili serviste çalışıp sonra kendine özel servis açan bir yer var mı? Konya'da bulunan arkadaşlar nerde yaptırıyorsunuz balıklarımızı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

arkadaslar 2015 model aracimin 40000 bakim icin antalya 1450 tl fiyat verdi normal bakima ek olarak subap ayari ve fren hidroligi degisecekmis bakim yaptirip yaptirmama konusunda kararsiz kaldim özel serviste mi yaptirsam garantiyi bozarak fikir verir misiniz

Aracınız
ii günler bende trabzon honda dan 2014 civic otomatik lpg li aracım için 40000 km bakım için subap ayarı dahil 1100 tl fiat aldım. en uygunu buydu.

Bugün Elazığ Honda ya gittim 40.000 bakımı için subap ayarı ve buji değişimi de yapılmalı diyor. Aracın akşamdan bırakılıp motorunun soğuması gerekiyormuş subap ayarı için. Sizce yaptırayım mi.Bunlarda dahil 2000 TL civarı

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ben vazgeçtim 1450 tl fiyatı duyunca garanti giderse gitsin dışarda en fazla 500 e yaptırırım colugumuzun çocuğumuzun rızkını servise yedirmek istemiyorum.

arkadaslar 2015 model aracimin 40000 bakim icin antalya 1450 tl fiyat verdi normal bakima ek olarak subap ayari ve fren hidroligi degisecekmis bakim yaptirip yaptirmama konusunda kararsiz kaldim özel serviste mi yaptirsam garantiyi bozarak fikir verir misiniz
Köksal abim sen bujileri değiştirdin mi

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri