Kaza yaptım ne yapacağimi bilmiyorum!

Merhaba arkadaşlar, kurban bayramı oncesinde kaza yaptim. Kaza sonrasi islemler ve basima gelecekler ile ilgili hic bir bilgim yok. Tutanaklari tuttuk evraklari teslim ettik bekliyoruz. Benim kaskom yok zorunlu sigortam var. Benim size 4 adet sorum olacak. Karsi taraf yesil dalgada gectigini raporda yazdi. Ben de yesilde gectigimi yazdim. Kamera goruntusu var ancak isiklarin rengi belli degil oglen saatinde parlamis. Ancak trafik akisi benim yesilde gectigimi dogruluyor. Araci gonderdigim ustam aracin en az 20.000tl masrafi oldugunu soyledi. Bi ihtimal perte cikabilir dedi.
1) Eger kusur %50 bende ise ve arac pert ise ne olur?
2) eger kusur %100 karsida ise ve arac pert ise ne olur?
3) eger kusur %50 bende ise ve aracta 20.000tl hasar varsa ne olur?
4) eger kusur %100 karsida ise ve aracta 20.000tl hasar varsa ne olur? Aracim 2009 fd6 maluel premium kasko degeri 50.350tl cikiyor oncesinde kazasi yok.20180817_123006.jpg

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
[MENTION=6404]carter4695[/MENTION] gecmis olsun. Bildigim kadariyla kaskonuz olmadigi için aracin pert olmasi soz konusu degil.

Suc %100 karsi taraftaysa karsi tarafin trafik sigortasi sizin aracin masrafinin tamammini karşılar.

Suc %50 karsi tarafta %50 sizde ise karsi tarafin trafik sigortasi sizin aracin masrafinin yarisini karsilar. Diger yarisini da siz cebinizden verirsiniz.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Öncelikle geçmiş olsun bu bayram çok kanlı geçti

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

[MENTION=6404]carter4695[/MENTION] gecmis olsun. Bildigim kadariyla kaskonuz olmadigi için aracin pert olmasi soz konusu degil.

Suc %100 karsi taraftaysa karsi tarafin trafik sigortasi sizin aracin masrafinin tamammini karşılar.

Suc %50 karsi tarafta %50 sizde ise karsi tarafin trafik sigortasi sizin aracin masrafinin yarisini karsilar. Diger yarisini da siz cebinizden verirsiniz.

Aracin masrafi degerinin %30unu geciyorsa sigorta da pert eder diye duymustum. Peki %100 karsi taraf sucluysa deger kaybini da talep edebiliyor muyum?

Aracınız
Aracin masrafi degerinin %30unu geciyorsa sigorta da pert eder diye duymustum. Peki %100 karsi taraf sucluysa deger kaybini da talep edebiliyor muyum?

%100 karsi taraf sucluysa deger kaybi alabilirsiniz. Ancak deger kaybi alabilmeniz icin araciniz 165 bin km altinda olmali.

Aracınız
%100 karsi taraf sucluysa deger kaybi alabilirsiniz. Ancak deger kaybi alabilmeniz icin araciniz 165 bin km altinda olmali.

Değer kaybı için illa karşı tarafın %100 suçlu olması gerekmiyor. Benim de başıma gelmişti, kusur oranları %50 - %50 olmasına rağmen değer kaybı çıktı. Bilginize...

neasy

0
Aracınız
Geçmiş olsun. Şükür size bir şey olmamış. Kasko olsaydı muhtemelen aracınız pertti. Sağ tekerin arkasında abs beyni var. Sadece o zaten 7500 TL. Ben önden vurmama rağmen o arizalanmisti. Sizde de yüksek ihtimal gitmiştir. Ortalama 30kya yakın bir hasar çıkabilir. Ancak trafik sigortaları 35k ya kadar karşılama yapar. Üstü çıkarsa diğer araç sahibi %100 kusurlu ise o öder kalan kısmını. Aracınız onarildiktan sonra da değer kaybı işlemlerini yaparsınız. Tekrardan geçmiş olsun.

Lenovo A7020a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri