FD6 Anahtarın yuvasından çıkmama sorunu

Aracınız
Öncelikle merhaba fd6 2012 model otomatik şanzıman aracımda son bir kaç gündür anahtarı yuvasından çıkaramama sorunuyla karşılaşıyorum şöyle bir geçici çözüme kavuştum aracı tekrar çalıştırıp ileri veya geri hareket ettikten sonra anahtar kolaylıkla çıkıyor.Bu şekilde sorunla karşılaşan ve çözüme kavuşturan varmı acaba.Teşekkürler..

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Öncelikle merhaba fd6 2012 model otomatik şanzıman aracımda son bir kaç gündür anahtarı yuvasından çıkaramama sorunuyla karşılaşıyorum şöyle bir geçici çözüme kavuştum aracı tekrar çalıştırıp ileri veya geri hareket ettikten sonra anahtar kolaylıkla çıkıyor.Bu şekilde sorunla karşılaşan ve çözüme kavuşturan varmı acaba.Teşekkürler..
Anahtarınızın şifreleri ölmüş gibi. Çalıştırınca çıkması da tesadüf gibi geldi bana. Anahtarı bi kaç kez çevirirseniz de çıkar diye düşünüyorum. Bir an önce bi anahtarcıya göstermenizde fayda var. Bir süre sonra hiç çıkmayabilir.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Saçma gelecek ama bir de yükü şanzıman a bindirmeden. Yani stop etmeden önce ayak frende iken vitesi n ye alıp el fren ini çektikten sonra p ye alıp öyle stop ederek dener misiniz? Durum değişecek mi?

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Vites kolu pozisyon hatasıdan da kaynaklı olabilir bu durum. Bilgisayara bağlayınca hata çıkar durum böyleyse.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Problem buna benziyor. Pozisyon sensörü elektromekanik bir parça. Motor bölmesinde. Yükte olmuyor ise durum oraya kayacak gibi.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Araç kendini D konumunda sandığı için anahtarı vermiyor. Aracı acele park ettiğinizde daha çok katşılaşırsınız. Şanzımana yük bindirmeden ve acele etmeden park işlemlerini yaparsanız sorun kendiliğinden hallolacaktır.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri