Hb rs kulananlar.

Aracınız
Selamın aleyküm. Hb rs almayı düşünuyorum kullananlar yardımcı olabalrmı artıları eksileri nelerdir. (Lpg taktıran varmı ?)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Rs sedan diye geçiyor hocam. Hb ise 1.5 turbo. Rs sedana lpg taktıran vardı ama sonucunda nasıl verim aldı bilinmiyor. YouTube da videosu var.
Hb kasaya gelince performans yol tutuş süspansiyon iyi seviyede. Yol sesi lastik yuvarlanma sesi alıyor. Trim sesi her c segmentinde olduğu kadar var. Araç sınıfındaki en geniş hb. Bagaj gayet makul. Yakıt ise şehir içi 8-9 şehir dışı ise 5-6.5 arası. Sakin sürüşte tabi. Başka varsa sorun cevaplarım

COR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
lpg takılır lakin FSI-GDI tarzı motorların lpg kitleri sıvı lpg kiti tipinde ve 7-8000 liradır en ucuzuda yerli marjet, Ancak ben 182 beygir turbo benzinli araba alıpta lpg taktırmak isteyenlere anlam veremiyorum:) bu araba zaten tasarım olarak ekonomi arabası değil ki. Lpg ile gezilecek ise RS modeli yerine 1.6 benzinli executive almak daha uygun olur. RS motorlu civic te bagaja en fazla bir 20-25 litre bir lpg tankı koysanız fulleseniz 150 kilometre ya gider ya gitmez 182 beygiri de zor verir lpg ile 40 litre lpg tankı koysanız bagaj namına birşey kalmaz zaten:).

Civic hatchback sportif karakterli bir otomobil, motor gücü, yol tutuşu, frenaj kabiliyeti gibi istekleri çok güzel karşılıyor ama böyle bir otomobilden üstün süspansiyon konforu, sessiz bir kabin, düşük yakıt tüketimi gibi şeyler beklemek bence manasız olur:) bu arabanın görevi iyi ve güzelcene gazlamak. 235 taban ölçü lastiği hangi marka alırsanız alın illa ki yolda haşırtı yapar:) ayrıca civic hatchback bu güzel yol tutuşunu biraz da sert süspansiyonuna borçlu yani bunun sonucu olarak en ufak bir çukurda poponuzu tepecektir evet yaylar oldukça sert ve bozuk yolda patırtı kütürtü eksik olmuyor ama rakiplerinden 10-15km daha yüksek hızda viraj dönüyor. Boyut olarak sınıfının en irilerinden biraz daha kassalarmış D segmenti olacakmış iç ergonomisi süper yapıda koltuklar direksiyon pedallar vites topuzu müthiş güzel konumlandırılmış hem alçakta oturup hem kaputun ucunu görebilmek çok ilginç güzel ama hızlı girilen virajlarda koltuk yan desteği olmadığı için kemer takılı olsa bile koltuk üzerinden sağa sola çok kayıyor insan.

Hatchback modeli RS olarak geçmiyor ancak RS ile aynı motor ve şanzıman var. Yolda ciddi dikkat çekiyor gözler hep üzerinizde oluyor genellikle selektör yada korna kullanmanıza gerek kalmadan yol veren çok oluyor. Civic hatchback sedan modelindeki executive e çok yakın donanıma sahip yani full modele çok yakın bir donanım paketi var sunroof ve deri koltuk yok ancak piyasadaki en dolu civiclerde olan geri kalan nerdeyse herşey civic hb de var.

en önemlisi de 182 beygir bir araba alacak iseniz beygir gücü / para olarak en ucuz model, 180-200 beygir arası bir alman fransız yada herhangi bir markanın sportif modellerinden ucuz ve civic demek dayanıklılık demek sağlamlık demek sorunsuzluk demek

Aracınız
Hp lerin girisi felaket yakışıklı.spor paket çok yakışıyor. Sedanlardan daha çok özellik var bunda.donanım olarak civic executuve den daha dolu.

E6603 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Selamın aleyküm. Hb rs almayı düşünuyorum kullananlar yardımcı olabalrmı artıları eksileri nelerdir. (Lpg taktıran varmı ?)

Hb plus alın
1,5 yıldır Hb Sport kullanıyorum , geçen haftada hanıma rs aldık,,
Hb Sport, rs e göre bir tik daha sert , yol sesi ve motor sesi daha çok alıyor, yol sesi lastiklerle alakalı,,
Yol tutuş Hb daha iyi lastiklerden ve kasa yapısından diye düşünüyorum ,,
Rs, donanım olarak extra anahtarsız çalıştırma anahtarsız giriş
Deri koltuk sunroof
Psikolojik farklar
Nedenini bilmiyorum ama Hb bindiğimde hep bir basma isteği oluyor, Rs de öyle değil , Hb benim arabam diyorum , rs ...
Uygun fiyatlı Hb plus bulsaydım onu alırdım cam tavan anahtarsız çalıştırma kablosuz şarj..
İki arkadaş gittik Oda rs düşünüyordu füme Hb gördü tereddütsüz aldı,
Hb az tercih edilmesinin sebebi ikinci el Türkiye’de Hb araba tercih edilmiyor.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Ben kullanıyorum müthiş zevkli bir araba hb sport plus. Bir araba bu kadar eksiksiz olabilir. Cam tavan inanın herşeye değer. Bir arabaya cam tavan bu kadar güzel yakışır.

Civic Hb SPORT Plus 182bg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
A s hocam sport+ yeni aldım daha 2000 km bile olmadı. Araç gerçekten mükemmel her şeyi ile sadece lastik sesi alıyor ve yakıt tabiki benzin alınca biraz sıkıntı. Ben baya araştırdım da tüp LPG takılmıyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
A s hocam sport+ yeni aldım daha 2000 km bile olmadı. Arac gercekten mükemmel herssyi ile sasece lastik sesi alıyor ve yakıt tabiki Benzin alınca biraz sıkıntı. Ben baya araştırdım da tüp LPG takılmıyor.

Hocam taktıran bir kaç arkadaş var forumda. Konuları araştırabilirsiniz. Ama garanti dışı kalıyor tabiki motorunuz.

Geri