Civic FK7 Civic hb fk7 ON CAM KENARLARINDA OLUŞAN HAVA BOŞLUKLARI

Geçen hafta itibariyle Servis tüm parcalari garantiden değiştirdi İngiltere üretimi on cam ve yan lastikleri kapılarda ki üst cam kenarlarında bulunan piyano black şeritler on panjur ve sürücu koltuğu komple iskelet olarak değiştirildi garantiden ne talep ettiysem hepsini karşıladılar ekip güzel iş yapmış hatta navigasyonu bile güncellemisler

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçen hafta itibariyle Servis tüm parcalari garantiden değiştirdi İngiltere üretimi on cam ve yan lastikleri kapılarda ki üst cam kenarlarında bulunan piyano black şeritler on panjur ve sürücu koltuğu komple iskelet olarak değiştirildi garantiden ne talep ettiysem hepsini karşıladılar ekip güzel iş yapmış hatta navigasyonu bile güncellemisler

Hayırlı olsun. 4 ayda ancak sonuçlanmış. Bir çok kullanıcıya örnek olacaktır. Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FK7 HB 2017

Hocam tekrar selamlar, bu ön camdaki sıkıntı bende de vardı 40.000 bakımında söylerim diye beklettim az kaldı gidicem yakında. Sizin garantiden değiştikten sonra ön cam ile ilgili bir sıkıntı vs. oldu mu acaba ?

Ad Soyad
Erdem A
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba arkadaşlar , bu konuyu detaylıca araştırdım aynı sorun bende de mevcut.Aracım 2018 İngiltere üretimi HB dizel otomatik. FK9 olarak geçer.

Kısaca özetleyeyim ;
Bütün araçların ön camları lamine cam olur. Yan camlar temperli camdır.Lamine cam kırılınca parçalanmaz. Temperli cam tuz buz olur.
Laminated ve Tempered yazar.

Honda ülkelere göre en iyi lokasyon olarak en avantajlı tedarikçiler ile çalışır.
Türkiye üretimi olanlar Şişecam , İngiltere üretimi olanlar Pilkington , Yeni üretimler Acg vs vs.

Lamine cam 5 katmandan oluşur. CAM + TPU + POLİKARBONAT + TRANSPARAN LAMİNE ZIRHI + DMA.

Bizdeki sorun cam kenarlarına camın orta katmanlarına yerleştirilen FRİT denen siyah noktaların bitişindeki su kabarcığı şeklinde oluşumlar.
Yani Lamine cam katman olarak birbirinden ayrılıyor. Bu olaya teknik olarak DELAMİNASYON deniyor.

Cam yaşlandırma testleri sırasında zorlu koşullar test edilir. Örn 85 derecede 1200 saat bekledikten sonra soğutma nem vb.

Bu sorun başta küçük gözükse de daha da ilerleyip görüş alanında ayrılmalar kabarcıklanmalara dönüşebilir.
Değişim sürüş güvenliği açısından kritiktir. Umarım hepimizinkini değiştirirler. Bende sorunu bildirdim cevap bekliyorum.

Geri