Civic FC5 LPG Dolum Sorunu

Kavas

0
Aracınız
Yaklaşık 2 ay önce şamandıra arızası nedeniyle Ankara Mavi Denizler BRC servisinde şamandıra değişti. 45 lt simit tank olmasına rağmen 27-28 lt lpg dolduktan sonra dolum hızı düşüyo ve bugün 28 lt gaz aldıktan sonra pompacı arkadaşa bi bekleyelim alacak mı dedikten sonra yaklaşık 10-15 dk içerisinde 10lt daha gaz aldı. Sizce sorun ne olabilir?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Yaklaşık 2 ay önce şamandıra arızası nedeniyle Ankara Mavi Denizler BRC servisinde şamandıra değişti. 45 lt simit tank olmasına rağmen 27-28 lt lpg dolduktan sonra dolum hızı düşüyo ve bugün 28 lt gaz aldıktan sonra pompacı arkadaşa bi bekleyelim alacak mı dedikten sonra yaklaşık 10-15 dk içerisinde 10lt daha gaz aldı. Sizce sorun ne olabilir?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Şamandıra veya şamandıra ayarı gibi gözüküyor.

Aracınız
iyi akşamlar. 2017 honda civic'de de bir keresinde gaz almamıştı. yani çok yavaş bir şekilde gaz alıyordu. şimdi aynı sorun yine başgösterdi. gaz full gösteriyor ama şamadıra boş. gaz almaya çalışlıyorum almıyor. işin kötüsü benzindemi gidiyorum lpg de mi onu bile bilemiyorum şu an. gaz kalibresi de yapıyorum full gösteriyor anlamadım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
iyi akşamlar. 2017 honda civic'de de bir keresinde gaz almamıştı. yani çok yavaş bir şekilde gaz alıyordu. şimdi aynı sorun yine başgösterdi. gaz full gösteriyor ama şamadıra boş. gaz almaya çalışlıyorum almıyor. işin kötüsü benzindemi gidiyorum lpg de mi onu bile bilemiyorum şu an. gaz kalibresi de yapıyorum full gösteriyor anlamadım.

Garantiden yaptırabilirsiniz, benzinde gitme konusunda gösterge panelinde lpg ikonu direk yanıyor ise lpg ile gidiyorsunuz, lpg ikonu ekrandan gidip geliyor veya hiç yok ise araç benzin ile gidiyor demektir.

Aracınız
Civic FC5 2016
Ayni sorun bugün bende de nuksetti yari dolu depo 3 tllik gaz aldi, daha önce de olmus kalibrasyon yapip gondermisler ilk sahibini servisten. Simdi ben goturecegim bakalim ne diyecekler. Değişime ikna etmek icin ne yapmak lazım acaba? Bide depo boş olmali degil mi degistirebilmeleri icin?

BLA-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@hctrn muhtemelen şamandıra da arıza mevcut, serviste kayıt açarken mutlaka daha önce de benzer sorun olduğundan bahsedin, mümkünse şamandıranın değişimini talep ediyorum diye belirtin

Aracınız
Civic FC5 2016
Bugün bu lpg dolum sorunu icin honda boraya gittim. Samandirayi söktüler kontrol ettiler fakat degistirmediler. Lpg Seviye sensörü garanti kapsaminda degistirildi yazildi ama niye değişti anlayamadim öyle bir talebim yoktu. Usta pompa basincina dikkat etmemi bide depo tam boşken aliyorsam 35 ltnin üzerinde almamami tavsiye etti. Umarim sorunu tekrarlamaz..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugün bu lpg dolum sorunu icin honda boraya gittim. Samandirayi söktüler kontrol ettiler fakat degistirmediler. Lpg Seviye sensörü garanti kapsaminda degistirildi yazildi ama niye değişti anlayamadim öyle bir talebim yoktu. Usta pompa basincina dikkat etmemi bide depo tam boşken aliyorsam 35 ltnin üzerinde almamami tavsiye etti. Umarim sorunu tekrarlamaz..

Anlatımınıza göre LPG ustası şamandıradan ziyade Lpg seviye sensörü diye belirttiğiniz parçada sorun olduğunu düşünüp değiştirmiş muhtemelen, servis kaydını tekrarlaması durumuna karşın elinizde tutun (y)
Ek bilgi sahibi olmak istiyorsanız linkteki bölüme bir gözatın,
https://www.lpgyedekparca.com/gaz-gostergesi-arizasi
Ayrıca tavsiyem LPG alırkende dolum bitmek üzereyken "tır tır tır" şeklindeki ses geldiği anda pompayı durdurtturun (y)

Geri