Honda civic 1.6 i-dtec dizel partikül filtre sorunu - motor ariza işiği

z3x

0
Aracınız
HONDA CİVİC 1.6 İ-DTEC DİZel MOTOR SORUNU - PARTİKÜL FİLTRE SORUNU​
Merhaba Honda nın 28.02.2018 de satışa çıkardığı HONDA CİVİC 1.6 İ-DTEC MANUEL aracını satın aldım . Bu araçla alakalı tecrübelerimi ve mağduriyetimi sizinle paylaşacağım . Aracı 28.02.2018 de HONDA AYIŞIĞI ALTUNİZADE den sipariş verdim ve aracı 1 hafta sonrasında teslim aldım . Aracı 6 . aya kadar yani 6.000 e kadar sorunsuz bindim 6.000 km de araç DPF arıza lambası yandı bende servisi arayıp sorunu söyledim kendileri 60/80 km sabit hızla 2500-3000 devirde 15-20 dk sürülmesi gerektiğini partikül ün dolduğunu söylediler bende buna istinaden 20 dk bahsettikleri sabit hızla aracı otobanda sürdüm . Sonrasında sonucun değişmediğini fark ettim ve servisi aradım aracın servise gelmesi gerektiğini söylediler bende aracı AYIŞIĞI HONDA ALTUNİZADE ye götürdüm . Aracı servise aldılar partikül filtre temizliği yapılması gerektiğini söylediler aracı servise bıraktım ve akşamında aracın hazır olduğunu söylediler ve gidip aracı teslim aldım. Aracı teslim aldıktan 10 km sonra bu sefer aracın motor arıza ışığı yandı , hemen aracı kenara çekip servisi aradım serviste bulunan ERHAN bey bu şekilde kullanımda sorun olmayacağını bize getirip arıza ışığının söndürülmesi gerektiğini söyledi , araç motor arıza ışığıyla birlikte birde motor yağ lambası uyarısı verdi bende aracı tekrar servise götürdüm . Bilgisayara bağlayarak mevcut hatayı sildiler ve geçici bir hata olduğunu önemli bir şey olmadığını söylediler bende tabi inanarak aracı tekrar teslim aldım . Teslim aldıktan 20-25 km sonra tekrar motor arıza ışığı yandı ben servisi aradım ve yetkili olduğu söylenen ERHAN beyle durumu paylaştım bu durumun kronik olduğunu ve sürekli yaptığını söyledim kendileri aracın yakıtıyla alakalı olduğunu ve içerisindeki yakıtın tüketildikten sonra tekrardan servise gelip bakılmasını deponun boşaltılıp yeni mazot alınması gerektiğini söyledi . Bende aracın mazotunun çeyrek depo kalana kadar kullanıp aracı servise götürdüm . Servis beni arayıp 200 tl mazot alınıp aracın test edilmesi gerektiğini söylediler bende uygun gördüm ve yeni yakıt alınıp denenmesini istedim . Araç 5 gün serviste kaldı ve bütün testlerinin yapıldığını aracı herhangi bir sorunu olmadığını söylediler . Bende tabi tekrardan güvenip aracı aldım ama sonuç değişmedi !!! Aracı alıp otoparkıma götürdüm ve 4-5 gün sonra kullanmak istedim otobana çıkıp gitmek istediğim yere giderken 5-6 km sonra motor arıza ışığı tekrar yandı !!! Bende en son 20.08.2018 de aracı tekrar servise götürdüm bu sefer İBRAHİM bey araçla ilgilendi bilgisayara bağladı ve tekrar rejenerasyon yaptı herhangi bir sorun olmadığını söyledi bende aracı alıp teste çıktım teste çıktığımda yağ lambasının yandığını gördüm araçta bir sorun olduğunu söyledim İBRAHİM beyde aracı bırakmamı istedi ve HONDA TÜRKİYE den bilir kişilerin gelip inceleme yapıp onların karar vermesi gerektiğini söyledi . 20.08.2018 de aracı Servise bıraktım ve 28.08.2018 de HONDA AYIŞIĞI ALTUNİZADE beni aradı sorunun kullanıcı hatası olduğunu ve dpf in değişmesi gerektiğini 15.040 tl ücret ödemem gerektiğini söyledi . Bu durumun kesinlikle kullanıcı hatası olduğunu kabul etmiyorum araç 4 -5 kere yetkili servisinize götürülüp sorun yoktur denip bana teslim edilen araç nasıl oluyorda kullanıcı hatası oluyor ? Kullanıcı olarak hatam nedir ne yapmışım ? Hatam sanırım HONDA yı tercih etmemde yatıyor. 5 aylık bir araç 6.000 km de nasıl oluyorda arıza ışığı yanıyor ve bana mal edilebiliyor. Honda markasına güvenerek 1 ay içerisinde arkadaşlarıma tavsiye edip honda ayışığından 4 araç aldırdım . HONDA markasına güvenerek daha pazarda yeri belli olmayan i-dtec dizel teknolojisi aracı aldım ama sonuç çok kötü bir tecrübe oldu.

EN SON HONDA TÜRKİYE İLE GÖRÜŞTÜM VE DURUMU ANLATAN MAİL ATTIM SONUÇ BEKLİYORUM . İNŞALLAH MÜŞTERİYE KULLANICI HATASI DİYİP İŞİN İÇİNDEN ÇIKMA ÇABASINDAN VAZGEÇERLER . OLUMSUZ BİR NETİCE ALIRSAM HUKUKİ SÜRECE BAŞVURUCAM . SİZE ŞUAN BU ARAÇLA ALAKALI TAVSİYEM KESİNLİKLE BU ARACI ALIRKEN DPF ( PARTİKÜL FİLTRE ) SORUNUNU BİLEREK ALIN BİRAZ ARAŞTIRINCA BU İ-DTEC HONDA DİZEL TEKNOLJİSİNDE İNSANLAR DPF LE ALAKALI ÇOK SIKINTI YAŞIYOR MAGDURLARDAN BİRİDE BENİM . 6 AYLIK ARACIMI 1 AYDIR KULLANAMIYORUM VE DAHA 6.000 KM DE ARACIM . HONDAYA KESİNLİKLE YAKIŞMADI BU DURUM

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Vakit kaybetmeden elinizdeki raporlar ile Tüketici Mahkemesi'ne başvurun. Başka türlü sonuç alacağınızı düşünmüyorum.

"Vtec" Bir milin yaptığı fırlamalıklar bütünüdür...

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
[MENTION=16326]z3x[/MENTION] Ayrıca Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız iyi olur...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun üzücü bir durum.
Garantisi devam etmekte olan binek araçlarda bazı firmalar müşteri memnuniyeti adına dizel partikül filtresinin dolması halinde direk değişim işlemi yapabilmektedir.Ancak dizel partikül filtresi servisler ve araç üreticileri için yüksek maliyet oluşturan bir parça olduğu için çoğu firma bunu değiştirmemekte ve araç sahiplerine “kötü yakıt” tükkettikleri için garanti kapsamı dışında bıraktıklarını ifade etmektedirler.

Hafif ticari araçlar’da hiç bir marka bu parçayı garantiye sokmamakta ve direk olarak dolması halinde müşteriye yenisini satmaya çalışmaktadırlar.
Dikkat

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Başka bir şikayet!
Honda CRV marka aracımı 6 yıl garanti verilmesi ve Honda markasına olan güvenimden dolayı aldım. Aracı daha çok eşim kullanıyor ve düzenli olarak her 10000 km'de bir yılı dolmamasına rağmen Honda servisine bakıma götürüyorum ve her gittiğimde 1000 TL civarında ücret ödüyorum. Aracım 15000 km civarında iken dpf arızası verdi servise gittim ve temizlendiği söylendi. Şu anda aracım 32000 km'de ve yine aynı arızayı verdi. Servise götürdüm ve yine temizlenmesi gerektiği söylendi ve bu arızanın müşteri hatasından kaynaklandığını, aracı kısa mesafede kullandığım için meydana geldiğini ve ücretli temizlenebileceğini söyledi. Uzun yıllardır farklı markaların dizel araç kullanıcısıyım ve bu şekilde bir arızayla yalnızca Honda'da yaşadım. Aracımda bu şekilde bir arızayı daha kaç defa yaşayacağım ve bunun için mi araca 6 yıl garanti veriliyor? Öyleyse kullanım klavuzuna şehir içinde kullanmayın yazın.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Seçkin hocamın dediği gibi hızlı ve uyanık olun. Yoksa bu olay üstünüze kalır!

Aracınız
Korktum şimdi. . Bende 2 hafta önce dizel otomatik aldım. 1000 km. deyim. Yakıtı nereden almam lazım, neler yapmam lazım, tavsiyeleriniz bekliyorum.

Allah kimseyi dpf nin yanından bile geçirmesin. 2012 passat aracımı satıp benzinli honda alma sebebim. Bir kere verdiğinde isterseniz motoru komple değiştirin o hata gitmez. Partikül değiştirin diyenlere inanmayın. 17 bin verip yaptırdım 12 bin km sonra tekrar yaktı. Tavsiyem bayinin müdürü ile ikili muhabbetiniz iş onlarda bitiyor. Tekrardan geçmiş olsun

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Allah kimseyi dpf nin yanından bile geçirmesin. 2012 passat aracımı satıp benzinli honda alma sebebim. Bir kere verdiğinde isterseniz motoru komple değiştirin o hata gitmez. Partikül değiştirin diyenlere inanmayın. 17 bin verip yaptırdım 12 bin km sonra tekrar yaktı. Tavsiyem bayinin müdürü ile ikili muhabbetiniz iş onlarda bitiyor. Tekrardan geçmiş olsun

Bu konuda haklısınız. Bende ticari araç üretimi yapan bir firmada çalışıyorum. İnanın araçta tek tek değişmeyen parça kalmadı. Yetkili serviste aylarca araç yattı. Sonraki akıbetini bende bilmiyorum ama DPF arızası gerçekten baş belası. Benim tavsiyem, yakıtınızı kurumsal yerlerden alın. Yinede olursa o da sizin şanssızlığınız...

Aracınız
Civic FB7 2015
Korktum şimdi. . Bende 2 hafta önce dizel otomatik aldım. 1000 km. deyim. Yakıtı nereden almam lazım, neler yapmam lazım, tavsiyeleriniz bekliyorum.

Opet shell yakıt konusunda iyi düzgün istasyonlarından almakta fayda var ucuz yakıta hiç gerek yok. Dizel motor yeterince hassas zaten. Pompa enjektör turbo bu parçaların bakım maliyeti bile yüksek. Dpf için önerebileceğim aracı biraz devirli kullanmak arasıra çevre yoluna çıkıp arabanın biraz devir çevirmesini sağlamak olabilir. Bunu yaparken de dizel motoruda devir yönünden aşırı zorlamamak gerekir.Aracı çok düşük devirde kullanmamak da gerekiyor.

Geri