Civic FB7 Civic Fb7 Eco Anlık Tekleme Sorunu...

Arkadaşlar merhaba. 2013 Civic Eco Otomatik sahibiyim. FDH de de bu konudan bahsedildi fakat çözümü konusunda elle tutulur bir yanıt bulamadım. Ben de burada sormak istedim.

Sıkıntım şu; araç ile düz yolda lpg de iken, özellikle 50-60 km hız aralığında, yavaşlayıp hafif gaza dokunduğumda bir miktar geri atıyor hissi oluyor. Her zaman olmuyor bu durum.

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Ayrıca çözümü konusunda bilgisi olan var mı?

Yanıtlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar...

Çözüm
Çorum özençlerde sorunum çözüldü arkadaşlar. Mehmet Özenç ustam sağolsun kendisi işinde uzman ve oldukça misafirperver davrandı. Araçta fiziksel kontroller yapıldıktan sonra ileri düzeyde bir yol ayarı ile sorun çözüldü, sonrasında 300 km uzun yol ve şehiriçi karışık yol yaptım, tekleme, sarsıntı vs hiçbirşey kalmadığını gördüm, extradan vites geçişleri ve gazdan ayağımızı çektiğimiz cut off durumları da daha bi yumuşadı gözlemime göre.

Çözümle ilgili bilmemiz gereken ilk nokta; eco modellerde manifolt delikleri benzin enjektör girişlerine oldukça uzak geride bir noktadan bırakılmış. Bu ciddi bir gecikmeye neden oluyor. Brc'nin enjektörleri pistonlu yapıda, hortum uzunluklarını tolere edebiliyor ama manifolda gaz girişi yapılan nokta...
Ynt: 2013 Civic Eco Otomatik Silkeleme Sorunu...

Bende lpg yok silkeleme var ..ya ben alılştım ya da hafif.. Lpg ile ilgili değil.. Eski aracım 2002 idi o da vetec ama onda yoktu.. Bence tam bi rezalet..adama demezler mi 10 yıl önceki aracında olmayan sıkıntı bunda var ne iş diye

Fdh de zilyon kere yazdım. Hala lpg li araçlarda var diye yazılıyo

Hakan Uzun

0
Yönetici

Bizde aynisini dedik madem vitec ile ilgili fd6 niye yok ondada var ama hissedilmiyor dediler. Ben 1000 km bakimina gidecegim bakalim yine uzerine duracagim yani 70 lira ver araba silkelesin olcak is degil

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hakan Uzun

0
Yönetici

Biz dedik fd6 da yoktu diye servis ondada var ama siz hissetmiyorsunuz dedi.bakalim 1000 bakimina gidecegim tekrar konusacagim israr edecegim bakalim ne olacak.ben bununla ilgili olarak kocaeli derince fs otogaz faruk sevgili ile dh de yazismalari gordum o bi ayar yapilabilecegini (zengin karisim) sorunun kismen hallolabileginizi yazmis ama bu sefer de yakit articakmis bakalim olmadi oyle yapacagim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[member=518]hakan uzun[/member] Hocam şansınızı deneyin, güzel bir lpg ayarıyla belki azaltabilirsiniz ama tamamen ortadan kalkacağını zannetmiyorum.
Benzinli civiclerde de aynı problem var ama yakıttan dolayı çok fazla hissedilmiyor ;)

Hakan Uzun

0
Yönetici
2013 Civic Eco Otomatik Silkeleme Sorunu...

Bunu biraz arastirdim sorun yasayan kisiler hep serviste taktiranlar eco olanlar vs. Benzinli alip disarida taktiranlarda bu sikintiyi duymadim bilmiyorum sahit olaniniz varmi? Aklima su geliyo acaba servisler biryerlerde hata mi yapiyor yada kullandiklari bi malzemede sorun mu var cunku fd6 da vtec ondada brc var ama sorunsuz yok devreye girmis girmemis hic anlamiyorduk.

[quote author=hakan uzun link=topic=321.msg19032#msg19032 date=1415514727]
Bunu biraz arastirdim sorun yasayan kisiler hep serviste taktiranlar eco olanlar vs. Benzinli alip disarida taktiranlarda bu sikintiyi duymadim bilmiyorum sahit olaniniz varmi? Aklima su geliyo acaba servisler biryerlerde hata mi yapiyor yada kullandiklari bi malzemede sorun mu var cunku fd6 da vtec ondada brc var ama sorunsuz yok devreye girmis girmemis hic anlamiyorduk.

[/quote]

Bende lpg yok silekeleme var demiştim yukarıda..neden hala sorunu lpg de arıyorsunuz

Hakan Uzun

0
Yönetici

[quote author=Excalibure5 link=topic=321.msg19200#msg19200 date=1415629463]
Bende lpg yok silekeleme var demiştim yukarıda..neden hala sorunu lpg de arıyorsunuz
[/quote]
Hocam dogrudur bende de benzinde yok lpg de var sadece.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=hakan uzun link=topic=321.msg19202#msg19202 date=1415629745]
Hocam dogrudur bende de benzinde yok lpg de var sadece.

[/quote]

Sarsıntı rahatsız edici düzeyde ise, honda servisi yerine birde brc servisini deneyin derim.

Hakan Uzun

0
Yönetici

[quote author=NoFeaR link=topic=321.msg19220#msg19220 date=1415636942]
Sarsıntı rahatsız edici düzeyde ise, honda servisi yerine birde brc servisini deneyin derim.
[/quote]
Evet rahatsiz ediyor yani belkide ben cok dikkat ediyorum, 1000 km bakimini bekliyorum bi liste yaptim onlari soracagim

[quote author=hakan uzun link=topic=321.msg19032#msg19032 date=1415514727]

[/quote]
Ben benzinli aldim. 4 ay sonra brc servisinde lpg taktirdim. Bikac ay silkeleme yapti. Sonra ayarini detayli yapip duzelttiler. Su an kesinlikle en ufak bi silkeleme yok allaha sukur. Aman nazar degmesin.

Geri