Honda Civic fc5 bakım önerisi

Bakım geçmişini bilmiyorsanız şanzıman yağını değiştirin mutlaka.
En net bakım bilgisi aracın kullanım kılavuzunda yazar, kulaktan dolma bilgiye gerek duymazsınız.
1-şanzıman yağını servisten alın, hatta işçiliğini de anlaşırsanız orada değişin.
2- 5w-30 yerine 0w-20 veya 0w30 alabilirsiniz, sıcak iklimde yaşamıyorsanız 0w yağ alın bence.
3-Filtre seti veya başka parçalarda Bosch almayın, Hondalara çok uyum sağlamıyor, hiçbir usta da tavsiye etmiyor. Mann en kaliteli set, en azından hava ve yağ filtresini Mann alın, polen fark etmez.
4-Orijinal almayacaksanız Bosch yerine TRW diskler alın daha kalitelidir. Balatada Kale veya AYD fena değil, uygun fiyatlı.
5- Bujiler her 100 bin kmde bir değişir, bujinin çakması çok fazla, servisten şaşmayın kesinlikle. Aküyü herhangi bir akücüde ölçtürün, sıkıntı yoksa ölene kadar devam. Akü bitince "bana göre" en iyi akü, garanti süresi en uzun olandır. Çoğu 2 yıl, bazı markalar 3 yıl veriyor, tercih sizin.

Artık sanayi de eskisi gibi uygun değil, yerinizde olsam hem servisten hem sanayiden fiyat alırım. Bazı parçalar polen filtresi, motor yağı gibi dışarıdan daha uyguna alınabilir ya da balata, onun harici özellikle şanzıman yağı ve buji kesinlikle orijinal olmalı kafanızı ağrıtmamak için.
Mann hava filtresi fc5 de var mı

Mann hava filtresi fc5 de var mı
Mann yok Hocam 1.6 larda 1.5 leri ise bilmiyorum ama çok güzel polenleri var antibakteriyel olanları efsane diyebilirim ben ondan kullanıyorum dışarıdaki kokuları kesti baya havayı iyi temizliyor yalan diye düşünüyordum haklılar imiş

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri