FK7 Hatchback Rötuş Boyası

Herkese Merhaba,

2017 model Hb Sport white orchid pearl renkli aracımda taş çarpması sonucu oluşan taş izleri mevcut.
En son 20000 bakımı için servise gittim, gitmişken de rötuş yaptırayım dedim. yetkili servis rötuşu sadece beyaz boya ile yaptıklarını (arabanın boyası aslında sedefli), ancak bir kaza olursa bu tip durumlarda özel boyayı yaptıklarını söyledi. inanmadım istanbuldaki tüm servisleri aradım hepsi aynı şeyi söyledi.
Soruma gelirsek daha önce fk7 için renk koduna göre rötuş boyası yaptıran oldu mu ya da elinde white orchid pearl için rötuş boyası olan var mıdır?

IMG_1332.jpg
IMG_1333.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Benzer cevabı bende almıştım füme rengi aracımın boyanın olmamasi çok saçma.

HTC One cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benzer cevabı bende almıştım füme rengi aracımın boyanın olmamasi çok saçma.

HTC One cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

aslında servisten bu cevabı aldıktan sonra işlem yaptırmayıp, internetten bir rötuş seti aldım. telefonla iletişime geçtim satıcı ile boyanın yanında bir de sedef gönderdi. ilk kata boyanın ikinci kata da sedef in sürülmesi gerektiğini söyledi. işlemin içinde zımparalama filan olduğu için henüz cesaret edip yapamadım.
yapan varsa tecrübelerini paylaşırsa da ayrıca sevinirim.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
aslında servisten bu cevabı aldıktan sonra işlem yaptırmayıp, internetten bir rötuş seti aldım. telefonla iletişime geçtim satıcı ile boyanın yanında bir de sedef gönderdi. ilk kata boyanın ikinci kata da sedef in sürülmesi gerektiğini söyledi. işlemin içinde zımparalama filan olduğu için henüz cesaret edip yapamadım.
yapan varsa tecrübelerini paylaşırsa da ayrıca sevinirim.

Seti aldığınız linki atar mısınız? Nasıl bir setmiş merak ettim. Ya da siz seti fotoğraflayabilir misiniz?

"Vtec" Bir milin yaptığı fırlamalıklar bütünüdür...

FK7 Hatchback Rötuş Boyası

Seti aldığınız linki atar mısınız? Nasıl bir setmiş merak ettim. Ya da siz seti fotoğraflayabilir misiniz?

set aşağıdaki linkteki. dediğim gibi satıcı bu sete ek olarak bir de sedef gönderdi.

Honda Kod: Nh788p Çizik Giderici Rötuş Seti

http://www.hepsiburada.com/honda-k...tus-seti-p-OTEUCUZHON-NH788P?magaza=E-Siparis

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
set aşağıdaki linkteki. dediğim gibi satıcı bu sete ek olarak bir de sedef gönderdi.

Honda Kod: Nh788p Çizik Giderici Rötuş Seti

http://www.hepsiburada.com/honda-k...tus-seti-p-OTEUCUZHON-NH788P?magaza=E-Siparis

Hocam satıcının açıklamasını okudum. İşlemi yaparken rötuş yapılacak bölgenin etrafını bantlayarak yaparsanız, diğer alanlara zarar vermeden yapabilirsiniz. Güzel bir sete benziyor. Ancak rötüş yapmadan önce boyanın uygun olup olmadığını aracın görünmeyen bir bölgesinde denerseniz iyi olur. Ton farkı konusunu test etmiş olursunuz...

Hocam satıcının açıklamasını okudum. İşlemi yaparken rötuş yapılacak bölgenin etrafını bantlayarak yaparsanız, diğer alanlara zarar vermeden yapabilirsiniz. Güzel bir sete benziyor. Ancak rötüş yapmadan önce boyanın uygun olup olmadığını aracın görünmeyen bir bölgesinde denerseniz iyi olur. Ton farkı konusunu test etmiş olursunuz...

seckin hocam, tavsiyeniz için teşekkürler. kapı eşiği iç kısımda boyası kalkan bir yer farkettim. ilk denememi orada yapacağım artık.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar FB7 aracımda bugün yan ayna alt kısımda farkettim boya kalkmış gibi neyden olduğunu çözemedim tazyikli su filan olabilir mi aceba? Bir de ne yapmamı nasıl bir çözüm önerirsiniz?IMG_20180928_140639.jpg

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=7345]efsane190789[/MENTION] Basınçlı yıkama makinesi olabilir, boya üzerindeki vernik mi gitmiş astara kadar boya mı gitmiş resimden çok anlaşılmıyor.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
[MENTION=7345]efsane190789[/MENTION] Basınçlı yıkama makinesi olabilir, boya üzerindeki vernik mi gitmiş astara kadar boya mı gitmiş resimden çok anlaşılmıyor.
Yakın halini koydum fotonun. Çok ince tabaka halinde dökülmüş gibi duruyorScreenshot_20180928-181520.jpg

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri