honda civic fc5 2018 aktif ses sistemi

unsalg

0
Aracınız
Merhabalar
Forumda Honda civic fc5 ile ilgili ses sistemi yorumlarına baktığımda çoğu arkadaşın memnun olmadığını gördüm. Açıkçası bende memnun olduğumu söyleyemem. Eski aracımda kullanmış olduğum ses sistemini tekrar kullanma kararına vardım. Eski araç 2010 model vw jetta. yeni araç civic elegance eco 1,6 otomatik.

kullanılıcak ürünler;
navibose tesla 14 ınch multimedia
hertz mille pro mpk 165.3 2 yollu 110w rms kompenent takımı aktif olarak sürülecek
alpine pdx f4 4 kanal amfi 4x80w rms
helix Bone mono amfi 700w rms
helix w12 competition subwoofer 350-700w
audison bitten işlemci
alt yapı kablolama focal marka şeklinde olacaktır.
Arka hoporlörle iptal edilecektir. çünkü arkada olan hoporlörler nekadar kaliteli olursa olsun sesin doğasına aykırı olduğunu düşünmekteyim.
Kapılar komple izolasyon yapılacak. çünkü aracın kendi sisteminde bile yüksek seslerde zırıltılar oluşmakta.
bu sistem gümbür gümbür bir ses değilde daha netliğe yani sq denilen kaliteli müziğe dayalı bir şekilde oluşturmuştum. eski jettamda çok memnundum ve dinleyenlerde inanılmaz keyif almaktaydı. bakalım civic de nasıl olacak.
eski aracımda bağlı bulunduğu kaynak Alpine ine 990bt duble multimedya idi inanılmaz kaliteli bir cihaz kendisi fakat mağalesefki yeni civicte kullanma şansım hiç olmadığından vazgeçmek zorunda kaldım ve navibose multimedya aldım. montaj önümüzdeki hafta içinde yapılacak. tabiki montajın beyin kısmı yine ben olacağım çünkü bulunduğum bölgede işlemci ayarlarını yapabilen bir montajcı bulunmamakta. Tüm işlemler bittiğinde yine burdan resim ve video ile paylaşımlarını yapacağım. herkese kazasız belasız sürüşler dileği ile.

Aracınız
fc5 araçlarda gayet yeterli bir ses sistemi mevcut. Eğer bangır bangır müzik dinlemiyorsanız,ayarları düzgün yapınca kaliteli ses alınabiliniyor. Mp3 yerine flac ve benzeri formatlarda yüksek kaliteli kayıtlar indirmenizi tavsiye ederim.

unsalg

0
Aracınız
fc5 araçlarda gayet yeterli bir ses sistemi mevcut. Eğer bangır bangır müzik dinlemiyorsanız,ayarları düzgün yapınca kaliteli ses alınabiliniyor. Mp3 yerine flac ve benzeri formatlarda yüksek kaliteli kayıtlar indirmenizi tavsiye ederim.

yorumunuz için teşekkür ederim. ama mağalesef yeterli bir sistem kısmı bence yetersiz yani benim fikrimce yetersiz. fakat yanlış anlaşılmışım yukarıda mesajımda da yazdığım gibi ''bu sistem gümbür gümbür bir ses değilde daha netliğe yani sq denilen kaliteli müziğe dayalı bir şekilde oluşturmuştum'' emin olun tüm arşivim 16 bit ve 24 bit flac ve sacd formatından oluşmakta amacım tekrar ediyorum tüm detayları tane tane duyabildiğiniz bir sistem oluşturmak. Saygılarımla.

Kesinlikle katılıyorum, Orjinal sistem yüksek ve dolu sesi sevenler için yeterli değil. Bende aracıma sıfırdan sistem döşedim konu forumda mevcut. Şu anda keyifle net ve dolu dolu seslerde müzik dinleyebiliyorum.

unsalg

0
Aracınız
Kesinlikle katılıyorum, Orjinal sistem yüksek ve dolu sesi sevenler için yeterli değil. Bende aracıma sıfırdan sistem döşedim konu forumda mevcut. Şu anda keyifle net ve dolu dolu seslerde müzik dinleyebiliyorum.

Yarın sistemin montajını yapacağız foto ve video paylaşacağım. sadece akü konusunda sıkıntım var. Civic'in akü yetemeyecek büyük ihtimal nasıl çözeceğimi araştırmaktayım. saygılar.

Akü kesinlikle yetmez hocam imkan varsa amperi yüksek akü takmanızı öneririm. Bende yakın zamanda aküyü değiştirmeyi düşünüyorum.

unsalg

0
Aracınız
Akü kesinlikle yetmez hocam imkan varsa amperi yüksek akü takmanızı öneririm. Bende yakın zamanda aküyü değiştirmeyi düşünüyorum.

2. akü eklenecek optima marka 55 amper iki akü arasına stinger izalötör 100amper bağlanacak birbirlerinden ayrı çalışsınlar. araç elektiriği orjinal aküden çalışacak, ses sistemi komple 2. aküye bağlanacak.

unsalg

0
Aracınız
Evet arkadaşlar ses sistemi montajı tamamlandı. resimler ekte. IMG_0338 (600 x 450).jpgIMG_0342 (600 x 450).jpgIMG_0345 (600 x 450).jpg

Ekli dosyalar

• IMG_0338.jpg
    IMG_0338.jpg
    109.4 KB · Görüntüleme: 289
Geri