Exo otomatik fabrika lpg..

Aracınız
Merhaba...Aracı sıfır aldım daha 500 küsür km... 200 küsür kmde iken ist_tekirdağa git gel yaptım... minumum 120.. ama 140 170 180 bile yaptım..ve klimalı...döndüğümde hesapladım 25 krş yakmış... sonra bide ist ş.içi hesaplıyım dedim gayet sakin kullanım 2 3 gün kullandım 100 km yaptım hesapladım 550 krş !!! Bi anormallik yok mu??

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merhaba...Aracı sıfır aldım daha 500 küsür km... 200 küsür kmde iken ist_tekirdağa git gel yaptım... minumum 120.. ama 140 170 180 bile yaptım..ve klimalı...döndüğümde hesapladım 25 krş yakmış... sonra bide ist ş.içi hesaplıyım dedim gayet sakin kullanım 2 3 gün kullandım 100 km yaptım hesapladım 550 krş !!! Bi anormallik yok mu??

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Şehir dışı aynı kullanım tarzıyla aynı yakıyoruz ama şehir içi fazla yakmışsın ben 30krş ortalama yakıyorum araç 6 bin km de benimde

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu yorumları görünce ekonomik sürüş için gitgide umutlanıyorum. Yorumlarınız için teşekkürler...

Son düzenleme:
Aracınız
Aracı teslim aldıktan sonra LPG ilk dolumu gerçekleştirdim. Bilgiler aşağıdaki gibidir. Bu arada, istasyondan istasyona, hatta aynı istasyonda bile dolum hacmi değiştiği için, dolu depo üzerinden değil aldığım miktarın kullanılması üzerinden hesaplıyorum.

Kullanım Güzergahı : İzmir, Gaziemir - Karşıyaka arası, otoyol (ışıkkent yokuşu dahil) + yeşildere ve altınyol dur-kalk trafik + 1,5 saat klima açık araç rolantide çalıştı.
LPG Birim Fiyat : 3,59
LPG Dolum V : 27,51 lt
LPG Tutar : 98,76 TL
Ortalama Hız : 26 km/h
Econ Modu : Off
Vites : Sadece Drive (S modu hiç kullanılmadı)
Sürüş stili : Genelde sakin, yeşil şeride dikkat etmeye çalıştım. Kalkışlarda tapa gaz yapmadım (bazen yüklendim), hız 130 u geçmedim.
LPG bitişi : 320 km

Bu verilere göre karma tüketimde ; Ortalama LPG Tüketimi 8,6 lt/100 km ya da 0,31 TL/km.

Not: Daha önce EAT tam otomotik dizel aracımda da aynı ortalamayı tutturuyordum. Benim için değişen bir şey yok. Gayet başarılı. Daha uzun vadede çok daha ekonomik kullanabilirim diye düşünüyorum.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=16236]civilker[/MENTION] Söylediğiniz güzergahta trafiğe bağlı olarak daha da az yakacaktır, tabi 1,5 saat rölantide klima çalışması da extrası olmuş :)

[MENTION=16236]civilker[/MENTION] rolantide klima acik 1 bucuk saat calisma ortalamanizi etkilediginide dusunursek gayet basarili deger tutturmussunuz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
[MENTION=16236]civilker[/MENTION] Söylediğiniz güzergahta trafiğe bağlı olarak daha da az yakacaktır, tabi 1,5 saat rölantide klima çalışması da extrası olmuş :)

Malum hava sıcak, aracı kurcalamasan olmaz 1.5 sa ile kurtuldum diyelim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 11736

Guest
Valla bu araçta, klima neymiş gördüm, önceki araçta klimayı açınca tüketim coşuyordu, civicte öyle bir dert yok maşallah.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bugün bitti lpg tam hesaplama şansım oldu..yarı yarıya şehiriçi ve şehirler arası karışık yani 108 tl.ile 388 KM. Yaptı 28 kuruş ediyor..klima çok az açtım.. 1 litre lpg ile 12 KM. Yapti

Aracınız
Aracı teslim aldıktan sonra LPG ilk dolumu gerçekleştirdim. Bilgiler aşağıdaki gibidir. Bu arada, istasyondan istasyona, hatta aynı istasyonda bile dolum hacmi değiştiği için, dolu depo üzerinden değil aldığım miktarın kullanılması üzerinden hesaplıyorum.

Kullanım Güzergahı : İzmir, Gaziemir - Karşıyaka arası, otoyol (ışıkkent yokuşu dahil) + yeşildere ve altınyol dur-kalk trafik + 1,5 saat klima açık araç rolantide çalıştı.
LPG Birim Fiyat : 3,59
LPG Dolum V : 27,51 lt
LPG Tutar : 98,76 TL
Ortalama Hız : 26 km/h
Econ Modu : Off
Vites : Sadece Drive (S modu hiç kullanılmadı)
Sürüş stili : Genelde sakin, yeşil şeride dikkat etmeye çalıştım. Kalkışlarda tapa gaz yapmadım (bazen yüklendim), hız 130 u geçmedim.
LPG bitişi : 320 km

Bu verilere göre karma tüketimde ; Ortalama LPG Tüketimi 8,6 lt/100 km ya da 0,31 TL/km.

Not: Daha önce EAT tam otomotik dizel aracımda da aynı ortalamayı tutturuyordum. Benim için değişen bir şey yok. Gayet başarılı. Daha uzun vadede çok daha ekonomik kullanabilirim diye düşünüyorum.

İkinci LPG dolumu bitirdim. Bilgiler aşağıdaki gibidir. İlk Depo Opetten dolmuştu, ikinci depo Shell den doldu.

Kullanım Güzergahı : İzmir, Gaziemir - Bayraklı arası, otoyol + yeşildere yolu + Alsancakta dur kalk trafiğinde 45 dk (ort hız muhtemelen 10 km/h den azdır) klima tamamen açık.
*LPG Birim Fiyat : 3,59
*LPG Dolum V : 32,15 lt
*LPG Tutar : 115,42 TL
*Ortalama Hız : 28 km/h
*Econ Modu : Off
*Vites : Sadece Drive
*Sürüş stili : Ortalama sakin, yeşil şeride daha öncekine göre biraz az dikkat edildi. Hız 120 yi geçmedik. Şehir içi yoğun kullanımı eşim gerçekleştirdi. Bastım biraz diye geri dönüş aldım.
Hangi araç olursa olsun ortalama %20 daha ekonomik sürüyorum eşime göre. Biraz müsrif galiba :)
*LPG bitişi : 346 km

Bu verilere göre karma tüketimde ; Ortalama LPG Tüketimi 9,29 lt/100 km ya da 0,33 TL/km.

Sonuç: Ekonomik kullanmak istiyorsan, eşini sağ koltukta tut .muha.

Geri