Fd6 Direksiyon kutusu tamiri yaptiran varmi ?

Aracınız
Arkadaşlar merhaba
Direksiyon kutusu hakkında genel birşey paylaşmak istedim. Eğerki tak sesi ve diskleri degistirdiğiniz halde titreme ses varsa direksiyon kutusunu degistirmek yerine yada 500 700 tl onarım için vermek yerine ilk direksiyon tıkırtı burclarını kontrol ettirin gerekirse ilk o parçayı değiştirip bir deneme sürüşüne çıkın . Son 2 aracımda fd6 kasa ve 2 aracdada ayni sorun vardi burc degistirme islemiyle sorunu hallettim . Genellikle özel yada orjinal servislerde direk kutu değişimine gidiliyor . Milli servet. Cebe zarar :)

Hayırlı günler ...

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Okuduğum farklı kaynaklarda FD6ların özellikle makyajlı kasalarında direksiyon kutusundan önce rot kollarının iyice kontrol edilmesi öneriliyor. Rot kolunun başı da direksiyon körüğünün içinde kaldığı için özellikle körük sökülerek bakılması lazım ama hiçbir usta buna dikkat etmiyor.
Mümkünse direksiyon kutusu revize planından önce rot kolu-rot başı ve z rotlarını kaliteli parçalar ile değiştirerek bir süre test edilmesi lazım.

Bu videonun faydalı olduğunu düşünerek paylaşıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2020
Okuduğum farklı kaynaklarda FD6ların özellikle makyajlı kasalarında direksiyon kutusundan önce rot kollarının iyice kontrol edilmesi öneriliyor. Rot kolunun başı da direksiyon körüğünün içinde kaldığı için özellikle körük sökülerek bakılması lazım ama hiçbir usta buna dikkat etmiyor.
Mümkünse direksiyon kutusu revize planından önce rot kolu-rot başı ve z rotlarını kaliteli parçalar ile değiştirerek bir süre test edilmesi lazım.

Bu videonun faydalı olduğunu düşünerek paylaşıyorum.
bu videoyu gördüğüm çok iyi oldu çok teşekkür ederim

Geri