Civic Hb 2006-2012 hakkında

merhaba arkadaşlar civic hb'ler hakkında bilgisi olan varmı sedanlara göre - leri ve + ları nelerdir özellikle 1.8 motor olanı.yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba hocam. 5 yıl boyunca 2009 model 1.4 civic hb i-shift kullandım.
Araç tasarım olarak benzersiz. Herkesin gözü üstünde. İç mekan sedana göre daha ferah. Ayrıca iç malzeme kalitesi sedana göre daha iyi. Aracın süspansiyonları sert, çukur ve tümseklerden geçerken bunu çok hissettiriyor fakat yol tutuşu çok iyidir.
Hb olmasına rağmen bagaj hacmi yeterli.
İki çeşit motora sahip; 1.4 100 bg ve 1.8 140 bg. 1.4 ün tüketimi çok iyidir, 7lt/100 km. 1.8 de fd6 ya göre daha az yakar ve daha performanslıdır.
Usb çıkışı ve bagajda 12 volt çıkışı mevcut.
Gelelim şanzımana. Benim aracım 1.4 i-shift idi. Yarı otomatik, biraz sarsıntılı geçişleri vardır ama alışınca sıkıntı olmuyor. Bu şanzımanın sıkıntısı aracın km si arttıkça baskı balata problemi çıkartabiliyor. İ-shift alırken özellikle şanzımana baktırmak gerekir.
1.8 lerde düz,i-shift ve tam otm şanzıman mevcut. 1.8 alırsanız düz ya da tam otm almakta fayda var. İ-shift riskli olabilir.
Aklıma gelenler bunlar. Merak ettiğiniz olursa buradan sorabilirsiniz. [MENTION=411]kubilay[/MENTION]

2013 Honda Civic Sedan Eco Beyaz&Navitech NX 220R

eyvallah hocam sağolun bilgilendirmeniz için ayriyetten bu aracda far ve yagmur sensörüde var değilmi?bide dikkat ettim sahibinden de hiç multimedyalı olan yok bu araç için multimedya yok mu?

Evet hocam unutmuşum onu. Far ve yağmur sensörü, orjinal arka park sensörü de mevcut.
Navigasyon için çerçeve değişimi yapmak gerekiyor. FDH civic hb konusunda navigasyon ve geri görüş kamerası taktıran arkadaşlar var. Civic sedan kadar pahalı değil navigasyonlar. Küçük araştırma ile bulabilirsiniz.
Ayrıca araç lpg ile çok uyumlu. 1.8 lpg li araca çok rahat binilir hem de çok güzel performans alınır.
Şanzımana dikkat etmek lazım hocam aklınızda bulunsun. [MENTION=411]kubilay[/MENTION]

2013 Honda Civic Sedan Eco Beyaz&Navitech NX 220R

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Cok hosuma giden bir arac. 2 yil once kendi aracimi degistirip onu almak istemistim bir takim puruzler cikti olmadi malesef. Arac ile ilgili teknik verilere buradan ulasabilirsiniz.

http://www.civictr.com/showthread.php?t=53

Konu basligini duzenleyerek ilgili bolume tasiyorum.

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

Son düzenleme:
Geri