Fc5 Yakıt Tüketimi 11.5 / !!!

S

Silinen üye 11736

Guest
tam dolu lpg ile 330 km -380 km civarı değişiyor. Sonuncu depo ikaz sesiyle bitti 380 km oldu, yarı şehir içi sayılır. Benim eski aracım benzinli otomatik astraydı easytronic, efsane yakıyordu. 8-8.5 l benzin 100 kmde. hiç gazlamadığım halde, fc5 bana iyi geliyor bundan dolayı

aracı alalı 2 gün oldu. fakat genel olarak gördüğüm yakıtı fazla diyen arkadaşlar daha 10bin km üzerine çıkmamış gibi ( tüm yorumları okumadım). FB7 aldığımda ilk 8-10bin km de bana fazla yakıyor gibi gelmişti. hatta o dönem hiçbir fişi atmadım. sonra azalmaya başladı. en full istanbul trafiğinde 13lt yakıyordu (75 km yolu 2,5-3saatte gidilen trafik :)))). bu araba için de bir süre takip edeceğim. muhtemelen düşecektir? ayar yapılamıyor kısmı bana pek inandırıcı gelmedi. sanayi çözer :) herkese kazasız günler. ilerki zamanlarda tüketim paylaşımı yaparım.

Yazmayı unutmuşum. 13lt aklınızda kalmasın. aynı anda egea 1,3 dizel (2017model) kullanıyorum. istanbul şehiriçinde fb7 arabam egeadan daha az yakıyordu :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
aracı alalı 2 gün oldu. fakat genel olarak gördüğüm yakıtı fazla diyen arkadaşlar daha 10bin km üzerine çıkmamış gibi ( tüm yorumları okumadım). FB7 aldığımda ilk 8-10bin km de bana fazla yakıyor gibi gelmişti. hatta o dönem hiçbir fişi atmadım. sonra azalmaya başladı. en full istanbul trafiğinde 13lt yakıyordu (75 km yolu 2,5-3saatte gidilen trafik :)))). bu araba için de bir süre takip edeceğim. muhtemelen düşecektir? ayar yapılamıyor kısmı bana pek inandırıcı gelmedi. sanayi çözer :) herkese kazasız günler. ilerki zamanlarda tüketim paylaşımı yaparım.

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin :)

Aracınız
Yazmayı unutmuşum. 13lt aklınızda kalmasın. aynı anda egea 1,3 dizel (2017model) kullanıyorum. istanbul şehiriçinde fb7 arabam egeadan daha az yakıyordu :)

yakıt kısmının birde o yönü var. aracı eşim kullandığı için 8.4 lt ortalama yakıt tüketmiş full yoğun İstanbul trafiğinde işe gidiş geliş saatleri. Kayınpeder böbürleniyordu benim arabam şöyle az böyle az yakar. 2011 Meganı'ı var dizel. Hesapladık 40 kuruş yakıyormuş aynı güzergahlarda. Bizimki 24 kuruş yakmış. Mor kayınpeder göreniniz var mı bilmiyorum :D

Aracınız
Yerinizde olsam ilk 1500 2000 km Benzinde kullanırım. Soğuk motor her zaman fazla tüketir. 38 lt LPG ile 500 km yol gittim. Ortalama 5.8 idi hiç mola vermedim sonra uzun yolda 10 lt ortalama ile dondum tabi ki de O kadar devir ceviriyorsam LPG de asla kullanmam 1.5 depo benzin yaktim. Arabalar dur kalk, kısa mesafe kullanimi,çok düşük devir kullanimi, yük fazlaligi, subap zamanlama AFR zamanlama bozukluğu düşük lastik basinci, büyük jantlar gibi bir sürü nedeni var.

SM-T800 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Lpg ortalama yakıtınızı görmek için şöyle yapın arkadaşlar ilk önce 0layın kmnizi lpgyle yol yaptınızmı artık 200-300km durun arabayı benzine geçirin o tripA değerinin size ortalama yakıt değerni vercek eğer böyle benzinlide kullansan bunu yakardın diye. Benim 400kilometrede 15litre gösteriyodu :D ha bide ankaradan istanbula km de 18 kuruş yaktım bilginize.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Nasıl yaktın 18 kuruş arkadaş. Mümkün değil

Bu konu biraz geride kalmış

Canlandırmak lazım.

Mesaj yazan arkadaşlar 10 bin 20 bin olmuştur km ler. Litre bazlı tüketimlerinizi merak ediyorum.

Geri