Eski arabami geri istiyorum

2018 cikisli fc5 aldim. Araba 390 km de. Aldigimda hemen fullemedim. Deneme amacli gaz aldim. Arabayi 180 km de fulledim. 210 km yol yaptim. 200 km de lpg isigi yandi. Bende mi bir sikinti var aracta mi anlamadim. 200 km de lpg isigi nasil yanar anlamis degilim. Bu hep boyle mi olacak. Forumda bu konu tartisilmis. Herkes farkli konusuyor. Bu gercekten buyuk bir sorun. 2004 1.6 otomatik benzin lpg li opel meriva aracim vardi. Sehir ici 320 km yi gordugum oldu. Ben gercekten cok saskinim. Unutmadan gazi fulledikten sonra 160 km sini ortalama 30-40 km hizla kullanabildim işe gidip gelirken.

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşım benim 2018 fc5 2000km de. 10 gündür kullanıyorum. Çok basarsam evet 200km de lpg ışığı yanıyor. Kontrol etmek için şehir içinde sakin kullandım. Karşıma 325 km çıktı. 96 TL ye de doldurdum. Paylaşmak istedim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşım benim 2018 fc5 2000km de. 10 gündür kullanıyorum. Çok basarsam evet 200km de lpg ışığı yanıyor. Kontrol etmek için şehir içinde sakin kullandım. Karşıma 325 km çıktı. 96 TL ye de doldurdum. Paylaşmak istedim.

Benim ortalama hizim 22 km gozukuyor. Cok basarken derken 3 devirin uzerine hic cikmiyorum. 2 devirin ustunu gormezse araba zaten gitmiyor. Istanbul da mi yasiyorsunuz?

Benim ortalama hizim 22 km gozukuyor. Cok basarken derken 3 devirin uzerine hic cikmiyorum. 2 devirin ustunu gormezse araba zaten gitmiyor. Istanbul da mi yasiyorsunuz?

İzmir’de yaşıyorum. Sürekli çevre yolunu kullanıyorum. Hız ortalamam 45km civarı. Boş bulursam alıştırmak için gece 180-190 basıyorum.

İzmir’de yaşıyorum. Sürekli çevre yolunu kullanıyorum. Hız ortalamam 45km civarı. Boş bulursam alıştırmak için gece 180-190 basıyorum.

Bizi trafik yakiyor burda. Adim adim gidiyorum. Sanirim ondan boyle gidiyor. Uzun yola daha cikmadim. Uzun yolda duser muhtemelen

merim

0
Benim de bir sorum olacakti. Biliyorsunuzki yol bilgisayarindaki lpg yazisi yanip sondugunde lpgye gecmemis, kalici bir sekilde lpg yazisi durdugu zaman lpgdr oluyor. Lpg isigi yandiginda hala lpg yazisi ekranda duruyorsa hala lpgden mi yiyor demektir yoksa benzine geciyor mudur? Lpg tamamen bittiginde o yazi Gostergeden kalkiyor mu?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Benim de bir sorum olacakti. Biliyorsunuzki yol bilgisayarindaki lpg yazisi yanip sondugunde lpgye gecmemis, kalici bir sekilde lpg yazisi durdugu zaman lpgdr oluyor. Lpg isigi yandiginda hala lpg yazisi ekranda duruyorsa hala lpgden mi yiyor demektir yoksa benzine geciyor mudur? Lpg tamamen bittiginde o yazi Gostergeden kalkiyor mu?

Lpg yazısı direk yazıyor ise lpg harcar, lpg bittiği zaman zaten sesli uyarı vererek benzine geçer o zaman benzine geçtiğini anlarsınız.
İşin özeti depo ışığı yanıyor olsa da lpg mode açıksa gaz bitene kadar lpg kullanır ;)

kayhanbozkus

0
Yönetici
Ayni degerlere sahibiz. Biz miyiz anormal olan yoksa yuksek yakit degerine sahip olanlar mi bilemedim [MENTION=12414]merim[/MENTION] . Yalniz soyle bir durum var abim kullandiginda yaklasik 350-400 km yol yapan arac 100 km'sini ben kullandigim depoda yaklasik 30 km daha az yol yapti son depoda. Anlatmak istedigim su kullanimdan kullanima cok fark ediyor. Ben mesela hala alisamadim sanzumana vites gecislerine ve devire. Surekli devre baktigimda 3500 4000 bandina yaklasmis oluyor :)

HUAWEI MT7-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

zero

0
lpg ölçümü yapmadım, düzenli kullanmaya başlayınca ölçüm yapıp paylaşacağım.. araya giriyorum kusuruma bakmayın. :)
ben benzin sarfiyatı için tecrübeli arkadaşlara soruyorum
2018 fc5 650km. sakin kullanım şehir içi: 9.3lt/100km benzin iyi mi? çok mu?
bilmediğimden valla.
ama bu hali bana ECO LPG almanın mantıklı olduğunu hatırlattı:) benzin uçmuş!

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
lpg ölçümü yapmadım, düzenli kullanmaya başlayınca ölçüm yapıp paylaşacağım.. araya giriyorum kusuruma bakmayın. :)
ben benzin sarfiyatı için tecrübeli arkadaşlara soruyorum
2018 fc5 650km. sakin kullanım şehir içi: 9.3lt/100km benzin iyi mi? çok mu?
bilmediğimden valla.
ama bu hali bana ECO LPG almanın mantıklı olduğunu hatırlattı:) benzin uçmuş!
Şehir içi çok iyi gitmiş. Fakat benzin çok pahalı.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri