Frene basildiğinda gündüz seyir lambalari da yaniyor

anemon

0
Frene baktığımda stop lambaları ula birlikte öndeki gündüz seyir lambası da yanıyor.

1 yıldır Amerikan park modulü takılı durumda.Modul bağlıyken araba çalışırken sinyal ve gündüz seyir yanıyor. Hata lambasıda yanmıyor. Çalışma sorunu yok. Fakat işin garibi arabada kontak anahtarı takılı değilken bile yanıyor. Sorun da bu zaten. Sorun yeni başladı. Fakat modülü devre dışı bıraktığımda da sinyal devamlı yanmıyor. Gündüz seyir her frene basmada her türlü yine yanıyor.
Modulü kendim bağlamıştım bütün bağlantıları biliyorum. Ama frene basınca niye yanarsın? 10 puanlık uzmanlık sorusu.

Sigorta atmış olsa böyle yaparmı acaba diyede düşünüyorum. Üstün körü sigortaları kontrol ettim.

Şaşırdım kaldım. Araba kendi kendine modifiye yapmaya başladı.

Biraz yardım veya öneri iyi olurdu.
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] [MENTION=964]maksu[/MENTION]

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Frene baktığımda stop lambaları ula birlikte öndeki gündüz seyir lambası da yanıyor.

1 yıldır Amerikan park modulü takılı durumda.Modul bağlıyken araba çalışırken sinyal ve gündüz seyir yanıyor. Hata lambasıda yanmıyor. Çalışma sorunu yok. Fakat işin garibi arabada kontak anahtarı takılı değilken bile yanıyor. Sorun da bu zaten. Sorun yeni başladı. Fakat modülü devre dışı bıraktığımda da sinyal devamlı yanmıyor. Gündüz seyir her frene basmada her türlü yine yanıyor.
Modulü kendim bağlamıştım bütün bağlantıları biliyorum. Ama frene basınca niye yanarsın? 10 puanlık uzmanlık sorusu.

Sigorta atmış olsa böyle yaparmı acaba diyede düşünüyorum. Üstün körü sigortaları kontrol ettim.

Şaşırdım kaldım. Araba kendi kendine modifiye yapmaya başladı.

Biraz yardım veya öneri iyi olurdu.
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] [MENTION=964]maksu[/MENTION]

Gündüz lambalarında led mi var dostum?

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

anemon

0
Aynen led takmıştım 2 ay evvel

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Aynen led takmıştım 2 ay evvel

Led üzerinden dönen Kontrolsüz akım senin kutuyu bozmuş hocam. Parklar üzerinden fren hattı da döndüğü için kutu üstünden kısa devre oluyor büyük ihtimal.

anemon

0
Led üzerinden dönen Kontrolsüz akım senin kutuyu bozmuş hocam. Parklar üzerinden fren hattı da döndüğü için kutu üstünden kısa devre oluyor büyük ihtimal.

Üstat aslında bu durumu yeni farkediyorum. sonra gündüz seyir 2 aydır takılı idi ve sorun yoktu. Arka park ledini yeni değişmiştim.Birde yeni 12000 lümen H11 led gelmişti. Onu takıp denedim. Ondan bir kaç gün sonra durumu farkettim zaten.

Her şey bir kenara, geçici bir hatada olsa arıza da olsa kısa devre varken işin içinde nasıl hata uyarısı vermez araba. Ufak tefek şeylere arıza uyarısı vermiyor tamamda yani sigorta kutusu arıza yapacak yine tık yok. Bilmiyorum ki ne diyim daha.

İnşaallah bir arıza yoktur. Ama değişim yaptığım noktalarda tekrar normal ampul takıp deneyeceğim. Bir değişiklik olursa zaten yazarım ama benim yapabileceğim ne olabilir diyede bir soruyorum yine.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Üstat aslında bu durumu yeni farkediyorum. sonra gündüz seyir 2 aydır takılı idi ve sorun yoktu. Arka park ledini yeni değişmiştim.Birde yeni 12000 lümen H11 led gelmişti. Onu takıp denedim. Ondan bir kaç gün sonra durumu farkettim zaten.

Her şey bir kenara, geçici bir hatada olsa arıza da olsa kısa devre varken işin içinde nasıl hata uyarısı vermez araba. Ufak tefek şeylere arıza uyarısı vermiyor tamamda yani sigorta kutusu arıza yapacak yine tık yok. Bilmiyorum ki ne diyim daha.

İnşaallah bir arıza yoktur. Ama değişim yaptığım noktalarda tekrar normal ampul takıp deneyeceğim. Bir değişiklik olursa zaten yazarım ama benim yapabileceğim ne olabilir diyede bir soruyorum yine.

Dostum bizim araçlarda lamba patladığında arıza vermiyor. Sistem onu denetlemiyor. Birde kutu bozuldu ise eskileri taksan bile problemi tekrarlayabilir. Uzunlar ve kısaları değiştirmene gerek yok. Sistem ondan bağımsız.

anemon

0
Dostum bizim araçlarda lamba patladığında arıza vermiyor. Sistem onu denetlemiyor. Birde kutu bozuldu ise eskileri taksan bile problemi tekrarlayabilir. Uzunlar ve kısaları değiştirmene gerek yok. Sistem ondan bağımsız.

Mevcut durum ileriye dönük ciddileşmez umarım.

İlgilendiğin için teşekkür ederim.

anemon

0
Sorun büyümeden çözüldü, çok şükür.

Kablo bağlantılarında herhangi bir kaçağın bir arka kapı bulabilmiş olma ihtimaline karşı tesisatı birkaç yerinden söktüm.Herhangibir şey yakalayamadım.

Son ve küçük bir umutla araca son taktığım arka stop ledlerinden şüpheliydim. Orjinal 7443 lerle değiştirince hata kayboldu. Sigorta kutum bana kaldı maksu hocam. ŞÜKÜR.

Soruna yol açan kırmızı ledi de paylaşıyorum. Bundan uzak durun kardeşim.

maksu hocam istersen konuyu kapatabilirsin. Sorun çözüldü.
c66fbba8d3300d479cc3de44e161ee0f.jpg
45a3fe99d6c54642a89a0a136f9d3db9.jpg

Geçmiş olsun, benmi yanılıyorum bilmiyorum ama şimdiye kadar işinin ehli, müşteriyi adam gibi dinleyip böyle spesifik sorunları çözebilen oto elektrikçi görmedim. Sorunu çözmüş olmanızada sevindim

FB7
#35HOA92#

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Ben 28 dolara led alırken ne gerek var o kadar para vermeye diye yorum yapan arkadaşlar gözümün önünden geçti :)

Geri