Hava filtresinin yakıt tüketimine etkisi

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Uzun zamandır takip ettiğim bişeydi ve kendimce bir fikir sahibi oldum şuan. 20.000 km dir fd6 kullanıcı olarak farklı hava filtreleriyle farklı tüketim değerleri elde ettim. Gittiğim güzergah hep aynı(%90 oranında) ve şehir içi Pendikten ankara caddesi üzerinden sabiha gökçen havalimanı. 2.000 km lik kullanımlarda en fazla yakıt tüketim değerini wunder ile yaptım(10,4). Purflux ile aynı güzergah ve 2.000 km lik kullanımda 10,1 tüketim değeri. En düşük ise Mann ile gerçekleştirdim 9,3. Kullanım tarzı olarak olabildiğince sakin kullandım, sabah git akşam gel şeklinde. Hava filtresinin 30-40 tl olduğu yerde neden mann 70-80 tl anladım. Aracta hep tek kişiydim ve lpg yi de aynı yerden alıyorum. Lastik basınçları sabit. Daha önce de mann filtre takılıyken yalova-manisa arasında 365 km lik kullanımda 4,6 değeri yakalamıştım. Tek sorun mann filtreleri kolay ulaşılabilir değil. Filtre değiştirecek arkadaşlara referans olabilir.

iPhone cihazından gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
w0lkan Hocam paylaşım için teşekkürler.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hazır hap bilgi olmuş. Hava filtresi deyip geçmemek lazım. Mann'ı ilk kez duydum bir araştırayım bakayım. Paylaşım için Teşekkür ederim.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
w0lkan bilgi icin tesekkurler. Bende fb7 aracima son bakimda bosch filtre seti kullandim. Tuketim anlaminda orjinal filtre ile bosch fitlre arasinda bir fark goremedim. Rixenberg filtreye de cok kaliteli diyorlar. Kullanan deneyen varmi aramizda.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Mann-Filter'in Honda için Hava filtreleri pek piyasada yok cidden, çünkü orjinal filtre ile aynı fiyatta :)
Acaba orjinal olan şu Toyo-roki ile yakıt tüketim açısında ne kadar farkı vardır?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Hava filtresi gerçekten çok önemli. Dizel de filtre biraz kirli iken daha iyi verim verirken benzinde temiz olması daha önemli. Partikül değeri çok önemli ama hiç birimizde biyolojik kabin olduğu için takıp geçiyoruz.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri