Civic FD6 Teknik Özellikler ve Performans

Aracınız
Mrb arkadaşlar aranızda yeniyim aracim vsa acikken çokmu yakar acaba 40 kurusu gördüm lpğ fiyati 2.82 otomatik vites 2010 model aracı yeni aldım benim yanlış yaptığım biseymi var

NoFeaR

Sayfa Yönetim
Aracınız
Civic FC5 2016
Mrb arkadaşlar aranızda yeniyim aracim vsa acikken çokmu yakar acaba 40 kurusu gördüm lpğ fiyati 2.82 otomatik vites 2010 model aracı yeni aldım benim yanlış yaptığım biseymi var

Vsa araç denge kontrol sistemi, yakıta etkisi olabilecek bir özellik değil. Aracınıza yağ ve filtre bakımı yaptırın.

Arkadaşlar aracım sehir içinde 40 kuruş yakıyor bütün ustalara gösterdim normal diyorlar. Diğer honda kullanıcılarına söylüyorum bana senin aracın fazla yakıyor diyorlar. Ayrıca uzun yolda 17 kurus felan yakıyor

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Otomatikte şehir içi yakıt her zaman manuelle kıyaslanmayacak kadar artar. Otomatik sistemin çalışması için çok fazla parça var. İlk olarak tork konvertörü ciddi oranda verimi düşürür. Daha sonra şehir içi vites geçişlerinde gazı pek kesmez.

manuel fd6 2008 lpg modifiye
gazi makina mühendisliği
angara garage

Arkadaşlar aracım sehir içinde 40 kuruş yakıyor bütün ustalara gösterdim normal diyorlar. Diğer honda kullanıcılarına söylüyorum bana senin aracın fazla yakıyor diyorlar. Ayrıca uzun yolda 17 kurus felan yakıyor

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ha bana kalırsa eğer çoğunlukla virajlı dar veya yokuşlu bölgelerde kullanıyorsanız, o konfora değer. Tabi benim gibi manuelin tadını otomatikte asla yakalayamayan petrolhead arkadaşlarıma değil bu lafım. Siz bence mümkün olduğunca yokuşlarda sport moduna alın, 30 sn yi geçen lambalarda vitesi boşa alın. 100 sn yi geçen lambalarda istop edin 😀 şaka yapmıyorum işe yarıyor.

manuel fd6 2008 lpg modifiye
gazi makina mühendisliği
angara garage

Merhaba bende 2010 elegans otomatük var benzin 6.13 ve 50 krş yakıyo lpg de 25 30 u gecmesi lzm bence bakım yaptırın bi sıkıntı var

SM-C9000 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

h.k_ahmet

Moderator
Yönetici
Aracim 2007 model sedan. Ruhsatta 1.6 es premium yaziyor. Aracta vtec oluyomu. Beni bilgilendirirseniz cok sevinirim

SM-G900FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet aracınızda vtec teknolojisi var. Adı İ-vtec 4 zamanlı gaz tepkinize göre hava yakıt karışımını ayarlıyor. Max performans isterseniz tam gaz yapmanız gerekli.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
2011 civic sahibiyim. aracı ilk çalıştırdığımda (soğukken) P vites konumunda aşırı ses geliyor. bir şeyleri zorluyor gibi ses geliyor. sanayi ustası soğukta normal dedi ama bana pek normal gelmiyor. sizce sebebi ne olabilir. D vitese aldığımda ses bayağı hafifliyor, araç ısındıktan sonra geçiyor. P viteste ciddi bir ses ve titreme mevcut. bilgisi olan var mı?

NoFeaR

Sayfa Yönetim
Aracınız
Civic FC5 2016
2011 civic sahibiyim. aracı ilk çalıştırdığımda (soğukken) P vites konumunda aşırı ses geliyor. bir şeyleri zorluyor gibi ses geliyor. sanayi ustası soğukta normal dedi ama bana pek normal gelmiyor. sizce sebebi ne olabilir. D vitese aldığımda ses bayağı hafifliyor, araç ısındıktan sonra geçiyor. P viteste ciddi bir ses ve titreme mevcut. bilgisi olan var mı?
L,nkte anlatıldığı şekilde mi park ediyorsunuz?