Kalorifer İsitmiyor

Aracınız
Civic FC5 2018
Fan cok guzel çalışıyor ama isitmiyor. Makineye baglatarak petegi temizlettim bir hafta sadece sol iki petekden sıcak hava geldi yeter dedim ama suan oda gitti tekrar soğuk gibi üflüyor. Petegin değişmesi masrafli olur dediler. Baska bir care yok sanırım :(

GM 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Fan cok guzel çalışıyor ama isitmiyor. Makineye baglatarak petegi temizlettim bir hafta sadece sol iki petekden sıcak hava geldi yeter dedim ama suan oda gitti tekrar soğuk gibi üflüyor. Petegin değişmesi masrafli olur dediler. Baska bir care yok sanırım :(

Defroster içerisinde sıcak-soğuk ayırıcı palet şeklinde bir parça var. Bu parçayı hareket ettiren tel veya bazı modellerde motor bulunur , bu da bozulmuş olabilir. Siz sıcağı seçiyorsunuz ama soğuk taraf seçilmiş olabilir . Bu parçayı kontrol ettirdiniz mi?

Aracınız
Civic FC5 2018
Defroster i�erisinde sıcak-soğuk ayırıcı palet şeklinde bir par�a var. Bu par�ayı hareket ettiren tel veya bazı modellerde motor bulunur , bu da bozulmuş olabilir. Siz sıcağı se�iyorsunuz ama soğuk taraf se�ilmiş olabilir . Bu par�ayı kontrol ettirdiniz mi?

Onunla alakasi oldugunu düşünmüyorum. Zaten sicaga aliyorum hafif isinir gibi oluyor ve soguyor. Klima off modunda. Dedigim gibi temizledim bir hafta sicak ufledi sol iki sonra yine gitti. Gitme sebebi de radyator catlak giderici olabilir diye düşünüyorum, on radyatör de kacak vardi onu kapatti ama sicak da gitti

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Onunla alakasi oldugunu düşünmüyorum. Zaten sicaga aliyorum hafif isinir gibi oluyor ve soguyor. Klima off modunda. Dedigim gibi temizledim bir hafta sicak ufledi sol iki sonra yine gitti. Gitme sebebi de radyator catlak giderici olabilir diye düşünüyorum, on radyatör de kacak vardi onu kapatti ama sicak da gitti

Sadece peteği temizlemek yetmez, komple soğutma sistemini temizlemeniz gerekir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Sadece peteği temizlemek yetmez, komple soğutma sistemini temizlemeniz gerekir.
Tum sistemden kastiniz nedir, daha once duymadim? Zaten antfriz degisiminde komple degisiyor sanırım. Ayrıca simdi radyator temizleyici almayi dusundum fakat oda sızıntı yapan yerleri açacak. Tikamak icin tekrar tikayici alsam yine kalorifer petegi tikanma ihtimali var.
Temizleyici 60tl tikayicida bi okadar desek 120 tl e antfirz de gidecek 170-190 tl
Tabi bu kotude sonuclanabilir. Degisim kaca maal olur acaba

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Tum sistemden kastiniz nedir, daha once duymadim? Zaten antfriz degisiminde komple degisiyor sanırım. Ayrıca simdi radyator temizleyici almayi dusundum fakat oda sızıntı yapan yerleri açacak. Tikamak icin tekrar tikayici alsam yine kalorifer petegi tikanma ihtimali var.
Temizleyici 60tl tikayicida bi okadar desek 120 tl e antfirz de gidecek 170-190 tl
Tabi bu kotude sonuclanabilir. Degisim kaca maal olur acaba

Tüm sistemden kastım, radyatör, hortumlar vs gibi suyun dolaştığı parçalar. Siz kalorifer peteğini temizliyorsunuz ama radyatörde ve hortumlarda tortu ve kirler kalıyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Tüm sistemden kastım, radyatör, hortumlar vs gibi suyun dolaştığı parçalar. Siz kalorifer peteğini temizliyorsunuz ama radyatörde ve hortumlarda tortu ve kirler kalıyor.
Hocam bu arada petek değişimi 1000tl denildi. 600 iscilik(tum gogus sokulecekmis) 400de petek

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam bu arada petek değişimi 1000tl denildi. 600 iscilik(tum gogus sokulecekmis) 400de petek

Eliniz biraz yatkınsa youtube'da bir çok video var. En fazla bir gün uğraşırsınız. Hangimiz bir günde kazanabiliyoruz bu parayı? 600 TL işçilik resmen soygun. Ben otomotiv sektöründe üretim yapıyorum, bahsettiğiniz petek değişimi inanın bilen birisi için Max. 2 saat sürer.
Yapamam derseniz de bir kaç yerden daha fiyat alın ve iyi pazarlık edin. Komple göğüs sökülecek diyip işi büyütüyorlar.

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar benimde şöyle bir problemim var. Mesela otomatik ya da manuel 26 derecede çalıştırdım klimayı diyelim. Araç bir süre ısınıyor, yani klima sıcak üflüyor. Ama bir süre sonra sıcaklık gelmiyor hatta soğuk üflüyor. En üst seviyeye çıkarana kadarda sıcak hava üflemiyor. Daha önce Jazz kullanıyordum ve onda da bu tarz sorunlar yaşadım. Acaba kullanımdan kaynaklı mı yoksa başka bir sorun mudur bu?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar benimde şöyle bir problemim var. Mesela otomatik ya da manuel 26 derecede çalıştırdım klimayı diyelim. Araç bir süre ısınıyor, yani klima sıcak üflüyor. Ama bir süre sonra sıcaklık gelmiyor hatta soğuk üflüyor. En üst seviyeye çıkarana kadarda sıcak hava üflemiyor. Daha önce Jazz kullanıyordum ve onda da bu tarz sorunlar yaşadım. Acaba kullanımdan kaynaklı mı yoksa başka bir sorun mudur bu?
Şu mesaja bir bakmanızı öneririm,

Geri