Otomatik şanzıman filtre değişimi

Dragon

0
Aracınız
Arkadaslar selamlar herkese iyi forumlar dilerim kazasiz belasiz hayirli suruslerimiz olsun insAllah.
2 yildir arastiriyorum ama şu 3 soruya cevap bulamadim; fd6 larin otomatik sanziman filtresi nerede kendim orijinal parcayi nasil temin edebilirim ve kac binde degisim gerekiyor sanziman filtresinin. Zor bir iscilik mi acaba.
Simdiden ilgilenen arkadaslara ve herkese Cok tesekkurler iyi forumlar.

2008 FD6 Otomatik Lpg

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaslar selamlar herkese iyi forumlar dilerim kazasiz belasiz hayirli suruslerimiz olsun insAllah.
2 yildir arastiriyorum ama şu 3 soruya cevap bulamadim; fd6 larin otomatik sanziman filtresi nerede kendim orijinal parcayi nasil temin edebilirim ve kac binde degisim gerekiyor sanziman filtresinin. Zor bir iscilik mi acaba.
Simdiden ilgilenen arkadaslara ve herkese Cok tesekkurler iyi forumlar.

2008 FD6 Otomatik Lpg
Resimdeki 7 numaralı parça şanzıman filtresi. Orjinal Honda parça numarası 25430-PLR-003. Değişim periyodu için kullanım kılavuzuna baktınız mı? resource.jpeg

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben o 7 numarali parcayi honda servisinden aldim. Ustam değiştirdi. Hava filtresinin kabini cikardi. Hemen orada zaten. 2 kelepcesi var. Atom filtre deniyor.

Ericsson A1018s cihazıkullanılarak gönderildi

Dragon

0
Aracınız
Anladim bilgilendirmeler icin cok tesekkurler ben de servisten alip ustama taktirayim. Parca ve iscilik maliyeti ne olmustu acaba sizin ?

2008 FD6 Otomatik Lpg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kullanma klavuzunda bu parça için değişim kmsi yada yılı belirtilmemiş.
Bu parçanın ne zaman yada kaç kmde değişmesiyle ilgili kaynağı olan belirtirse sevinirim.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Kullanma klavuzunda bu parça için değişim kmsi yada yılı belirtilmemiş.
Bu parçanın ne zaman yada kaç kmde değişmesiyle ilgili kaynağı olan belirtirse sevinirim.
Eğer filtre ile ilgili değişim periyodu yoksa, yağ ile birlikte değişiyordur. Kullanım kılavuzunda şanzıman yağı değişimi, 60.000 km veya 36 ay olarak belirtilmiş. (Hangisi önce dolarsa)

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eğer filtre ile ilgili değişim periyodu yoksa, yağ ile birlikte değişiyordur. Kullanım kılavuzunda şanzıman yağı değişimi, 60.000 km veya 36 ay olarak belirtilmiş. (Hangisi önce dolarsa)

Bu konudan eminmisiniz? Öyle bir durum olsa servislerin bakımda şanzıman yağını değiştirirken şanzıman filtresini de değiştirmesi gerekirdi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Motor yağını değiştirirken filtresinide değiştirdiğimize göre, şanzıman yağını değiştirirken de filtreyi değiştirmeliyiz diye düşünüyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Motor yağını değiştirirken filtresinide değiştirdiğimize göre, şanzıman yağını değiştirirken de filtreyi değiştirmeliyiz diye düşünüyorum.

Düşünceniz basit ve mantıklı, bende aynı düşüncedeyim ama bu konuyla Honda ne kullanma klavuzunda ne de başka kaynaklarda hiçbirşey belirtmemiş. Bana garip gelen durum bu. Eski tip 5 ileri şanzımanlarda şanzıman filtresi şanzımanın içinde yer alıyormuş ama 2000 sonrası araçlarda şanzımanın üstüne alınmış. Ben spesifik olarak bi şanzıman filtre değişim periyodu arıyorum ama bulamadım.

Geri