Civic FD6 Buji tavsiyesi

Aracınız
Distiribitörden bi tanıdık vasıtası ile aldım.Şu an piyasa fiyatı 250-300 tl arası.Yalnız şunuda belirtmeliyim ki Çinden aldığım bujilerin tırnak aralığını daraltmıştım.(1.1 den 0.8 e düşürmüştüm)Belkide bu da olumsuzluk yapmış olabilir.Ama şu an araç gayet iyi oldu.Bakalım ilerleyen günlerde nasıl olacak.

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Distiribitörden bi tanıdık vasıtası ile aldım.Şu an piyasa fiyatı 250-300 tl arası.Yalnız şunuda belirtmeliyim ki Çinden aldığım bujilerin tırnak aralığını daraltmıştım.(1.1 den 0.8 e düşürmüştüm)Belkide bu da olumsuzluk yapmış olabilir.Ama şu an araç gayet iyi oldu.Bakalım ilerleyen günlerde nasıl olacak.

Anladim ben direk taktim ustada iyi buji dedi takmisti galiba sen dusurdugun icin etkisi olmus lpg benzinli farketmez dusurmek yanlis bence sonucta benzinlede calisiyo arac

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aynen buji konusunu biraz araştırdım ve lpg dönüşümü yapan bir kaç yerle görüştüm ve tırnak daraltma olayını onaylamadılar.Araçta kullanılan bujilerin tırnak aralığı ne ise o şekilde kullanmamı tavsiye ettiler.

Aracınız
Bujilere herhangi bir işlem yapmaayın.Temizleyeceksenizde sadece balata spreyi ile temizleyin.Tel fırça ya da buna benzer sert şeyleri buji uçları ve tırnağına sürmeyin.Özelliklerinin. kaybedilmesine yol açabilirsiniz

Aracınız
Bujileri çok söküp takmak en önce buji yataklarına zarar verebilir.Genelde ustalarımız tork anahtarı ile sıkmadığı için bujiyi az ya da çok sıkıp dişlere zarar verebilirler.İkinci olarak bujiyi sökme ve takma esnasında düşürüp buji porselenine ve tırnagına zarar verebilirsiniz.Araç lpg li ise ayarları bozulabilir.Yılda bir defa bakım esnasında söküp ne durumda olduğuna bakarsanız yeterli olur düşüncesindeyim.

Aracınız
Civic FD6 2007
Fd6 için iridyum buji önerisi olan varmi
Ngk ifzr6k-11s diye duydum..lpg li olanlara

ZUK Z2131 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kıymetli fd6 kullanıcıları.aracım 2007 fd6 elegance otomatik vites. 23 kasım 2019 da Düzce Honda Bar özel serviste bujiler IFZR6K-11S İridyum olarak değiştirildi.aracımda brc marka lpg var.kısa süre olmasına rağmen performans ve yakıt bu değişimden olumlu etkilendi.bujilere 400 tl ödedim.beraberinde motul 0w20 yağ,yağ filtresi,hava ve polen filtreleri değişti.ön amortisörlerde koruyucu körük yoktu.onlar takıldı.yine ön amortisör başları yağlandı.motor yağı boşaltılan tıpaya önceki bakımda teflon bant sarılmış(bakım başka yerde ve ben almazdan önce yapılmış) ona da kılavuz çekildi.arka balatalar değişti.hepsine 1200 tl verdim.fiyat biraz cebimi yaktı ama ekip işini biliyor.bujileri internetten araştırdım.fiyatlar arasında uçurum.aynı bujı 179.89 tl ye olduğu gibi 429 tl. ye ve aynı sitede var. aradaki 280,320,360 gibi fiyatlara da var.bu kadar fiyat farkı hiç mantıklı değil.hangine güvenip alacasksınız?tabiki servise..

Geri