Japon arabaları forumlarda hep ezilmek zorunda mı ? :)

Forumlarda geziyorum örneyin adam herhangi bir japon arabasını sormuş nasıl diye (FD6), kullananda gömmüşte gömmüş arabayı sonra demiş ki 50 bin km lpg de bindim hiç bir sorun çıkmadı motorunda falan genelde japon araçları alman arabalarına göre forumlarda hiç sevilmiyor ama gerçek hayata baktığımızdada en çok satan yine japonlar bir çelişki var ?? :) ( özellikle honda ve toyotada bu durum böyle )

vtec kicked in yo !!!

Aracınız
Civic FD6 2010
Olay tamamen beklenti ile alakalı.
Japonların alıcı kitlesinin amaçları genel olarak zaten dayanım, uzun ömürlülük ve ekonomi.

Aracın iç trim kısmındaki yumuşak malzemenin fazla olması ile aracın kalitesini belirleyenler genelde Almancı grup :) o forumlarda gömenlerde onlar. Halbuki hiçbiri kaç bin km.de hangi parçalar değişti, hangi araba kaç kere beni yolda bıraktı,bakım maliyetleri nelerdir diye konuşmaz :)

Çoğunluğuda meşhur DSG gibi saatli bomba şanzımanlarla güzel yol maceraları yaşadıktan sonra :D farkına varıyorlar durumun ama iş işten geçiyor :)

Olay tamamen beklenti ile alakalı.
Japonların alıcı kitlesinin amaçları genel olarak zaten dayanım, uzun ömürlülük ve ekonomi.

Aracın iç trim kısmındaki yumuşak malzemenin fazla olması ile aracın kalitesini belirleyenler genelde Almancı grup :) o forumlarda gömenlerde onlar. Halbuki hiçbiri kaç bin km.de hangi parçalar değişti, hangi araba kaç kere beni yolda bıraktı,bakım maliyetleri nelerdir diye konuşmaz :)

Çoğunluğuda meşhur DSG gibi saatli bomba şanzımanlarla güzel yol maceraları yaşadıktan sonra :D farkına varıyorlar durumun ama iş işten geçiyor :)
Haklısın, bu çelişki dikkatimi çekti okadar gömülüpte bukadar sevilen araçlar japon arabaları :)

vtec kicked in yo !!!

Aracınız
ilk arabam hyundai getz 2008 1.4 benzinli manuel idi, forumlarda değilde arkadaş çevremde ne gömüyorlardı o arabayı, sacı ince dandik diyen bile oldu:) hyundaiye binmek fakirlik ve rezillik diyen oldu, derken hyundai forumuna üye oldum arabamın değerini bilenlerle takılmaya başladım, şimdi honda aldım honda gibi honda elbet buna birşey diyemiyorlar çok şükür.

Bana bedava bir fransız yada alman otomobili verseler satarım onun parasıyla yine uzakdoğu malı araba alırım, çünki benim her kriterimi karşılayan otomobilleri sadece japonlar ve güney koreliler üretiyor, dayanıklılık, performans, dış görünüm, ergonomi güvenilirlik konusunda otomobilde japonlar bence dünya lideri.

Alman arabaları dış görselliğin estetiğinden yoksundur, birisi hitler in bıyığına benzer öbürü yıldızlı olanı 100 senedir aynı tasarımı ısıtıp ısıtıp üretir, opel falan bana göre hepten fiyasko tamircilerin en sevdiği arabalardan opel arıza ışığı yaktığı zaman söndürmesi en az 1000 lira onu da bulabilirlerse neden yandı diye lpg de eriyen supapları da cabası, hele volkswagenlerin tasarımı böyle dümdük kalasımsı sanki yontulmamış ön göğüs dümdüz yapmışlar insan biraz göze hitap eder emisyon yoksunu sek ticaret kafalılar dsg si bozuklar işte çamaşır makinesi ayar düğmesi gibi far açma kolu mu olur 20 dakika far açma düğmesi aradım kullandığım polo da pedalları dipdibe sokmuşlar hayatımda yapmadığım hatayı yaptım fren yerine debriyaja bastım pedalına şey edeyim polonun, Bmw denen araba sıfır alındıktan 5 sene sonra başlıyor arıza vermeye genelde elektronik arızalar maf sensörü krank mili sensörü ekzantrik sensörü hava akış sensörü oksijen sensörü çatır çatır arıza verip dökülüyor,

ford ve reno nun sadece yetkili servislerinin müşteri memnuniyeti iyi her birşeyi garantiden hallederler, kardeşime oyak indirimi ile clio aldık klima ışığı yanıyormu yanmıyormu gözükmez, edc otomatik ilginç atraksiyonlarla kalkar yürür koltuğu insana batar direksiyonu ele oturmaz navigasyonu da tetris gibi ha ve geçen ufak bir kaza yaptı resmen dağıldı araba gerçi ucuza topladık ama ufak bir çarpmayla çok fazla dağıldı.

h.k_ahmet

Moderator
Yönetici
Milletin ağzı çuval değil ki büzesin. Japon arabaları tarzım değil dese anlarım. Muvazeneyi yapamıyorlar. Her markanın kendine göre önde olduğu özellikleride var, eksikleride. Hangi marka hoşuna gidiyorsa onu alırsın. Olur biter.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
1.7 dti opel corsa alıyorlar önce arıza ışığını söndürmeye bir üç ay uğraşıp sonra arkalarından fabrika bacası gibi duman çıkara çıkara geziyorlar, resmen sağlığa zarar 1.7dti milattan önceden kalma motor, ben görmedim bir tane dizel japon arabası bir tane uzakdoğu arabası ki arkasından kara duman atsın japonlar kara duman atmıyor

ilk arabam hyundai getz 2008 1.4 benzinli manuel idi, forumlarda değilde arkadaş çevremde ne gömüyorlardı o arabayı, sacı ince dandik diyen bile oldu:) hyundaiye binmek fakirlik ve rezillik diyen oldu, derken hyundai forumuna üye oldum arabamın değerini bilenlerle takılmaya başladım, şimdi honda aldım honda gibi honda elbet buna birşey diyemiyorlar çok şükür.

Bana bedava bir fransız yada alman otomobili verseler satarım onun parasıyla yine uzakdoğu malı araba alırım, çünki benim her kriterimi karşılayan otomobilleri sadece japonlar ve güney koreliler üretiyor, dayanıklılık, performans, dış görünüm, ergonomi güvenilirlik konusunda otomobilde japonlar bence dünya lideri.

Alman arabaları dış görselliğin estetiğinden yoksundur, birisi hitler in bıyığına benzer öbürü yıldızlı olanı 100 senedir aynı tasarımı ısıtıp ısıtıp üretir, opel falan bana göre hepten fiyasko tamircilerin en sevdiği arabalardan opel arıza ışığı yaktığı zaman söndürmesi en az 1000 lira onu da bulabilirlerse neden yandı diye lpg de eriyen supapları da cabası, hele volkswagenlerin tasarımı böyle dümdük kalasımsı sanki yontulmamış ön göğüs dümdüz yapmışlar insan biraz göze hitap eder emisyon yoksunu sek ticaret kafalılar dsg si bozuklar işte çamaşır makinesi ayar düğmesi gibi far açma kolu mu olur 20 dakika far açma düğmesi aradım kullandığım polo da pedalları dipdibe sokmuşlar hayatımda yapmadığım hatayı yaptım fren yerine debriyaja bastım pedalına şey edeyim polonun, Bmw denen araba sıfır alındıktan 5 sene sonra başlıyor arıza vermeye genelde elektronik arızalar maf sensörü krank mili sensörü ekzantrik sensörü hava akış sensörü oksijen sensörü çatır çatır arıza verip dökülüyor,

ford ve reno nun sadece yetkili servislerinin müşteri memnuniyeti iyi her birşeyi garantiden hallederler, kardeşime oyak indirimi ile clio aldık klima ışığı yanıyormu yanmıyormu gözükmez, edc otomatik ilginç atraksiyonlarla kalkar yürür koltuğu insana batar direksiyonu ele oturmaz navigasyonu da tetris gibi ha ve geçen ufak bir kaza yaptı resmen dağıldı araba gerçi ucuza topladık ama ufak bir çarpmayla çok fazla dağıldı.

Çok güzel anlatmışsın ama alman arabalarını bukadar sanayi sevmelerine para harcatmalarına ramen alman olsun çamurdan olsun diyor adam diyebilir desin herkesin kendi düşüncesi asıl takıldığım nokta şu dikkat ediyorum japon araçlarını gömenler yıllardır o arabaya binen insanlar çelişki burda başlıyor bir ürünü okadar gömüyorsan neden kullanırsın ki ? Ben okuyunca arabamdan soğuyorum :)

vtec kicked in yo !!!

Tüm Japon’lar değil. Milletimizde marka takıntısı var, bundan dolayı bazı markalara da ciddi ön yargı var doğal olarak. Örneğin Toyota ve Honda ya pek laf edemezler, ama misal Mazda yı gömerler. Mitsubishi yi bilmezler, Daihatsu, Suzuki yi adam yerine koymazlar ki her birinin çok özel modelleri vardır.

Hyundai ise bambaşka bir boyut. Fb7 civic satıp, tucson aldım. Çevremde neler dediler, duysanız ağzınız açık kalır. Sacı inceden tut, kaza yaparsa dağılır a, arabanın dandikliğinden, Hyundai de marka mı diyenlere..... kime neyi anlatacaksın, Hyundai nin dünyanın en büyük sac üreticilerinden biri olduğunu mu, tucsonun 2016 da abd güvenlik testi ihhs den segmentinde en güvenli araç seçildiğini mi, Hyundai markasının otomotiv piyasasında son yılların en fazla büyüyen markalardan biri olduğunu mu?..... cahille sohbet etmemek gerek.

Çok merak ediyorum, Uzakdoğu arabalarına dandik diyenlerin, dünyanın en büyük pazarı olan abd piyasasında satış rakamı en fazla olan markaların hangisi olduğu hakkında bilgisi var mı. Mühendislik kalite vb gibi şeyleri geçtim elin abd lisi kendi markaları olmasına rağmen tercih etmeyip Japonlara yönelirken bizim kekolardaki bu Alman aşkı ne. Bir Lexus, eskilerden bir infiniti, ya da bir Subaru. Bunlara kim ne diyebilir.

Aynştayn sanırım bu sözü Türkler için söylemiş: önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan daha zordur

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi