Civic Sedan Dizel aldık

Aracınız
Sakin kullanimda dfp arizasi yaniyormus

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yok öyle bir şey... önemli olan dur-kalk trafiğidir... Dizel araç 1500-2000 bandında kullanılır... onun ötesi aracın fabrika yakıt değerlerini yakalamanızı imkansız hale getirir... Bu şekilde kullanarak DPF sorunu yaşamadım. Allah yaşatmasın... Önemli olan aracı devirli kullanmak değildir, günde ortalama 20-30 km kesintisiz kullanmaktır. Kesintisizden kastım, sürekli olarak dur kalka girmeden en azından kesintisiz 15km civarı gidebilmenizdir. Gerisinde arasıra durmanızdan bir zarar gelmez. Ama dur-kalk DPF'de acayip kurum birikmesine neden olur...

Son düzenleme:
Aracınız
200.000 tl para vercem
Sonra yok devirsiz kullanma
Yok ara sira otobanda arabayi kullan filtre isinsin bosalsin
Yok sehir ici fazla gezme
Ne kadar sikinti ya
Filtre 15.000 TL
Ama sozde dizel karli

Dizel artık çok karlı değil... az yakmasa dizelin bir avantajı yok çünkü artık benzin dizel fiyat farkı çok azaldı. Şehir içi gez ama kesintisiz kullanabilmelisin. Öyle 3km gideyim kontak kapatayım dersen DPF kısa sürede ölür...

Aracınız
Dizel artık çok karlı değil... az yakmasa dizelin bir avantajı yok çünkü artık benzin dizel fiyat farkı çok azaldı. Şehir içi gez ama kesintisiz kullanabilmelisin. Öyle 3km gideyim kontak kapatayım dersen DPF kısa sürede ölür...
Şehir içi kullanımlarda 10 kilometre ve altı dizel ve LPG mantıklı değil o zaman
Araba ısınmadan stop ediliyor zaten

Aracınız
LPG de de bu tarz bir filtre Işık sorunu varmış galiba

Aracınız
Aracınız

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam yanlışınız var ne yazık ki... Dizel yüksek devri seven bir motor değildir. Zaten dizeller 3 bin devirden sonra torku ciddi oranda kaybetmeye başlar. Ekonomik sürüş için maksimum tork bandında kullanmak elzemdir. Bunun için aracın kendi vites değişim göstergelerini de takip etmeniz yeterlidir. Ben aracımı 1500-2000 devir arası kullanırım. Yakıtı da öyle shell ve opetten almam. Yakınımda Demirören Grubu'nun kendi istasyonu olan M-Oil var hep oradan alırım. Bu istasyon özel bayi değildir ve Total ile aynı yakıtı satmaktadır. Zaten Totalin Türkiye distribütörü de Demirören Grubu'dur. Hiç sorun yaşamadım. DPF için hayati önem taşıyan unsur dur kalk trafiğidir... yakıt kalitesi tabi önemlidir. Ancak Opet yahut Shell'den almak yakıt kalitesini garantilemez. Her zaman şirketin kendi istasyonlarından almak en güvenlisidir.

Servisin söylediği bu yöntemdi kendisi de uyguladı ve sorunun düzeldiği şeyi söyledim dizel devirli sürüşü sever. Siz düşük devirde kullanırsınız bilemem.

Geri