Civic FC5 CVT şanzıman yağını ne zaman değiştirdiniz?

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
merhaba.
fc5 kullanım klavuzu incelendiğinde,
"Türkiye'de ağır bakım koşulları bakım programı uygulanır" der.
ağır kullanım koşulları ise yine klavuzda aşağıdaki gibi belirtiliyor.

Servisler her halükarda ağır kullanım koşuluna göre işlem yapıyor.

Peki ben ağır kullanım koşullarında araç kullanmıyorsam bana neden bu muameleyi yapıyorsun deme hakkım yok mu?
Bu şartlar altında 2 yıl veya 40.000 km de şanzıman yağı değiştiriyorlar hatta daha erken.
Bende bu durumda sizlerden servisin kaç bin km de veya ne kadar sürede şanzıman yağı değiştirdiklerini öğrenmek istedim.
Burada paylaşabilir misiniz?

Aracınızı ağır koşullarda kullanıyorsanız, ağır bakım programını
kullanmalısınız.

Aşağıdaki durumlarda çalışma koşulu ağır olarak düşünülür:

• Araç 8km’den daha kısa mesafelerde kullanılıyorsa ya da sıfırın altındaki
sıcaklıklarda 16km’den daha kısa mesafelerde kullanılıyorsa.
• 35°C'nin üzerindeki aşırı sıcak koşullarda sürüş yapılıyorsa.
• Uzun süre rölantide bırakılıyor ya da sık dur-kalka neden olan sıkışık trafikte
kullanılıyorsa.
• Römork çekiyorsa, yüklü portbagaj taşıyorsa ya da dağlık yollarda
kullanılıyorsa.
• Çamurlu, tozlu ya da tuzlanmış yollarda kullanılıyorsa.

Alp92

0
Aracınız
30bindeyken değiştirdiler Ankara Bora da ne 40bini söylediler ne 2yılı eve gidip araştırdığımda iş işten çoktan geçmişti daha iki yıllık olmasına 4 ay varken atılan bu 500tl lik kazığı kimse bana unutturamaz. Ne hikmetse bazı araç firmalarının 60binde değiştirdiği şanzıman yağını 40 binde değiştiriyolar üstüne bide 10binde bir bakım saçmalığı. Bu yaşadığım olaydan dolayı 40binde garantiyi deldiricem.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
CVT şanzıman yağını ne zaman değiştirdiniz?

Üstelik arkadaşımla aynı gün arabalarımızı bakıma götürdük adamın subaru brz si var spor sayılabilcek bi araba o 700lira bakım ücreti ödedi 45bin bakımına. Ben ise 30bin bakımına 1500küsür lira.

Hocam arkadasimda 3.20i m paket otomatik 40. Yıl kasası var, temmuzda 30 bin bakım yaptırdı (26 binde ama yil dolmus sanirim.) 1200 ödedi bizim arabaya 1000-1100 istiyolar 10 bin bakimina deyince baya gülmüştü. Bmw ile yarisiyor fiyatlarda honda herhalde.

Aracınız
Hocam arkadasimda 3.20i m paket otomatik 40. Yıl kasası var, temmuzda 30 bin bakım yaptırdı (26 binde ama yil dolmus sanirim.) 1200 ödedi bizim arabaya 1000-1100 istiyolar 10 bin bakimina deyince baya gülmüştü. Bmw ile yarisiyor fiyatlarda honda herhalde.

Honda servisleri sinek avlayan konumuna gelecek yakında... allah bunların gözünü doyursun...

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
30bindeyken değiştirdiler Ankara Bora da ne 40bini söylediler ne 2yılı eve gidip araştırdığımda iş işten çoktan geçmişti daha iki yıllık olmasına 4 ay varken atılan bu 500tl lik kazığı kimse bana unutturamaz. Ne hikmetse bazı araç firmalarının 60binde değiştirdiği şanzıman yağını 40 binde değiştiriyolar üstüne bide 10binde bir bakım saçmalığı. Bu yaşadığım olaydan dolayı 40binde garantiyi deldiricem.

Araç konusunda oldukca bilgili bir arkadaşım, (ustalardan daha bilgili bazı konularda) özellikle şanzıman yağı konusunda servis dışında bir yerde yağ değiştirme diye şiddetli tavsiyede bulundu bana.
Bende şanzıman yağını 40.000 km ye geldiğimde servise değiştireceğim.

Alp92

0
Aracınız
Araç konusunda oldukca bilgili bir arkadaşım, (ustalardan daha bilgili bazı konularda) özellikle şanzıman yağı konusunda servis dışında bir yerde yağ değiştirme diye şiddetli tavsiyede bulundu bana.

Benim yakındığım konu servisde değiştirmemek değil zaten. Sadece araba firmaları bu işi 60binde yaparken hondanın (motoru bu kadar güvenilir bi arabanın) 40binde değiştirmesi biraz ironik değilmi. Tamamen ticaret odaklı olduğnu düşünüyorum.

Aracınız
Benim yakındığım konu servisde değiştirmemek değil zaten. Sadece araba firmaları bu işi 60binde yaparken hondanın (motoru bu kadar güvenilir bi arabanın) 40binde değiştirmesi biraz ironik değilmi. Tamamen ticaret odaklı olduğnu düşünüyorum.

Belkide 40 bin de değiştirdiği için sorunsuzdur

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
verilen örnekler, rakamlar ve yapılan kıyaslamalar her şeyi ortaya koyuyor.
fazla söze gerek yok gibi:(

Aracınız

Merhaba,
13 Eylül 2018 tarihinde yetkili serviste 40.000 Km. bakımı yaptırmış biri olarak güncel fiyatı fatura üzerinden hemen aktarayım. :)

HECVT HCF-2 Fluid 4L 492 TL + KDV
Atık yağ bedeli 16TL + KDV
İşçilik bedeli var bir de.. Ama toplu halde.
Topu 721 TL + KDV

Kendimi inanılmaz kötü hissediyorum.
Bakım fiyatlarını Nisan ayına kıyasla %50 arttırmışlar.

40.000 bakımının toplam ücretini yazmayayım; neşemiz kaçmasın.
Yetkili servise gitmemeyi ciddi şekilde değerlendiriyorum.

Geri