FD6 cıvıc’in bukadar sevilmesi ?

Bir fd6 cıvıc kullanıcısı olarak yazıyorum; iç mekan kalitesi rakiplere göre düşük tamam malzeme kendini bırakmıyor ama düşük donanım rakiplere göre az, yalıtım az , süspansiyon sesi içerde boya ince bu paralara daha lüks arabalara binilebilir.... ama bende fd6 ya biniyorum ve her gördüğümde yeniden aşık olduğum ve gecenin bir yarısı binip 2 3 tur atmak geliyor içimden nedir bu FD6’nın yada honda cıvıc’in bukadar sevilmesinde ki neden yada nedenler ? :)

vtec kicked in yo !!!

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Bir fd6 cıvıc kullanıcısı olarak yazıyorum; iç mekan kalitesi rakiplere göre düşük tamam malzeme kendini bırakmıyor ama düşük donanım rakiplere göre az, yalıtım az , süspansiyon sesi içerde boya ince bu paralara daha lüks arabalara binilebilir.... ama bende fd6 ya biniyorum ve her gördüğümde yeniden aşık olduğum ve gecenin bir yarısı binip 2 3 tur atmak geliyor içimden nedir bu FD6’nın yada honda cıvıc’in bukadar sevilmesinde ki neden yada nedenler ? :)

vtec kicked in yo !!!

Düşük donanım oluşu ve dijital ekran dışında pek bişey olmayışı arıza olayını minimum seviyede tutuyor. ( otomatik camı ve klimayı saymıyorum 95 model doğanda da var ) Bana kalsa fazla abartılan şişirilen bir araç, dediklerinize katılıyorum ve bu paralara çok daha kemikli araçlara binilebilir. Abartılmasının nedeni de modifiyeye yatkınlık(arıza ışığını hemen yakmıyor mesela ) ,kolay parça temini, otomatik şanzımanın sorunsuz olmasıyla da birleşince çok geniş bir kitleye hitap ediyor. Sadece fd6 değil civic modellerinin çoğu tutuluyor çünkü geçmişi olan, 5 kasa öncesini bile trafikte görebildiğimiz bir araç. Daha önce farklı modelde de araçlarım oldu fakat civic in bu kadar sevildiğini bende aldıktan sonra öğrendim. Trafikte durdurup satılık olup olmadığını soran da oldu,3-5 gündür takip ediyorum anca denkgeldik takas yaparmısın diyen de oldu. Şaşırtıcı bişey benim için ama ufaktan da hoşuma gitmiyor değil

iPhone cihazından gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Honda gibi belirli bir kalite seviyesine oturmak isteyen otomotiv firmaları bazen ciddi mühendislik becerilerini gösterecekleri modeller üretirler.
FD6 civicte bence bu modellerden biri (y) Bana göre tasarım ekibi nerdeyse görünüşü hiç eskimeyecek bir dizayn yapmış.
2006 yılında ilk tanıtıldığında herkesin bu araç için "Harika görünüyor" dediğini çok iyi hatırlıyorum ;)
Bu aracın malzeme kalitesini açıkça 2006 yılında piyasaya sunulmuş bir araç bence çok çok iyi, ve belirttiğiniz gibi 250bine gelmiş bir Civic'in iç malzemeleri diğer 250bini doldurmuş araçlara göre çok daha diri görünüyor :LOL:

Ben bukadar sevilmesini ve tutulmasını ;
Motor şanzıman sorunsuzluğu ve eskimemesine bağlıyorum ne tasarımı nede içi eskimiyor tamam sert plastik ama 60 bindede aynı 250 bindede aynı :)

vtec kicked in yo !!!

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
FD6 nin popülerliği zamanın en güzel tasarımlı sedan aracı olması ama o zamanlar da yine motor seçeneği olmadığı için satış rakamları standartın üstüne çıkamadı. Şu anda ki gibi motor seçenekleri olsa idi o kasa tasarımı ile satış rakamı rahatlıkla ikiye katlardı.

Forumun belki en gençlerinden biriyimdir yaşım 18 2007 senesinden beri çıktığı günden bu yana bu arabaya olan aşkım bitmedi bitmezde galiba gerçekten bir hastalık stock yada modifiyeli haliyle her gördüğümde derin derin bakarım Allah'a şükür bu yaz bizde sahibi olduk ve aracı aldığımız gibi uzun yola çıktık arabanın arabalara boy boy fark atmasından tutun yokuşlarda 5. Vitesten 3. Vitese çekilişindeki zevkine kadar fren yaptırtan mobeselerin son hız zevkini yaşatmamasına kadar tekrar tekrar aşık olduğum bir araba. Birde o kapıyı açtığınız da o açılan göstergesiyle sizi çağırışı yani tamamiyle bakış açınızla aşkınız hiç bitmeyebilirde

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri