Koltuk ısıtması hakkında

Ad Soyad
Enes Ekinci
Aracınız
Civic FC5 2017
Hb de olabilir ancak sedan Türkiye üretimi araçlar da kesinlikle yok eminim.
Hocam 2017 eco elegance aracımda hem şoför hem yolcu koltuğunu açıyorum, ısınma başlıyor. şoför tarafı 2dk sonra kendi kendine kapanıyor. Tekrar açıyorum, ısınma devam ediyor ancak 2 dk sonra tekrar kapanıyor. Bu süre zarfında yolcu tarafında hiçbir problem olmuyor. Şoför tarafı sürekli kapanıyor 2dk lık periyotlarda. Servis zamanına daha var ve bulunduğum şehirde servis olmadığından götüremiyorum maalesef. Problemimin nedeni ne olabilir acaba?

Yukarıdaki tartışmada ağırlık vs durumlarını tartışmışsınız. Araçta şoför ve yolcu tarafında emniyet kemer tokası takılı şekilde şehir içinde emniyet kemeri takmıyorum. Bu detayı eklemek istedim belki önemlidir.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@civiclover01 Konun üstünden biraz sure geçmiş ama, net bilgim emniyet kemeri vs. takılı olmasa da bos koltukta olsa koltuk ısıtmayı açıyorum ben kapatana kadar kapanmıyor. Değişik kademeler de denediginizde durum nedir?

Ad Soyad
Enes Ekinci
Aracınız
Civic FC5 2017
@civiclover01 Konun üstünden biraz sure geçmiş ama, net bilgim emniyet kemeri vs. takılı olmasa da bos koltukta olsa koltuk ısıtmayı açıyorum ben kapatana kadar kapanmıyor. Değişik kademeler de denediginizde durum nedir?
Denedim hocam sonuç aynı maalesef. Sigortadan sıkıntı olsa hiç açılmaz veya düzensiz açılır kapanır. Benimki periyodik kapanıyor. Acaba koltuk içinde sensorde vs bir arıza mi var anlayamadım.

Aracınız
Denedim hocam sonuç aynı maalesef. Sigortadan sıkıntı olsa hiç açılmaz veya düzensiz açılır kapanır. Benimki periyodik kapanıyor. Acaba koltuk içinde sensorde vs bir arıza mi var anlayamadım.
Dediğiniz gibi belki koltuktaki ısı sensörü arızalanmış olabilir. 2 dakika sonra sanki çok ısınmış gibi algılayıp kapatıyor olabilir. Koltukta ısı sensörü var mı bir araştırın.

Ad Soyad
Enes Ekinci
Aracınız
Civic FC5 2017
Dediğiniz gibi belki koltuktaki ısı sensörü arızalanmış olabilir. 2 dakika sonra sanki çok ısınmış gibi algılayıp kapatıyor olabilir. Koltukta ısı sensörü var mı bir araştırın.
Araştırdım hocam da çok spesifik bir parça. Civic özelinde bir şey bulamadım. Teşekkürler vakit ayırdığınız için.

Geri