Herkese Merhabalar Aracımı Yeni Aldım Tavsiyelerinizi Bekliyorum

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba, ben Toprak. Bu gün Beyaz Honda Civic 1.6 Elegance Eco* 2018 modelini alarak aranıza katıldım.
Füme, mavi ve beyaz renk arasında çok gidip geldim tercihim beyazdan yana oldu.
Extra bagaj havuzu, kauçuk kışlık paspas takımı, oto iç döşeme korumasını hediye ettiler.
Camlar için ziebart cam filini taviye ettiler. Bütün ön cam hariç bütün camlara 3 numara mı yoksa, en arka cama 3 diğer dört cama 2 numaramı yaptırsam karar veremedim. Sizce nasıl yaptırsam daha güzel durur.
Cam filmi ve kaput korumaya filmi (kapuk koruma filmini yaptırmama gerek var mı?) 1400 nakitte fiyat aldım.
1400 hediye olarakta extradan ayna kapakları, kapı tutamaç içleri, kapı eşikleri ve bagaj eşiğinede koruma filmini yaparız dediler bu kadar para verip yaptırmama gerek var mı? Siz ne yapmamı tavsiye edersiniz?
Bagaj kapağı üstüne spoiler, arka difüzör bunları bayiden almama gerek var mı? Yoksa dışarıdan alsam mı daha hesaplıya gelir?
Farlarada led takmak istiyorum. Kısa, uzun, sis, plakalık, geri vites, araç içi aydınlatmalar hangi marka ürünü hangi kodla almam gerekir?

Kusura bakmayın çok soru sordum. Aracıda severek aldım. Sizlerden çok şey öğreneceğime inanıyorum. Sizlerin tavsiyeleri ile aracıma zevkle bineceğim bir görüntü kazandırmak istiyorum.

Şimdiden vereceğiniz destekleriniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla,

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@toprakyalin Hoş geldiniz, aracınız hayırlı olsun.
Aslında sorularınız hepsinin cevabı forumda mevcut :)
Kaput koruma filmini tavsiye ederim cam filmi orta koyulukta olması yeterli. Yaptırılacak yer konusunda bayi yerine dışarıda araştırarak yaptırmanız daha mantıklı. Uygulamaların hepsini aynı anda yaptırmayın yavaş yavaş forumda araştırarak yürüyün.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba NoFear, teşekkür ederim. Tanıştığımıza memnun oldum.
Bu gidişle ilk günden formdaki aktif üyelerden biri olacağıma inanıyorum :)
Aracımı bu hafta içerisinde teslim alacağımdan ve yarın plazaya gidip aracımı almadan aşağıdaki aksesurlardan hangisini orjinal alıp taktırsam karar veremedim.
Sizce aşağıdaki aksesuarlardan hangisini orjinal alayım? Bunları orjinal alma pahalı olur daha güzelleri daha uygun fiyata bulabilirsiniz derseniz almayacağım. Sizlere güveniyorum.

1. Ön Tampon Alt Spoyleri
2. Arka Tampon Alt Spoyleri
3. Bagaj Spoyleri
4. Köpek Balığı Sırtı
5. Ön ve Arka Çamurluk
6. Krom Yan Gövde Çıtası
7. Krom Cam Çıtası

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız hayırlı olsun, keyifli forumlar diliyorum.

Aracınız
Spor paketi eklerim ben ve cam film kaput korumayı 800 e yaptılar.apor paket 1500 oldu.cam filmi 2 en iyisi.hepsi 2 olsun.

Ben içine 5 D paspas aldım. kapı erikleri için internetten siyah folyo aldım.henüz uygulamadım.

E6603 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@toprakyalin Bayilerin çoğunda orjinal diye satılan aksesuarlar ithalat yoluyla Çin den vs. getirilen yan sanayi aksesuarlar. Bence bayiden kalem kalem fiyatlarını öğrenin daha sonra net üzerinden fiyat araştırması yapın.
Beyaz renk araçta krom kendini çok göstermiyor bence krom aksesuara hiç girmeyin.
İlk mesajım da dediğim gibi aksesuarı yavaş yavaş yapın böylece heyecanı yitirmezsiniz :)

Aracınız
Civic FC5 2018
Değerli bilgileriniz için teşekkürler.
Aracı alırken renkte çok kararsızlık yaşadım. Siyah mı alayım yoksa Füme mi diye gerçi yarın plazaya gideceğim için ellerinde füme var füme ile bile son şanım belki değiştirebilirim ama gönlüm beyazdan yana kararsızlık çok kötü.
Plazadaki satış temsilcisine dedimki aracın üzerindeki lastik ve jantı istemiyorum. Yerine 17 inc lastik ve 17 inc RS cantı olsun dedim. Bana araç üzerindekileri üzerindekileri 1000TL alırız. 6500TL istedikleriniz. Size düz 5000 yaparız dediler. Uhh çok kalsın o zaman dedim.
O zaman cam filmini en arka cam 3 diğer dört camı 2 numara yaptırayım.
Birde spor paket alayım dediğiniz gibi fiyatı nedir internette yazmıyor. Siz 1500TL yazmışsınız bu fiyata yaparlarsa çok iyi ona göre pazarlık yapacağım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@toprakyalin yeni aracınız hayırlı olsun. Çok heyecanlısınız. Adrenalin devrede olunca pek istikametli düşünemeyiz. @NoFeaR hocamın dediği gibi yapmak daha yararlı olur diye düşünüyorum. Fc5 sahibi olanlar size yardımcı olacaktır. İyi forumlar dilerim.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Aracınız hayırlı olsun. Hocam cam filmini 2 numara tavsiye ediyorum. Kaput koruma faydalı kapı kolları vinil koruma da faydalı. Araca orijinal paspas takımı bagaj havuzu kesin alın halı paspaslar sıkıntılı oluyor. Bunların hepsini servis yapar fakat piyasanın üstünde olur. Servis dışardan mı kendi elamanlarına mı yaptırıyor garanti kapsamından emin olun o şekilde yaptırın ve unutmayın dedikleri fiyatın altlarına kesinlikle iniyorlar. Markası modeli garantisi hepsini faturalandırın derim ;)

ywzckr

0
Değerli bilgileriniz için teşekkürler.
Aracı alırken renkte çok kararsızlık yaşadım. Siyah mı alayım yoksa Füme mi diye gerçi yarın plazaya gideceğim için ellerinde füme var füme ile bile son şanım belki değiştirebilirim ama gönlüm beyazdan yana kararsızlık çok kötü.
Plazadaki satış temsilcisine dedimki aracın üzerindeki lastik ve jantı istemiyorum. Yerine 17 inc lastik ve 17 inc RS cantı olsun dedim. Bana araç üzerindekileri üzerindekileri 1000TL alırız. 6500TL istedikleriniz. Size düz 5000 yaparız dediler. Uhh çok kalsın o zaman dedim.
O zaman cam filmini en arka cam 3 diğer dört camı 2 numara yaptırayım.
Birde spor paket alayım dediğiniz gibi fiyatı nedir internette yazmıyor. Siz 1500TL yazmışsınız bu fiyata yaparlarsa çok iyi ona göre pazarlık yapacağım.

Hocam aksesuar seven biri olup olmamaniza gore degisir, ben sade ve şıklıktan hoşlanırım. Ben serviste 700 krom cam altı çıtalar 800 difüzör demislerdi ben gittim kendim 100+119 a n11 den alip kendim yaptim 2-3 ay once fiyat farki bu kadar vardi. Krom sadece cam alti cita alin bence. Spoiler pek seven biri degilim bisey olup sonrasinda onun silikonunu temizlemeye degmez. Seviyorsan benim gibi kopek baligi sirti anten yaptirabilirsin. Serviste cam filmi cektirdim fiyatini hatirlamiyorum ama ben anlastigim fiyata hediye ettirmistim. Ama cam filminde baloncuklar var ve begenmedim parayla yaptircak olsam servise yaptirmam yada baloncuk olursa soker tekrar yaparsiniz diye anlasirdim. Arkaya bana kalirsa 2 yaptirin cunku 3 de geriyi goremezsiniz arabanin arka cam zaten basık.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri