Civic FC5lerde rodaj...

Aracınız
Arkadaşlar bu araçlarda rodaj olayı var mıdır? Yakıt tüketimi ne kadar km sonra düşüyor tecrübesi olan var mı? Aracım 5000kmde henüz... tüketim fabrika değerlerini tam tutmuyor her zaman... genelde diger araçlarımda hep tutturdum...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar bu araçlarda rodaj olayı var mıdır? Yakıt tüketimi ne kadar km sonra düşüyor tecrübesi olan var mı? Aracım 5000kmde henüz... tüketim fabrika değerlerini tam tutmuyor her zaman... genelde diger araçlarımda hep tutturdum...

Araç benzinli mi?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Maşallahı var aracın rabbim kazadan beladan kem gözlerden korusun :)

ywzckr

0
az kaldı Ekli dosyayı görüntüle 7350

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam vallaha allah nazar vermesin, ben kendim trabzondan zigana tatil köyüne çıktım 70 km mesafe 0 rakımdan 2100 metrelere virajlı yokuş yukarı 60-70 km hızla giderken 3 diş lpg tüketti geri gelirken 70 kmde 1 diş harcadı yokuş yukarı 100 km de 17-18 litre lpg yakıyor araç lpg de bu da yaklaşık 100 km de 9 litre benzin demek araç lpg yi resmen içiyor. Benzinde gitmekten farkı yok o an anladım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam vallaha allah nazar vermesin, ben kendim trabzondan zigana tatil köyüne çıktım 70 km mesafe 0 rakımdan 2100 metrelere virajlı yokuş yukarı 60-70 km hızla giderken 3 diş lpg tüketti geri gelirken 70 kmde 1 diş harcadı yokuş yukarı 100 km de 17-18 litre lpg yakıyor araç lpg de bu da yaklaşık 100 km de 9 litre benzin demek araç lpg yi resmen içiyor. Benzinde gitmekten farkı yok o an anladım.

Sizin yolu bilmemde benim gittiğim güzergahlarda da dağ-tepe olmayan yer azdır. Bursa'ya çık, Balıkesir'e çık, Antalya'ya zaten çık Allah çık. Ortalamam burada lpgde
https://www.civictr.com/showthread.php/10595-Civic-Lpg-Yakıt-Tüketim-Rekorum

Dizel bir aracın 100 kmde 2 lt yakması lazım aynı kuruşlara gitmemiz için :)

ywzckr

0
Sizin yolu bilmemde benim gittiğim güzergahlarda da dağ-tepe olmayan yer azdır. Bursa'ya çık, Balıkesir'e çık, Antalya'ya zaten çık Allah çık. Ortalamam burada lpgde
https://www.civictr.com/showthread.php/10595-Civic-Lpg-Yakıt-Tüketim-Rekorum

Dizel bir aracın 100 kmde 2 lt yakması lazım aynı kuruşlara gitmemiz için :)

Dağ ile tepe arasında fark var hocam 1-2 kilometre cikip inmek degil, balikesire gittim zeus altarini filan diyosaniz bizim icin tepe sayilir oralar. Anltalya da cok fazla degil marmaris turunc taraflarina gittiyseniz virajli daga tirmanmak kolay is degildir. Bir fiil yokus yukari virajli yoldan bahsediyorum arac doluydu 5 kisi yetiskin 70 km durmaksizin yukari dogru virajli yol duzluk yok denebilir. Virajlardan hizi 70-80 gelince virajlar keskin oldugu icin 50 ye dusersiniz karanlik yolun 1 km ilerisini gorme imkaniniz yok sis olur genelde, sansima sis de yoktu yokus asagi cok az yakti arac donerken zaten hic gaza basmadim s moduna alip motor freni kullandirdim. Hep yokus yukari gidilse depo 185km de bitiyor bu demek oluyor ki benzinle esdeger yakiyor lpg yokus yukari. Bu araca ivme kazandirip 130 ile tirmandirmak gibi degil benim anlattigim.

Geri