Fd6 Direksiyon kutusu tamiri yaptiran varmi ?

Aracınız
Arkdaşlar merhaba bendede aynı sorun oldu direksiyon kutusu arızası lak luk ses geliyordu yaptırdım
fakat bu sefer direksiyon sertleşti
yapan usta 1 ay gibi zamanda alışır eski halini alı diye söyledi ama beni tatmin etmedi
yaptıran arkadaşlar direksiyonda toplama sıkıntısı yani u dönemeçlerde direksiyon topluyormu yada direksiyonda aşırı bir sertlik varmı
ben yaptırdım direksiyon sertleşti ve direksiyon zor topluyor

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Fd6 Direksiyon kutusu tamiri yaptiran varmi ?

Bu tamir işi çok randımanlı değil anladığım kadarı ile, daha farklı sorunların oluşmasına neden olabiliyor gibi.

Arkdaşlar merhaba bendede aynı sorun oldu direksiyon kutusu arızası lak luk ses geliyordu yaptırdım
fakat bu sefer direksiyon sertleşti
yapan usta 1 ay gibi zamanda alışır eski halini alı diye söyledi ama beni tatmin etmedi
yaptıran arkadaşlar direksiyonda toplama sıkıntısı yani u dönemeçlerde direksiyon topluyormu yada direksiyonda aşırı bir sertlik varmı
ben yaptırdım direksiyon sertleşti ve direksiyon zor topluyor

İşte bu yüzden orjinali elletmedim ses gelsin en fazla ses gelirdi

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

ukbjk

0
Aracınız
Direksiyonu sağa sola çevirdiğimde gacur gucur bir gıcırtı geliyor. okuduklarımdan anladığım amotisör bilyalarının yağlanması gerekiyor, bi de takozlara baktırmak gerekiyor. başka bir önerisi olan var mı? (2007 dream)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Direksiyonu sağa sola çevirdiğimde gacur gucur bir gıcırtı geliyor. okuduklarımdan anladığım amotisör bilyalarının yağlanması gerekiyor, bi de takozlara baktırmak gerekiyor. başka bir önerisi olan var mı? (2007 dream)
Araç durur halde direksiyon döndürüldüğünde ses varsa bilinen çözüm amotisör bilyalarının yağlanması, yağlanma randıman vermiyorsa değiştirilmesidir.

Aracınız
Civic FD6 2011
8ef23f3f1a80700678495f5f4086c584.jpg

Direksiyon kutu tamirimi yaptirdim ve cok sükür lak luk seslerin hepsi gitti mis gibi oldu :) 600tl maliyeti oldu
Nerde yaptırdın ustam

Dragon

0
Aracınız
Merhabalar benim fd6 da bu sesi yapiyor 2-3 yildir, ozellikle bozuk yolda gayet net belli oluyor tingir mingir gidiyoz.
Ankarada yasiyorum hondaci mehmete subap ayarina gitmistim direksiyon kutusu da ciddi skntili artik son asamaya gelmis dedi yapalim 800-tl tutar dedi. Ayrica garantisi yokmus sonra yine ses yapabilirmis.
Tabi ki arastirmadan yaptirmadim. Yani fiyat da pahali geldi baya.
Ozellikle kutu tamiri yaptiran arkadaslar sorun kesinkes halloldu mu yoksa belli bir sure sonra tekrardan basladi mi cunku genelde basliyor tekrradan dediler. Kimisi 1 yila kimisi 5 yila ayni ses gelebilirmis.
Yaptiran arkadaslarin yorumlari nelerdir acaba.
Tesekkurler simdiden

2008 FD6 Otomatik Lpg

Merhabalar benim fd6 da bu sesi yapiyor 2-3 yildir, ozellikle bozuk yolda gayet net belli oluyor tingir mingir gidiyoz.
Ankarada yasiyorum hondaci mehmete subap ayarina gitmistim direksiyon kutusu da ciddi skntili artik son asamaya gelmis dedi yapalim 800-tl tutar dedi. Ayrica garantisi yokmus sonra yine ses yapabilirmis.
Tabi ki arastirmadan yaptirmadim. Yani fiyat da pahali geldi baya.
Ozellikle kutu tamiri yaptiran arkadaslar sorun kesinkes halloldu mu yoksa belli bir sure sonra tekrardan basladi mi cunku genelde basliyor tekrradan dediler. Kimisi 1 yila kimisi 5 yila ayni ses gelebilirmis.
Yaptiran arkadaslarin yorumlari nelerdir acaba.
Tesekkurler simdiden

2008 FD6 Otomatik Lpg

Ben yaptirdimda duzelme var ama azda olsa yine ses geliyor mesela arnavutkaldirimi derler ya o tarz yolda yavas giderken sola manevra yapinca sag teker bosta sallaniyor gibi likir likir yapiyor birazda direksiyon agirlasti benim tamirden sonra

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dragon

0
Aracınız
Ben yaptirdimda duzelme var ama azda olsa yine ses geliyor mesela arnavutkaldirimi derler ya o tarz yolda yavas giderken sola manevra yapinca sag teker bosta sallaniyor gibi likir likir yapiyor birazda direksiyon agirlasti benim tamirden sonra

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu sesten tamir yoluyla kurtulabilmenin yolu yok anlasilan. Arnavut kaldirimi ile benzeri yollarda yapiyor benim de. Ancak bayagi bir ses geliyor tingir tingir ve sag on tekerden. Bu sekilde kullanmanin kisa ve uzun vadede ciddi sorun cikartma ihtimali yoksa bu sekilde kullanmayi dusunuyorum ben de.

2008 FD6 Otomatik Lpg

Geri