FC5 Yakıtı Fazla Diyenlere

Geçen hafta salı günü Malatya honda bayinden executive donanımlı aracımı teslim aldım ve dün uzun yol olarak Elazığ'a gezmek ve aracı demek için gittim. 1.si arabayı biraz zorladim hatta 185 - 196 km hızlara kadar çıktım tabi bu kısa süreli diğer zamanlar sakin kullanım ile kullandım.
Şimdi gelelim yakıta gaz fiyatı Shell den 3.31 TL den 283 km yaparak 71 TL ye doldu çok şaşırdım bir yanlışlık olduğunu düşündüm ama pompaci daha fazla basamam dedi. Ben bu değeri 2009 polo aracımda görüyordum çok yakıyor diyen arkadaşlar acaba çok mu hızlı kullanıyor merak etmedim değil
NOT: Elazığ içi ve Harput kalesi turu dahil

HUAWEI VNS-L31 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geçen hafta salı günü Malatya honda bayinden executive donanımlı aracımı teslim aldım ve dün uzun yol olarak Elazığ'a gezmek ve aracı demek için gittim. 1.si arabayı biraz zorladim hatta 185 - 196 km hızlara kadar çıktım tabi bu kısa süreli diğer zamanlar sakin kullanım ile kullandım.
Şimdi gelelim yakıta gaz fiyatı Shell den 3.31 TL den 283 km yaparak 71 TL ye doldu çok şaşırdım bir yanlışlık olduğunu düşündüm ama pompaci daha fazla basamam dedi. Ben bu değeri 2009 polo aracımda görüyordum çok yakıyor diyen arkadaşlar acaba çok mu hızlı kullanıyor merak etmedim değil

Benzin 6.30 atmosferik otomatik araba ne kadar yakmasını bekliyorlar anlamıyorum lpg de gayet iyi yakıtı 1.6 atmosferik benzinli dizel gibi yakan varsa onu alsınlar bizde toyota da var hondada 1.6 atmosferik ikiside aynı yakıyor dizel gibi yakmasını beklemicen benzinde

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Aracınız
Öncelikle aracınız hayırlı olsun, güzel günlerde keyifle kullanın. Yakıt değeriniz ise 7,5lt/100km. Bana göre gayet normal. Ben 100tl LPG (yaklaşık 31lt) ile Elazığ-Malatya, Malatya içinde Kanalboyu ve Fahri Kayhan içlerinde gezip Malatya-Elazığ yapıyorum. Sonra da yaklaşık 40km 'de Elazığ trafiğinde kullanıyorum. Yaklaşık 270km gibi bir yol yapabiliyorum. Bu arada Elazığ Honda Plaza önünden Malatya itfaiye kavşağına 35 dk 'da geliyorum. Yakıtım yaklaşık 11,5 lt. Aracım 2200cc, 6 silindir ve yaklaşık 2 ton ağırlığında.

Aracınız
Ben bir cumartesi sabahı İstanbul şehiriçinde 20 kmlik mesafede 4.3 lt ortalama gördüysem bu arabaya çok yakıyor diyenin arabasınada az yaktırırım :D

kayhanbozkus

0
Yönetici
Bu arabada yakiti yuksek diyenlerin tamami cvt sanzumana alisamamaktandir baska bi sebebi yok bu benim sahsi fikrim ve deneyimim. Ben hala devrini ayarlayamiyorum ama abim aldigimiz gunden beri sikintisiz kullaniyor.

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aynen öyle. Cvt şanzıman 1500 devirde hızını arttırabiliyor, fakat insanlar diğer şanzımanlardaki gibi 2000 2500 devirde hızlanmaya çalıştığı ve öyle alıştığı için araç tüketimi arttırıyor. Yani sen öyle tasarlanmadın ama yinede öyle kullanacağım seni dersen, oda benimle şaka olmaz al bana şuradan biraz daha yakıt der, sende oooo olmaz sen çok yakıyosun der durursun :)

Aracınız

283 km de 71 tl mi yaktınız? LPG litresi ne kadardı?

Geri