Honda Civic - 1.6 Executive ECO LPG

Reiss

0
Arkadaşlar herkese hayırlı günler.. 2017 Executive eco otomatik araç aldım şuan 2200 km deyim. 70 TL ye 320 km gidiyo şehir içi ankara. Benim bi sorum olcak lpg sarı ışık uyarısı verince tamamen bitiyomu. Yoksa sarı ışık kırmızaya dönüncemi benzine geçiyo henüz bunu çözemedim. Yani lpg nin tamamen bittiğini nasıl anlıyoruz. Ben sarı ışık uyarısı çıkınca depoyu fulluyorum 30 lt civarı alıyo. İlk defa lpgli araç kullanıyorum. Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler..

bora24

0
Aracınız
LPG göstergesinde toplam 8 dilim var. her dilim 35-40km arası gider. 7 dilim bitince sarı ışık yanmaya başlar. 8.ci dilim de bitince ortalama 30-40 km gider. LPG tamamen bitince "dıt dıt dıt" sesi devamlı ötmeye başlar. bu LPG'nin tamamen bittiği anlamına gelir. Kendiliğinden benzine geçer. Siz de LPG butonuna basarak sesi kesersiniz

Reiss

0
Bora24 teşekkür ederim.. ben sarı ışık yandığında genelde alıyorum.. yani sürekli dıt dıt sesini duymadım hiç. Yani full bir depo lpg ile kaç km gittiğimizin hesabını lpg tamamen bitip benzine geçincemi yapmak mantıklı yoksa sarı ışık yanınca tekrar fulleyip km de nekadar yakıyo hesaplamak mantıklı bilemedim doğrusu☺

mnabik

0
Araca alıştıkca yakıt degerleriniz düşecektir .ayrıca Econ açık kullanın derim ayagınızın gereksiz titreşimlerinden ani yakıt tüketiminide azaltmış olur çok aceleniz yoksa econ kapalı kullanmanızı tavsiye ediyorum. Uzun yolda hız sabitleyici ile kullanın bayagı düşüyor yakıt. 6.4lt lpg tükettim ben 3 yetişkin ve dolu bagaj ile. şehir içinde 10tl lpg tüketir biraz acemi ise kullanan 12 lt ye kadar cıkıyor. Dizel araçtan geçenler ani tepkiler bekledikleri için gaza daha cok yükleniyor ilk hareket halinde ancak aracı yumusak kullanırsanız bayagı fark eder yakıt tüketimi. araç hızandıktan sonra çok düşüyor yakıt tüketimi 60-70km hızın üzerinde seyir halinde iken baya ekonomik oluyor. Benim aracım fb7 otomatik olmasına ragmen yakıtı şehir içinde bile 30kr u kış aylarında bile geçmedi LPG pahalıydı. LPG li araç yaz aylarında daha ekonomiktir hem lpg fiyatı düşüyor hemde tüketim azalıyor bir hayli. Ben sürekli Econ açık kullanıyorum. sürat gerektimi Dip gaz yapın 2-3sn duraksamanın ardından güzel tepki gösteriyor üsrt devirlere çıkarak. şuan 2.38lpg ve şehir içi 25kr civarı tüketim. şehirler arası 15kr. Benzinde ise 5.4lt şehirler arası. Ortalama 120km/h

Anlık yakıt tüketimi açamadım bi türlü nasıl açılıyor hocam

İstanbul şehir içi bir depoyla 350km kullanmaktayim, istasyona göre km de 22 ile 26 krs arasi yakiyor. Eco kapali

2017 Honda Civic Fc5 Executive Eco CVT

selamlar,

bu değerler oldukça iyi, gazı nereden alıyorsunuz, bir de total tavsiye eder misiniz?

91cb99bfe2c1b10a659a9896b870627e.jpg

8aba02f56c08df0ef51ecd9ab89afa8c.jpg

28d03a530d5f370a03cf5ed37c043fd6.jpg

2017 Honda Civic Fc5 Executive Eco CVT

hocam bu hangi uygulama?

Aracınız
Merhaba [MENTION=1082]fırat[/MENTION]yalcin92 ortalama 100km de 10lt Lpg yakıyor benim Fc5 civic. BP veya opetten alıyorum. Total performansı düşürüyor gibi geldi bana. Resmini gönderdiğiniz programı ilk zamanlar kullandım sonra sildim. Adını hatırlamıyorum maalesef.

SM-G900FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aydın

0
Aracınız
Programin ismi Arac Yakit Hesaplama isteyen arkadaslara
8803c2f980c0bd6e94eedd2eb684432b.jpg

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emreee

0
Arkadaşlar iyi günler lpg de son bir diş kaldığında sarı ışık yandı devam ettim 25 km daha gittim son dişte gitti hiç diş kalmadı sonra bir kere dıııt diye öttü lpg logosu yanıp söndü bir kaçkere daha sonra tekrar dan lpg ye geçti ben lpg tuşuna basarak benzine aldım anlamadığım nokta benzine almasaydım lpg de mi giderdi yoksa otomatik benzine mi geçerdi lpgnin tamamen bittiğini nasıl anlıyoruz.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar iyi günler lpg de son bir diş kaldığında sarı ışık yandı devam ettim 25 km daha gittim son dişte gitti hiç diş kalmadı sonra bir kere dıııt diye öttü lpg logosu yanıp söndü bir kaçkere daha sonra tekrar dan lpg ye geçti ben lpg tuşuna basarak benzine aldım anlamadığım nokta benzine almasaydım lpg de mi giderdi yoksa otomatik benzine mi geçerdi lpgnin tamamen bittiğini nasıl anlıyoruz.

Lpg azalınca basınç düşüyor ve araç benzine geçiyor sinyal sesi duydu iseniz aracın benzine geçmiş olması lazım.

Geri