Japon arabaları forumlarda hep ezilmek zorunda mı ? :)

2017de fc5 elegance aldım ilk defa honda aracım olmuştu çevremde çok kötü yorumlar yapanlar oldu tek katıldığım konu boyasının biraz ince olduğuydu bu konuda haklı çıktılar fakat ben o aracı geçen ay sattım ve yeniden bu sefer civic RS aldım artık ne kadar menmun aldığımı 1 yıl içinde ikinci civici almamdan anlarsınız ki çevremde kötü konuşan insanlarada baya güzel bir cevap oldu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Forumlarda geziyorum örneyin adam herhangi bir japon arabasını sormuş nasıl diye (FD6), kullananda gömmüşte gömmüş arabayı sonra demiş ki 50 bin km lpg de bindim hiç bir sorun çıkmadı motorunda falan genelde japon araçları alman arabalarına göre forumlarda hiç sevilmiyor ama gerçek hayata baktığımızdada en çok satan yine japonlar bir çelişki var ?? :) ( özellikle honda ve toyotada bu durum böyle )

vtec kicked in yo !!!
Valla bence Sanayileri gezmek lazım. Ben işim gereği bazen sanayilere müşteri ziyaretine gidiyorum. Alman ve Fransız ve Fiat grubu devamlı lifte kaldırılmış. Ben honda göremiyorum gördüklerimde yag bakımına gelenler. Evet alman arabası tasarım olarak daha iyi olabilir fakat çok övdükleri DSG yerlerde geziyor. Fiat desen euro ncap testinde 3 yıldız almış. Şirket aracımız manuel dizel Citroen Eylsee, 150.000km de şanzıman indirdi. Sebeb ise kronik usta tavsiyesi,
100.000 km den sonra hemen satın. Şimdi bunları yaşadıktan sonra varsın boyası ince olsun motor sesini iceri alsın. Umrumda değil. Benim için bir araçda mükemmellik sorunsuz olmasıdır.

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bir otomotiv sektör çalışanı olarak tek bir şey diyorum bu konuda Türk milleti arabadan anlamaz. Cahil insana bir şey anlatamazsiniz. Mazda dediğiniz araba Japonya'nın en iyi arabalarından dir. Keşke birazcık bilinçli olabilsek Mazda 6 nin aslında Passattan daha iyi olduğunu anlayabilsek.. Haklısınız yıllarca uzak doğu kullananlar hep kötüler, bu durumu ben karısını her yerde kötüleyen ama onun ekmeğini suyunu içip üzerinden inmeyen okuz koca modeli vardır ya ona benzetiyorum. Amerika gibi bir yerde bile en çok uzak doğu markalari satılır.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bir otomotiv sektör çalışanı olarak tek bir şey diyorum bu konuda Türk milleti arabadan anlamaz. Cahil insana bir şey anlatamazsiniz. Mazda dediğiniz araba Japonya'nın en iyi arabalarından dir. Keşke birazcık bilinçli olabilsek Mazda 6 nin aslında Passattan daha iyi olduğunu anlayabilsek.. Haklısınız yıllarca uzak doğu kullananlar hep kötüler, bu durumu ben karısını her yerde kötüleyen ama onun ekmeğini suyunu içip üzerinden inmeyen okuz koca modeli vardır ya ona benzetiyorum. Amerika gibi bir yerde bile en çok uzak doğu markalari satılır.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Çok doğru şeyler söylemişsiniz , fakat biraz kullanıcı profilinin de sorunlu olduğunu görmekte fayda var . Ben geçen sene ilk Honda mı alıp bu foruma kaydolduğumda kullanıcı profilinin farklılığını fark ettim. Alfisti forumunda arabası hakkında kötü konuşan pek göremezsiniz , varsa da bir süre sonra arabasını satar gider . Herkesin marka aidiyeti en üst seviyededir . Burada ise en şaşırdığım şey , insanlar rahatlıkla kendi arabasını gömebiliyor ve daha da şaşırtıcı olan bunların büyük çoğunluğu peşpeşe birden fazla Honda kullanmış adamlar. Yani dayatma mı var , zor mu kullanılıyor anlamak mümkün değil , memnun değilsen kullandığın markayı değiştirirsin , bu kadar basit.

Aracınız
Bende hep şunu merak etmişimdir: Bizlerde ki bu boya takıntısı nedir Allah aşkına?

Maalesef insanımız şanzımana, motora, yürüyen aksama bakmıyor ama bir iğne ucu boya olsun sanki kıyamet kopuyor!

Aracınız
Civic FD6 2010
Çok doğru şeyler söylemişsiniz , fakat biraz kullanıcı profilinin de sorunlu olduğunu görmekte fayda var . Ben geçen sene ilk Honda mı alıp bu foruma kaydolduğumda kullanıcı profilinin farklılığını fark ettim. Alfisti forumunda arabası hakkında kötü konuşan pek göremezsiniz , varsa da bir süre sonra arabasını satar gider . Herkesin marka aidiyeti en üst seviyededir . Burada ise en şaşırdığım şey , insanlar rahatlıkla kendi arabasını gömebiliyor ve daha da şaşırtıcı olan bunların büyük çoğunluğu peşpeşe birden fazla Honda kullanmış adamlar. Yani dayatma mı var , zor mu kullanılıyor anlamak mümkün değil , memnun değilsen kullandığın markayı değiştirirsin , bu kadar basit.

Kötüyse gömmek lazım, yoksa iş kullanıcılıktan fanatizme dönüyor :)

Aracınız
Civic FD6 2010
Bende hep şunu merak etmişimdir: Bizlerde ki bu boya takıntısı nedir Allah aşkına?

Maalesef insanımız şanzımana, motora, yürüyen aksama bakmıyor ama bir iğne ucu boya olsun sanki kıyamet kopuyor!
Bu boya olayı maalesef ikinci eldeki en dengesiz fiyat belirleme kriteri olmuş. Boyasız diye hiçbir bakımı düzgün yapılmamış araçlar yüksek fiyatlara satılmaya çalışılıyor hep.

Kötüyse gömmek lazım, yoksa iş kullanıcılıktan fanatizme dönüyor :)
Gömmek başka eleştirmen başka japon araçlarını kullananlarda şu var kötüle kötüle kötüle eee ne kullanıyosun ya 2005 modeli vardı sattım 2010 modelini aldım anlamak mümkün değil arkadaşta açıklamış alfa da göremezsin yada bmw de yada opelde wv de ama aç honda forumlarını yada toyota forumlarını oku aklımla dalgamı geçiyonuz dersin :)

vtec kicked in yo !!!