Civic FD6 Hakkında Temel Bilgiler

Arkadaşlar merhaba araniza yeni katildim. Kalkışta motordan metal vurma sesi gelince ustaya gittim. Bana yataktan ses geldiğini söyledi. Sebebini sordum, üretim kaynaklı dedi ve hiçbir ariza olmadığını, sadece ses rahatsız edeceğini söyledi. 2010 model aracım, acaba honda bu konuda birşey yapıyor mu bileniniz varmı?

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Mrb arkadaşlar aranızda yeniyim aracim vsa acikken çokmu yakar acaba 40 kurusu gördüm lpğ fiyati 2.82 otomatik vites 2010 model aracı yeni aldım benim yanlış yaptığım biseymi var

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Mrb arkadaşlar aranızda yeniyim aracim vsa acikken çokmu yakar acaba 40 kurusu gördüm lpğ fiyati 2.82 otomatik vites 2010 model aracı yeni aldım benim yanlış yaptığım biseymi var

Vsa araç denge kontrol sistemi, yakıta etkisi olabilecek bir özellik değil. Aracınıza yağ ve filtre bakımı yaptırın.

Arkadaşlar aracım sehir içinde 40 kuruş yakıyor bütün ustalara gösterdim normal diyorlar. Diğer honda kullanıcılarına söylüyorum bana senin aracın fazla yakıyor diyorlar. Ayrıca uzun yolda 17 kurus felan yakıyor

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

esaret

0
Otomatikte şehir içi yakıt her zaman manuelle kıyaslanmayacak kadar artar. Otomatik sistemin çalışması için çok fazla parça var. İlk olarak tork konvertörü ciddi oranda verimi düşürür. Daha sonra şehir içi vites geçişlerinde gazı pek kesmez.

manuel fd6 2008 lpg modifiye
gazi makina mühendisliği
angara garage

esaret

0
Arkadaşlar aracım sehir içinde 40 kuruş yakıyor bütün ustalara gösterdim normal diyorlar. Diğer honda kullanıcılarına söylüyorum bana senin aracın fazla yakıyor diyorlar. Ayrıca uzun yolda 17 kurus felan yakıyor

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ha bana kalırsa eğer çoğunlukla virajlı dar veya yokuşlu bölgelerde kullanıyorsanız, o konfora değer. Tabi benim gibi manuelin tadını otomatikte asla yakalayamayan petrolhead arkadaşlarıma değil bu lafım. Siz bence mümkün olduğunca yokuşlarda sport moduna alın, 30 sn yi geçen lambalarda vitesi boşa alın. 100 sn yi geçen lambalarda istop edin ? şaka yapmıyorum işe yarıyor.

gazi makina mühendisliği
angara garage

esaret

0
Amortisörler çok kaliteli sessiz çalışıyor fakat çalışma aralığı dar çukura hızlı girersen güüüüm diye duyuluyor. Ön taraf yere çok yakın kaldırımdan inerken dikkat. Yol sesini aşırı alıyor fakat motor sesi yok. Göğüs kaliteli yani. Çamurluklara yalıtım yaptırmak iyi gelecektir.

gazi makina mühendisliği
angara garage

Aracınız
Arkadaşlar tak tuk vurma sesi bende de vardı lastikleri değiştirince acayip fark etti lastikleriniz 3 yaşını geçtiyse dişler ne durumda olursa olsun sertleşiyor buda darbeyi direk arabaya veriyor. Tak tuk derken cidden çok aşırı rahatsız edici bir sesti şu anda muhteşem fark var birde direksiyon rulmanları diyorlar ama inanın o lastik kadar ses yapmıyor bunu deneyimledim.

F3311 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri